Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Виконавча геодезична зйомка, контрольно геодезичне знімання

Виконавча геодезична зйомка направлена на здійснення контролю над проведеними роботами будівельників. Також дана зйомка дає можливість визначити точність винесення проекту будівлі або споруди в натуру і визначити всі відхилення від проекту, які були допущені під час будівельного процесу. Причини таких відхилень і деформацій можуть бути самими різними. Виконавча зйомка передбачає комплекс робіт, спрямованих на вимірювання для отримання реальних координат характерних точок, що відрізняються від даних в проектный документації на певну величину.

Исполнительная геодезическая съемка, исполнительная топографическая съемка

Виконавче контрольно-геодезичне знімання, проведення контрольного геодезичного знімання такого об’єкта в наші дні є підставою для складання проекту об'єкта нерухомості, який вимагається для юридичного аспекту будівництва. На геодезичну документацію геодезист заносить інформацію про всі відхилення важливих конструкцій будівлі від проектної документації.

Контрольне геодезичне знімання здійснюється особами, які в установленому законом порядку включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників або Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів. Результати контрольного геодезичного знімання відображаються у формі електронного документа. Вимоги до змісту, структури і технічних характеристик електронного документа визначаються Кабінетом Міністрів України. Особа, яка здійснила контрольне геодезичне знімання об’єкта, вносить його результати до Реєстру будівельної діяльності з присвоєнням реєстраційного номера в цій системі. Результати контрольного геодезичного знімання та відомості про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів передаються в порядку електронної інформаційної взаємодії до Державного земельного кадастру та відображаються на його картографічній основі. Порядок електронної інформаційної взаємодії між Державним земельним кадастром та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, а також перелік відомостей, обмін якими здійснюється в порядку такої взаємодії, визначаються Кабінетом Міністрів України в Порядку інформаційної взаємодії між кадастрами та інформаційними системами.

Такі геодезичні зйомки проводяться по закінченні кожного етапу монтажно-будівельних робіт і завершується контрольною остаточною зйомкою вже зведеного повністю об'єкта, за результатами якої оформляється відповідна документація. Матеріали даної документації можуть бути представлені або в електронному, або в графічному вигляді, це залежить від того, в якому форматі вони необхідні замовнику. Вона несе в собі відомості про фактичний стан об'єкта будівництва та його окремих елементів. Всі матеріали оформляється згідно всіх вимог діючої нормативної документації.

Виконавча документація, яка готується під час будівельного процесу, що містить у собі всю інформацію, починаючи від підготовки котловану і закінчуючи монтажними покрівельними роботами. Коли процес будівництва завершено, проводиться геодезична зйомка, яка носить назву - контрольна. На її підставі складається фінальний план, що відображає відхилення винесеного проекту в натуру від початкової проектної документації.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

Підготовчий етап будівництва будівлі або споруди передбачає проведення виконавчої зйомки котловану. Якісна зйомка дає можливість замовнику самостійно перевірити обсяги ґрунту та обгрунтовано оплатити їх розробку.

Зйомка повинна відповідати загальноприйнятим ЗНіП:
 • Контрольна виконавча зйомка здійснюється з приймання робіт по будівництву об'єкта або ж інженерних мереж для контролю над якістю винесення проекту в натуру, а також їх відповідності наданих підрядником виконавчих креслень;
 • Дані про проведення будівельних робіт необхідно кожен день вносити у відповідні журнали по наданих послугам, монтажу конструкцій, антикорозійного забезпечення зварних з'єднань, здійснення монтажних з'єднань, і щодня фіксувати розташування конструкцій на документації;
 • Монтажні елементи необхідно встановлювати якісно і міцно, що забезпечить безпечне проведення будівництва. Геодезична зйомка проводиться для контролю над правильністю розміщення цих конструкцій;
 • Виконавча документація повинна містити такі матеріали: виконавчі креслення; заводські технічні паспорти на конструкції; документація, що підтверджує якість матеріалів, що були використані під час здійснення будівельних робіт; журнали виконаних робіт; виконавчі схеми, що відображають положення несучих конструкцій.

При здачі будинку в експлуатацію необхідна наявність певної документації.

Перелік необхідних документів на 2015 р.

 • Топографічна зйомка м 1:500, узгоджена з архітектурою, для початку проектування.
 • Акт виносу в натуру меж земельної ділянки.
 • Акт приймання геодезичної розбивочної основи для замовника.
 • Виконавча схема геодезичної розбивочної основи для підрядника.
 • Акт виносу в натуру (розбивки) основних осей об'єкта для замовника.
 • Виконавча схема виносу в натуру (розбивки), перевірка осей перед початком.
 • Виконавчі зйомки за елементами, конструкцій і частин будівель і споруд.
 • Виконавча схема риття котловану з підрахунком об'ємів.
 • Визначення об'єму переміщення земляних мас (для ДЕРЖ будівництва) і все що пов'язане з витратною частиною, яку можна вимірювати, матеріали.
 • Виконавча схема пальової основи, оголовків паль з прив'язками та відмітками.
 • Виконавча геодезична зйомка осснов під фундаменти.
 • Виконавча геодезична зйомка фундаментів, на всіх ключових моментах (підошва, сам фундамент у всіх розрізах, де змінюється геометрія вузла).
 • Зйомки підколонників.
 • Виконавчі основних і фахверкових колон + оголовки колон.
 • Поверхові геодезичні виконавчі схеми стін і простінків, підлог і перекриттів.
 • Виконавчі зйомки ліфтових.
 • Виконавча схема покрівлі з ухилами і контрухилами.
 • Виконавча зйомка колон на кожному поверсі. 3D зйомки фасадів.
 • Виконавча схема благоустрою території.
 • Виконавчі зйомки всіх зовнішніх і внутрішніх мереж та комунікацій.
 • Виконавчі зйомки технологічного обладнання.
 • Топографічна зйомка об'єкта м 1:500 після завершення будівельних робіт.

Блоки фундаментів стаканного типу, а також їх відображення на виконавчих планах здійснюється відповідно до розбивочних осей за двома напрямками, які є взаємно перпендикулярними. При цьому осьові позначки фундаментів поєднуються з орієнтирами, які закріплені на основі. Контроль правильності установки також можна проводити за допомогою спеціалізованих геодезичних приладів.

Виконавча зйомка металоконструкцій

Приклад виконання виконавчої зйомки

Геодезична зйомка металоконструкцій дає можливість визначити якість і точність їх монтажу. Якщо ж були допущені помилки будівельниками під час здійснення монтажу металоконструкцій, з допомогою виконавчої зйомки вони будуть виявлені, і на підставі проведеної геодезичної роботи будуть прийняті заходи по ліквідації недоробок і різних відхилень. На підставі даних, отриманих в ході проведення даної геодезичної зйомки складається відповідна документація, яка містить в собі виконавчі креслення і різні матеріали. Вони можуть бути представлені у графічному вигляді та електронному. До неї додається сертифікація геодезиста, який проводить зйомку на споруджуваному об'єкті. Геодезична документація має свою актуальність для здійснення подальших робіт і грає дуже важливу роль під час здійснення перевірки в період експлуатації і здачі об'єкта.

Геодезична зйомка фасаду

Узгоджена виконавча зйомка дуже важлива для фахівців, які виконують монтаж навісного вентильованого фасаду. Без неї неможливе проведення даних робіт. Виконавча зйомка фасаду будівлі дає максимальну інформацію про реальні масштаби об'єкта, горизонти його вікон і випинання стін як від, так і до будівлі.

Також перед набором фасадної плитки потрібна:
 • виконавча зйомка ламелей фасаду;
 • винос реперних горизонтів у одній системі висот по периметру будівлі.

Маючи чималий досвід у будівництві заводів, житлових будинків, кілька сотень різних за цільовим призначенням споруд, ми можемо з повною впевненістю сказати, що виконавча зйомка важлива не тільки для проведення будівництва, але також важливу роль грає і в повсякденній експлуатації технологічного обладнання.

Головний архітектор, проектуючи об'єкт, незалежно від того це багатоповерховий будинок або приватний будинок, користується двома важливими моментами:

 • стиль дизайну будівлі;
 • технічне завдання.

Розглянемо детальніше другий момент. Наприклад, є так само обмеження площі, що актуально в більшості випадків.

У вас як у замовника можуть бути такі вимоги до дому, візьмемо геометричний аспект цього нюансу:

 • прохід 80 см від сусідського паркану;
 • підлоги на 40 см вище дороги;
 • гараж на 2 машини, 5 метрів на 7 метрів;
 • на першому поверсі більярдний стіл 3840х2060 мм;
 • у залі телевізор на 55';
 • у ванній пральна машина 84.8 х 60 х 40 см.

Це дозволяє з точністю до міліметра простежити чітку геометрію під час проектування.

Пошук характерної точки

Коли закінчене будівництво об'єкта залучається незалежна геодезична організація для перевірки точності і правильності винесення проекта в натуру. Здійснюється професійна перевірка всієї геометрії будівлі. Виконавчій зйомці підлягають межові знаки, палі і фундамент, стіни і прогони, перегородки і перекриття, підлоги та покрівля, інженерні мережі, елементи благоустрою. Якщо під час виконавчої зйомки виявляються які-небудь відхилення або дефекти, то приймаються заходи щодо усунення помилок, допущених будівельниками в ході виконання монтажно-будівельних робіт. Не варто економити на даному виді геодезичних послуг, так як вчасно невиявлені помилки можуть призвести до аварійних ситуацій, усунення яких буде коштувати набагато дорожче, ніж вчасно проведена геодезична зйомка. Дуже важливо, щоб зйомку проводили професіонали своєї справи. "Гільдія Інжиніринг" зібрала у своєму штаті найкращих геодезистів з усієї України. Великий досвід роботи, володіння спеціальними навичками і знаннями, вміння поводитися зі спеціалізованим обладнанням дозволяє нашим геодезистам отримати максимально точні дані під час здійснення геодезичних робіт. Ми розуміємо всю важливість своєї роботи, а також цінуємо ваш час, тому всі послуги нашими професіоналами надаються якісно і в строк. Довіривши нам проведення геодезичної зйомки, ви залишитеся задоволені.

Коментарі та запитання:


Микола
Прошу прокоментувати необхідність проведення КТГЗ після реконструкції теплових мереж ( лінійних інженерних мереж) комунальним підприємством та який документ це регламентує. Дякую.
Гильдия Инжиниринг
По данному питанну можемо написати, що наші клієнти таку послугу замовляють, ми її робимо відповідно до сучасних вимог будівельних норм. Тепломережі в тому числі.

Юрій
Доброго дня. Підкажіть будь ласка чий обов'язок проводити топозйомку - Замовник чи Підрядника? Дякую!
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня. Топозйомку надає замовник. У нас послуги замовляють як підрядники, так і замовники.

Андрій
На якому веб порталі можно переглянути контрольне топографо-геодезичне знімання з номером KZ00-0000-0000-0000-0000 , як приклад.
Гильдия Инжиниринг
Портал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
e-construction.gov.ua

Петро
потрібен:
ВИТЯГ
з Єдиної державної електронної системи у сфері
будівництва
про наявність відомостей про контрольне геодезичне
знімання
Реєстраційний номер документу: K*01:7*52-1**0-14*8-4**2
Гильдия Инжиниринг
Добридень, Петро! Такий витяг може зробити сертифікований інженер-геодезист. в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.

Тетяна
Доброго дня! Ми комунальна бюджетна організація. Нам необхідно зробити виконавчу зйомку для Водоканалу: виконане підключення води та каналізації. Ваша організація надає такі послуги?
Нам виконали нове будівництво мереж водопостачання, відповідно до Робочого проекту. В акті по перевірці виконаних робіт встановлено наступне: "Необхідно надати виконавчу зйомку підключень". Даруйте, більш точно вже написати не можу)))
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня!
Так, надаємо геодезичні послуги: Виконання виконавчої топогеодезичної зйомки по водогону. 
напишіть населений пункт і протяжність водопроводу (орієнтовно)
по документації можете зорієнтуватися тут
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-10-28-008707-c

Вадим
Зміст, структура та технічні характеристики електронного документа, що відображає результати контрольного геодезичного знімання закінчених будівництвом об’єктів.
Гильдия Инжиниринг
Добридень! Даний закон вступив в силу, з замовників це вже починають вимагати, але алгоритм та сама процедура ще не налагоджена.

Микола
Контрольне геодезичне знімання здійснюється особами, які в установленому законом порядку включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників або Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів. Результати контрольного геодезичного знімання відображаються у формі електронного документа. Вимоги до змісту, структури і технічних характеристик електронного документа визначаються Кабінетом Міністрів України.
Вимоги до змісту, структури і технічних характеристик електронного документа визначаються Кабінетом Міністрів України. Такий документ існує?
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Микола! Ми керуємося ДБН

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення