Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерно-геологічні умови

Проектування будівництва неможливо без інженерно-геологічних вишукувань. І хоча деякі ігнорують цей процес, однак він дуже важливий для якісного виконання подальших будівельних робіт та кінцевого результату.

Інженерно-геологічні умови

Кожен інженер, який проводить роботи на будівельному майданчику, повинен кваліфіковано підходити до цих питань, щоб мінімізувати негативний вплив природних факторів на конструкцію і навпаки. При цьому повинні дотримуватися інженерно-геологічні умови.

Інженерно-геологічні умови – це цілий комплекс геологічних особливостей, які визначають умови проведення вишукувань, а також будівництва та експлуатації споруд на основі цих досліджень.

У кожній з цих складових виділяються свої актуальні умови, які вимагають ретельного вивчення. Так, наприклад, процес будівництва неможливо уявити без знань про ґрунтовий склад або стан ґрунтових вод.

Деякі геологічні особливості вимагають глибокого дослідження з залученням спеціальної техніки, а деякі можна розгледіти неозброєним оком. Досить тільки подивитися на рельєфну ситуацію місцевості. Наприклад, якщо ділянка горбиста, то є ймовірність розвитку ерозійних процесів. Уникнути їх можна за допомогою вирівнювання майданчика перед початком будівництва.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Інженерно-геологічні умови ділянки припускають докладний розгляд таких складових:

  • рельєфу території;
  • ґрунтових особливостей ділянки – складу, властивостей, ступеня промерзання.
  • грунтових вод – їх склад, розташування, вплив на будівельні матеріали.

Вишукування проводяться шляхом зондування, буріння свердловин, лабораторного аналізу. Найбільш поширений метод – це буріння свердловин і забір зразків для лабораторного аналізу. У свою чергу, лабораторний аналіз дозволяє дізнатися безліч особливостей. Однак якщо цього недостатньо, то можна вдатися до більш складних методів. Проводитися вони вже будуть не в лабораторії з невеликою кількістю зразків, а безпосередньо на майданчику. Так можна більш ретельно вивчити кожну особливість. До подібних польовим або натурних методів відноситься зондування грунту та інші процедури. Ці методи вважаються додатковими і необхідні, якщо ділянка відводиться під масштабне будівництво або має проблемну геологію.

Крім дослідження кожної із складових, вони аналізуються, і складається прогноз можливих змін геологічних умов, які можуть виникнути в ході експлуатації будівлі.

Кожен з досліджуваних елементів по-своєму впливає на будову і часто цей вплив негативний. І позитивні, і негативні характеристики, а також докладний аналітичний розділ входять в єдиний технічний звіт. Виходячи з рекомендацій від інженера-геолога, викладених у ньому, слід вибирати вид і метод будівництва, особливо фундаменту, а також здійснювати підбір будівельних матеріалів.

Як бачимо, інженерно-геологічні умови будівельного майданчика – дуже важлива складова. Дослідження геологічного характеру повинні проводитися обов'язково. Результатом ігнорування цих процедур є руйнування будови з-за природних катаклізмів (зсувів), а також деформації через недотримання умов в ході будівництва. Якщо ви розумієте всю актуальність цих процедур, звертайтеся в компанію “Гільдія Інжиніринг”.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення