Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Випробування ґрунту при зворотній засипці

Тип і склад грунту – одні з найголовніших складових успішного будівництва. Тому ретельне дослідження грунту за численними критеріями і характеристиками – обов'язкова умова перед початком будівельного процесу.

Випробування ґрунту при зворотній засипці

Грунти розрізняються за своїм складом. Виділяється кілька основних різновидів – глинисті, піщані, суглинні, кам'янисті. Кожна з даних різновидів відрізняється своїми характеристиками. Одні з них ідеально підходять для будівництва, інші вимагають індивідуального підбору типу фундаменту, а треті взагалі не придатні для зведення надійних, масштабних конструкцій.

Як вже було сказано, геодезичні роботи проводяться за різними напрямками. Наприклад, досліджується склад ґрунту та її хімічні характеристики. Але одним із самих головних напрямків повинно стати вивчення ступеня ущільнення грунту. Щоб обчислити цей коефіцієнт, потрібно провести випробування грунту. Випробувальні процедури виконуються безпосередньо на будівельному майданчику і в лабораторних умовах.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

В польових умовах можна провести зондування грунту статичним і динамічним способами. А в лабораторії за допомогою спеціальних приладів досліджується щільність ґрунту, його вологість, ступінь фільтрації, крупність.

Велика частина випробувальних процедур проводиться ще на початковій, передпроектній стадії. І на підставі отриманих результатів вже вибираються варіанти і методи будівництва, підбираються матеріали. Однак випробування потрібні і в ході земляних робіт – при зворотній засипці котловану. Природно, що основна і велика частина котловану, відведеної під фундамент, армується і заливається бетоном. Однак по краях бетонної основи залишається порожній простір, який в професійній сфері називається пазухи.

Випробування ґрунту при зворотній засипці є актуальною процедурою. Особливого значення набуває аналіз ступеня щільності. Адже при засипці вищезазначених пазух, заповнений ґрунтом має бути кожен сантиметр. В іншому випадку наявність порожнеч може призвести до деформацій і руйнувань конструкції і підстави.

Щоб зворотна засипка була правильною, а пройшли випробування згідно з нормами, необхідно проводити після того, як залитий фундамент добре застиг і устоявся, а опалубки були зняті.

Одне із актуальних питань, яке постає в ході процесу, – це вибір типу грунту для засипки. Особливо актуально таке дослідження у тому випадку, якщо на початковій стадії геодезичні роботи не проводилися. Потрібно вивчити склад того грунту, що є на ділянці і був отриманий в ході виїмки котловану. Але якщо склад ґрунту є не зовсім відповідним, то для засипки потрібно використовувати завізний, зовнішній грунт.

Також, як вже зазначалося, акцент робиться і на такий показник, як щільність. Потрібно підбирати такий грунт для засипки, який би добре утрамбовувався і щільно лягав, не утворюючи пустот. В цьому випадку виключаються усадки грунту і деформації фундаменту.

Природно, що кожен замовник робить акцент на практичних будівельних роботах – підбирає хорошу бригаду, будівельні матеріали. Однак не варто забувати і про якісні геологічні випробування. Саме вони гарантують вдале завершення будівництва і довголітню експлуатацію споруди. Для цього звертайтеся до інженерів-геологів компанії  “Гільдія Інжиніринг”, які проведуть випробування грунту при засипці як на передпроектній стадії, так і на етапі зворотної засипки.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення