Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Інженерні дослідження на предпроектному етапі сонячних, фотоелектричних електростанцій будь-якої потужності

До передових технологій сьогоднішнього дня відноситься будівництво сонячних електростанцій, які перетворять сонячну енергію в електричну. Сонячне випромінювання, потрапляючи, на кремнієві пластини батарей трансформується в постійний електричний струм. Брак традиційних ресурсів для енергопостачання населення і промислових об'єктів ставить «питання ребром» про перевагу сонячних батарей, як невичерпне, безкоштовне джерело споживання сонячної енергії. В Україні, з її кліматичними особливостями і географічним положенням, розвиток «нетрадиційної» сонячної енергетики, будівництво сонячних, фотоелектричних електростанцій нарощує темп. Крім, сприятливих природних умов, чинний закон по використання сонячних, фотоелектричних електростанцій (СЕС, ФЕС), так званий «зелений тариф», відповідно, з яким держава набуває електроенергію у приватних осіб, має високу ставку. Тому, коли ціни на електроенергію ростуть з кожним днем, сонячні станції є хорошим капіталовкладенням і приносять в майбутньому чималий дохід. Незважаючи, на високу собівартість їх окупність, в залежності, від потужності становить від 5 до 10 років. Термін служби сонячних панелей 30-50 років. По закінченню терміну служби вони підлягають утилізації, тобто вторинній переробці. Сонячні модулі знайшли своє застосування в промисловій сфері, сільському господарстві, на побутовому рівні. Їх використовують на автозаправних станціях, очисних спорудах, залізницях.

Інженерні вишукування під сонячні електростанції / батареї

Існує кілька видів сонячних, фотоелектричних електростанцій (СЕС, ФЕС):

 • автономна - акумулятор сонячного випромінювання і передачі сонячної енергії в батарею. Використовується в важкодоступних районах або районах з поганим електропостачанням;
 • мережева станція працює без акумулятора, безпосередньо через спеціальний пристрій, скидає електроенергію за «зеленим тарифом» в державну мережу.
 • гібридна - поєднання автономної і мережевий станцій.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

На побутовому рівні, для потреб приватних осіб, такі панелі можна встановлювати на даху або спеціальних кріпильних пристроях - фермах - на землі. При цьому треба враховувати затененность місця, необхідно відсутність високих дерев, місце установки максимально має отримувати сонячну енергію, необхідний ухил майданчика. Для великих об'єктів потрібні потужні сонячні панелі, відповідно, досить велика площа для їх установки, де також враховується кут нахилу. Для сонячної установки промислового призначення потрібно:

 • дозвіл для будівництва сонячної електростанції;
 • вишукування під проект установки фотогальванічних панелей
 • проведення комплексу підготовчих заходів, включаючи інженерно-геодезичні та інженерно-геологічні дослідження;
 • монтажно-будівельні роботи;
 • пусконалагоджувальні роботи, підключення сонячного електромодуля до роботи в штатному режимі.

Світовий досвід використання сонячної енергії показує, що цим пристроям належить майбутнє, тим більше, що запаси горючих корисних копалин виснажуються.

Компанія Гільдія Інжиніринг проводить інженерні вишукування під сонячні установки. Промислові сонячні батареї вимагають великих капіталовкладень, тому необхідний повний комплекс інженерно-геодезичних вишукувань, щоб виключити потенційний ризик порушення роботи. У комплекс інженерних досліджень під сонячні, фотоелектричні електростанції входить:

 • геодезичні роботи;
 • геологічні дослідження;
 • топозйомка місцевості.

Сонячна електростанція в Костогризово (Херсонська область), ТОВ "Енерго-Сила". Топографічна зйомка М1: 500 площі 30га, кабельної лінії і буріння 10 свердловин.

Геодезія під сонячні батареї містить винос ділянки в натуру. Це означає, що площа для сонячної установки повинна бути закріплена і географічно прив'язана. Визначаються географічні координати ділянки, його висоти, відсутність перепаду висот, тому що для розташування сонячних пластин повинен бути рівний майданчик. Комплекс геодезичних вишукувань під сонячні батареї спрямований на отримання відомостей про рельєфною ситуації місцевості. Він становить основу для проектування об'єкта. Після проведення геодезії під сонячні пристрої складається топоплан.

Геологія під сонячні електростанції необхідна для вивчення ґрунтів площі під забудову. Грунт досліджується в лабораторії, визначаються фізико-механічні параметри. Вивчається гідрогеологічна обстановка території, глибина залягання водоносного шару, геологічна ситуація в тектонічному плані, можливість наявності карстових і зсувних явищ. Площа повинна бути добре досліджена по геології, так щоб в майбутньому сонячна установка була захищена від природних катаклізм.

Після проведення геодезичних і геологічних досліджень проводять топозйомку під будівництво сонячних модулів. Топозйомка під сонячні електростанції проводиться у великому масштабі, з урахуванням всіх фізичних об'єктів, комунікацій на ділянці. При проведенні топознімання для сонячних панелей вимірюються висоти, відстань, кути ділянки. Результатом топографічних досліджень є топоплан. Польові вимірювання обробляються спеціальними комп'ютерними програмами, топоплан має цифровий і паперовий аналоги. Якісні вишукування під ФЕС проводять високоточними геодезичними приладами з використанням сучасних координатних систем та супутникових даних.

Фахівці компанії Гільдія Інжиніринг успішно виконують інженерно геодезичні дослідження на предпроектному етапі сонячних, фотоелектричних електростанцій (СЕС, ФЕС) будь-якої потужності. Грамотно складені звіти, графічні додатки з геології, топообстановке допоможуть правильно спроектувати облаштування сонячної станції.

Коментарі та запитання:


Галина Ш.
Доброго дня!
Пишу вам з приводу інженерно-геологічних вишукувань.
Наша компанія займається будівництвом сонячних електростанцій, і наразі 
ми потребує здійснити таке вишукування для одного з наших майданчиків 
(3,4 га), який знаходиться в Чорнобильській зоні відчуження (згідно з 
радіаційно-дозиметричним обстеженням, проведення робіт на ділянці є 
безпечним та не вимагає спецодягу).
Просимо надіслати комерційну пропозицію для виконання такого типу робіт, 
включаючи строки та вартість. Якщо вам необхідна додаткова інформація, готові надати відповіді.
Дякую. galyna****@gmail.com
З повагою,
Галина Ш.
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Галина! Надіслали комерційну пропозицію для Вас на виконання інженерно-геологічних вишукувань ділянки 3,4 га для будівництва сонячної електростанції. У вартість включено буріння розвідувальних свердловин на ділянці, відбір монолітів, лабораторний аналіз грунту, технічний звіт про грунти та рекомендації. 

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення