Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Інженерні вишукування для будівництва

Цілі проведення інженерних вишукувань для будівництва

В ході підготовки і затвердження технічних рішень, пов'язаних з проведенням будівництва, неодмінно враховуються територіальні особливості:

 • конфігурація рельєфу і поєднання геоморфологічних елементів;
 • технічні об'єкти, що оточують і знаходяться в межах будівельного майданчика;
 • фізичний стан, водонасиченої ґрунтової товщі;
 • кліматичні характеристики;
 • екологічний стан району.

Навіть типові проекти будівель та інших інженерних споруд потребують попередній аналіз місцевих умов на території, де планується їх реалізувати. Комплексна процедура всебічного дослідження природних і техногенних факторів, що проявляються на земельній ділянці, яка була обрана для проведення інженерно-будівельної діяльності, називається інженерними вишукуваннями. Причому в сфері інтересів інженерних вишукувань знаходиться вивчення не тільки аспектів навколишнього середовища, які можуть впливати на проектовані інженерні споруди, а й тих, які опиняться під впливом, що виходить від будівельного об'єкта. Звіти, підготовлені за підсумками інженерних вишукувань для будівництва, служать основою техніко-економічних обґрунтувань вкладення грошових коштів, передпроектних документів, остаточних проектів.

Инженерные изыскания для строительства

Не варто думати, що інженерні вишукування потрібні лише перед будівництвом нових споруд. Їх проводять також, коли намічається:

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

 • реконструкція об'єктів;
 • технічне переоснащення промислових підприємств;
 • проведення ліквідації великих і потенційно небезпечних споруд;
 • уточнення кадастрової інформації.

Інженерні вишукування для будівництва

Завдання інженерних вишукувань

У числі головних завдань, що вирішуються при проведенні інженерних вишукувань:

 1. якісний і кількісний опис місцевих факторів, які підлягають обліку в ході розробки і прив'язки будівельних проектів, складанні плану робіт;
 2. побудова короткострокового і довгострокового прогнозу впливу результату проведення інженерно-будівельних робіт на оточення (екологічну обстановку, поведінку грунтових масивів, мікроклімат);
 3. обгрунтування заходів (необхідності, технічних рішень, ціни), пов'язаних із забезпеченням безпеки проектної споруди і найближчого будівельного оточення, захистом людей, флори, фауни, об'єктів культурної спадщини.

Типи інженерних вишукувань для будівництва

Основні типи інженерних вишукувань, у напрямку дослідницької роботи, поділяються на:

 1. інженерно геологічні вишукування;
 2. інженерно геодезичні дослідження;
 3. інженерно гідрометеорологічні дослідження;
 4. інженерно екологічні вишукування.

Крім перерахованих основних типів інженерних вишукувань, додатково прийнято виділяти деякі різновиди, іноді виконуються як окремі роботи. У них входять:

 • вишукування кадастрового призначення;
 • послуги інжинірингу при інженерних вишукуваннях;
 • геотехнічні вишукування;
 • розвідка промислових покладів будівельних матеріалів;
 • обстеження підстав споруд;
 • прогнозування небезпечних антропогенних процесів і розробка планів по їх попередженню;
 • моніторинг екологічної обстановки (даний вид моніторингу часто включається в ціну інженерно екологічних вишукувань);
 • пошук локальних джерел водопостачання;
 • роботи з авторського нагляду при застосуванні інформаційних результатів досліджень;
 • інженерно-геологічні вишукування з бурінням свердловин, лабораторними дослідженнями ґрунту на несучу здатність, складанням науково-технічного звіту для проектування, будівництва та реконструкції хвостосховищ та ін.

Вимоги до проведення інженерних вишукувань для будівництва

Згідно з положеннями чинної в державі системи законодавства і нормативних документів, інженерні вишукування відносяться до категорії будівельної діяльності та підлягають регламентування відповідними правилами. Підприємства всіх форм власності, що працюють в даній сфері, зобов'язані дотримуватися ряду умов і підкорятися строгим вимогам.

 1. Право на здійснення інженерних вишукувань для будівництва мають суб'єкти підприємництва, які мають відповідну ліцензію.
 2. Приступати до проведення інженерних вишукувань дозволяється після схвалення органів влади, підтвердженого рішенням про виділення ділянки для інженерно-будівельної діяльності та можливості вишукувальних робіт. Необхідним моментом також є реєстрація початку інженерних вишукувань в цих органах.
 3. Власники або користувачі ділянок землі, що входять в зону інженерних вишукувань для будівництва, повинні офіційно підтвердити згоду і обумовити обов'язкові умови, згідно з якими вони дозволяють вести дослідження на своїх землях.

Коментарі та запитання:


Валентин
Надання послуг з геологічного нагляду за проведенням геологорозвідувальних робіт. Які дані потрібні для розрахунку вартості?
Гильдия Инжиниринг
На першому етапі: контактний номер для зв'язку і місце розташування ділянки.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення