Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови Закарпатської області

У даній статті ми детально вивчимо інженерно-геологічні умови Закарпатської області. Рельєф в цій області найрізноманітніший, це пов'язано з тектонікою та геологічною будовою місцевості. Основна площа являє собою рівнину, на південному заході – передгір'я, північна і східна частини – високі гори. Територія пов'язана з двома тектонічними структурами – Карпатами і Закарпатським прогином. Карпати сформувалися під час альпійської складчастості близько двадцяти п'яти мільйонів років тому. Утворення гір тут відбувалося і в більш пізні часи, коли сформувалися невисокі Протокарпати. Потім їх затопило море і на цьому місці накопичувалися ритмічно повторювані багаторазово одноманітні шари – так званий фліш (пісковики, глини, глинисті сланці, конгломерати). Потужність їх сягає п'яти – семи кілометрів. В результаті тектонічних рухів ці опади були зім'яті в складки і підняті на значну висоту. Вік цих опадів - крейдяний і палеогеновий періоди.

Інженерно-геологічні умови Закарпатської області

Під час активних тектонічних рухів у палеогеновий період утворилися розломи. З них витікала магма – утворилися вулканічні туфи, трахіти, андезіти. Так як тут було море – вулканічні породи змішалися з морськими опадами. На південному сході області на поверхню виходять давні кристалічні опади (кварцит, сланець, мармур). У решті вони перекриті потужною товщею більш ранніх опадів. Між породами флішу і вулканічними породами смугою відслонюються вапняки і мармур. Виходячи з перерахованого вище можна сказати, що інженерно-геологічні вишукування Ужгород повинні бути здійснені перед будівництвом нових будівель і споруд. Це буде запорукою успішного будівництва.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Стиснення земної кори, освіта складчастості супроводжувалася виникненням глибоких розломів. Найбільш великим поздовжнім розломом є Центральнокарпатська депресія. На поверхні це відбивається зниженням висот гір, формуванням міжгірних долин, освітою виступів скель. Поперечні розломи спрямовані на північному східі, розділяючи Карпати на ряд гірських масивів. По цим зонам розломів течуть ріки. Хоча Карпати сформувалися в неогеновий четвертинний час, але утворення гір малої амплітуди (в межах кількох сантиметрів) продовжується і в даний час. Тому іноді фіксуються землетруси амплітудою до шести-семи балів.

Крім впливу внутрішньої динаміки, рельєф місцевості змінювався і змінюється під впливом льодовиків, діяльності води, процесів вивітрювання. У Закарпатському прогині відкладалися неогенові опади, утворені в результаті вивітрювання гір, представлені вулканогенними породами, глинами, пісковиками, конгломератами і т. д. На південному сході прогину знаходяться соляні куполи.

Найпоширенішими породами в області є опади, відкладені вітром. Також поширені опади утворені перенесенням талими та дощовими водами. На схилах гір відкладаються делювіальні опади (осипи, обвали, зсуви). Четвертинні алювіальні опади розвинені на рівнинах, річкових долинах. У четвертинний час утворилися глинисто-піщані породи, галечник, піщано-гравійна суміш, брили, лесовидний суглинок і т. д. Після льодовиків залишилися морени на гірських вершинах. Вісімдесят відсотків території Закарпаття займають гори. В області протікають близько 9500 річок. Найбільші з них є притоками Дунаю. Також в області розташовуються близько 140 озер, їх утворення в більшості випадків пов'язано з льодовиками.

В місцях поширення соляних порід розвивається соляний карст. В середині покладів карстові процеси протікають повільно – тому що в цих місцях соляна товща пластична і мало тріщинувата, циркуляція водних потоків незначна. Інтенсивно протікають карстові процеси в приповерхневій частині зони вивітрювання і по контурах, де фільтрація значна. Соляні поклади відносяться до міоценового віку. В місцях розвитку таких покладів на поверхні утворився своєрідний карстовий рельєф. На закритих «Солотвинських копальнях» водою активно вимиваються соляні товщі, утворюються порожнини, провали. На думку вчених, можливо, навіть виникнення техногенних землетрусів. Також для Закарпатської області характерні землетруси, селі, карст, зсуви, руслова ерозія.

Фірма ТОВ "Геотоп" виконає на вашій ділянці інженерно-геологічні вишукування в Ужгороді.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення