Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Виконавча зйомка підземних комунікацій

Ви маєте земельну ділянку, або орендуєте об'єкт нерухомості. У вас стало питання про підключення газопроводу, водопроводу, каналізації або іншої інженерної мережі - комунікації. Якщо ви зверніться у відповідні інстанції для складання договору на підключення водопроводу з вас першим ділом зажадають виконавчу геодезичну зйомку водопроводу, а може навіть знадобитися вся виконавча зйомка підземних комунікацій відразу . На зйомці повинна бути нанесена нова труба з точними прив'язками її до найближчих жорстким контурах. Такі виконавчі схеми роблять геодезисти точними геодезичними приладами. Одним з важливим фактором, який використовує виконавча зйомка водопроводу, є її дата виготовлення. Зйомку необхідно міряти до закопки труби. Якщо трубу закопали, то через 2-3 тижні її вже дуже важко знайти. Металеву трубу може під землею виявити трасошукач, пластикову трубу ж на сьогоднішній день діаметром до 150 мм ніякої прилад знайти не в змозі. У виконавчій зйомці обов'язково вказують прив'язки труби водопроводу на розі будинку, люку каналізації, краю паркана, газовій трубі, бордюру. Окремою інформацією зйомки підземних комунікацій йде висотна інформація. Висотні відмітки в самопливної каналізації відіграють основну роль. Наприклад для підключення до каналізаційної мережі вирішальну роль відіграє відмітка точки підключення. Щоб дотримати ухил і не впроваджувати насосну станцію потрібно для перекачування робиться виконавча зйомка каналізації.

Виконавча зйомка підземних комунікацій

Це робиться для того, щоб у випадку ремонту траси, пориву комунікації, пошуку мережі, встановлення лічильника не складало труднощів з допомогою зйомки підземних комунікацій в короткі терміни без залучення геодезичних організації здійснити пошук труби.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

По виконавчій зйомці підземних комунікацій також розраховується остаточний кошторис з підтвердженням метражу укладених труб і розташування по всім існуючим нормам.

Цікавим способом укладання труб є так званий прокол. Його особливість є те, що трубу можна пробурити і укласти навіть під будівлями, дорогами, річками та іншими комунікаціями

Окремим моментом йде виконавча зйомка газопроводу з узгодженням в інстанціях і архітектурі. Підставою для укладання підземної та наземної комунікації є проект підключення. Проект виконується на актуальній топографічної зйомці геопідоснові. Актуальною є зйомка підземних комунікацій не старше 1 року, виконана сертифікованим інженером-геодезистом, повіреним геодезичним обладнанням.  

Особливу увагу в проекті інженерних мереж, так і на виконавчій зйомці є перетин труб під дорогами, будівлями, іншими мережами. У цих місцях передбачаються такі заходи як бетонування лотків, закладка обсадних труб, посилення труб, зміна діаметрів та ін

геодезична зйомка підземних комунікацій

При узгодженні і подачі виконавчої зйомки газопроводу, каналізації схема викреслюється на кальках. Накладається на проект. Визначаються відхилення від проекту і приймається рішення технічної ради з приводу правомірності прокладки інженерної мережі. Якщо відхилення від проекту перевищують допустимі, то комунікація приймається в експлуатацію. У пакет документів прикладається :

  • топографічна зйомка підземних комунікацій для проектування комунікації;
  • проект прокладки інженерної мережі;
  • виконавча геодезична зйомка комунікації;
  • топографічна зйомка з нанесеною на ній трубою каналізації, водопроводу, газопроводу.

По кожній з мережі є свої особливості виготовлення схеми.

Виконавча зйомка газопроводу.

Виконавча зйомка газопроводу

Найбільш відповідальний вид зйомок - це виконавча зйомка газопроводу. Газопровід не тільки можна пошкодити при незнанні де він закопаний, але так само можна викликати витік при веденні робіт у безпосередній близькості.

За результатами геодезичних схем газовики наносять на стовпах, парканах, будівлях, стовпчиках розмірні значення до труби в плані, глибину закладення труби, тиск(висока, низька, середня), матеріал труби, діаметр.  Матеріали, що використовуються для транзиту газу по ділянках дозволяють йому змінювати напрямок непередбачуваним чином, що ускладнює пошук при необхідності відкопати трубу і здійснити врізку в певному місці. Металевий матеріал труб дозволяє застосовувати металошукачі і трасошукачі для пошуку труб.

Виконавча зйомка водопроводу.

Виконавча зйомка водопроводу

Відмінною особливістю є вимоги по глибині промерзання грунту, наявність лічильника і колодязя в точці підключення. В основному для водопроводу застосовуються пластикові  та металопластикові труби. Подібний матеріал дозволяє міняти напрям труби хаотично, виконувати радіуси, повороти. Що дуже ускладнює їх пошук. На сьогоднішній день немає приладу для пошуку пластику до 150 мм. На поверхні рідко зустрічаються через морози взимку. На схемах наносяться габарити камери люка.

Виконавча зйомка каналізації.

Виконавча зйомка каналізації

каналізації найголовнішим параметром  є висотна відмітка низу труби і відмітка верху люка. За відзнятим координат обчислюються відстані між колодязями. З різниці відміток отримуємо перевищення. Розділимо перевищення на горизонтально прокладання отримаємо ухил. У проекті каналізації обов'язковим критерієм є дотримання нахилу труби потрібного для течії води по трубах. На зйомка каналізації часто в один люк врізаються 2-3 труби. Так само в каналізаційному люку важливим параметром є дно камери.

Так само є і особливості для зйомок і по окремим населеним пунктам. Це в основному залежить від наявності контролюючих органів та фахівців, які стежать за виконанням законодавства в цих сферах.

Окремо варто виділити виготовлення виконавчих схем на споруджуваних великих промислових об'єктах. Щоб скласти договір оренда на нові мережі оформлення документів займає від 6-ти місяців до року. Тому виконавчі зйомки починають готувати задовго до введення в експлуатацію під час засипання траншей і укладання підземних труб, але благоустрій, люки, невеликі допоміжні будівлі і споруди зводяться в самий останній етап за місяць-два до здачі об'єкта. Звідси випливає нюанс, що на виконавчої схемою каналізації і водопроводу показуємо прив'язки до бордюрів, зазначеним у фінальному генплані благоустрою. Тобто ведемо виконавчий генплан мереж на проектному генплані, із зазначенням прив'язок люків до майбутніх будівель, які будуть будуватися в саму останню чергу, від яких при експлуатації труб і мереж буде проводитися пошук труб і розмітка нових об'єктів, щоб на викопати траншею при реконструкції заводу або будівництві другої або третьої черги будівництва

Коментарі та запитання:


Тая
Скажіть будь ласка, чим законодавчо передбачена вимога водоканала зробити "Виконавчу зйомка мереж водопроводу і каналізації". Об"єкт перебував на балансі водоканала, змінюється власник, ми бюджетна організація і коштів на таку зйомку не маємо. Нормативну базу, яка вимагає таку зйомку, водоканал посилання нам не дає, хоча й вимагає, самі нічого не знайшли. Пробачте, чи могли б ви нам підказати, наскільки законна вимога водоканалу зробити таку зйомку, чи можемо ви відмовитись, але все ж таки наполягати на укладанні договору обслуговування із нами. Чи можливо ви підкажите НПА, де це можна подивитись. Буди б Вам дуже вдячні за допомогу чи підказку. ДЯКУЄМО!
Гильдия Инжиниринг
Добридень! По законав не підкажемо, так як не юристи, а виконавчу зйомку можемо зробити, для прорахунку вартості потрібен контур зйомки. З бюджетними організаціями теж працюємо за договором.

Олександр
Доброго дня. На 500 водоканал не хоче ставити печать, як бути та які аргументи треба застосувати. Дякую. Олександр ,м. Сквира Київська обл.
Гильдия Инжиниринг
Добридень! Водоканал ставить печатку на топографічній зйомці, виконаної сертіфіцірованниі інженером-геодезистом в разі якщо сам водогін нанесено правильно і по ДБН.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення