Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Випробування ґрунтів методами зондування і штампами

Величезні висотні споруди сучасних міст вражають своєю красою та масштабами! Їх маса може досягати до 200-300 тисяч тонн. Такі величезні навантаження доводиться витримувати Землі! Виникає необхідність вивчення підстилаючих гірських порід, які будівельники називають грунтами.

Випробування ґрунтів методами зондування і штампами

Для вивчення властивостей ґрунтів бурять свердловини. Але іноді, особливо на піщаних грунтах (які знаходяться нижче рівня підземних вод, або які знаходяться в пухкому стані), лише за результатами буріння важко виявити геологічні умови на ділянці робіт. У таких випадках вдаються до таких методів дослідження, як статистичне і динамічне зондування, коли властивості грунтів визначаються в природному заляганні. Розглянемо більш детально метод зондування.

Геологія земельної ділянки включає в себе польові та лабораторні дослідження ґрунту. Польові мають більше переваг, так як дають можливість досліджувати грунт безпосередньо на місцевості в їх природному стані. Зондування грунту дозволяє визначити ущільненість ґрунту, його склад, опір грунту під палями, глибин залягання грунту і багато чого іншого. Дане випробування виконується із застосуванням спеціального геологічного обладнання, що дозволяє здійснювати вдавлювання зонду в грунт. Глибина вдавлювання може бути різною від 5 метрів і вище, все залежить від того, яка будівля або споруда будується (наприклад, якщо планується якась легка споруда, то досить глибини 6 метрів). Спочатку здійснюється буріння свердловини і лише потім  в щільний шар на глибину до трьох метрів встановлюється зонд.

Ціна виконання геологічних робіт від 490   грн за метр при глибині до 8 метрів! Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Загальна послідовність зондування така: зонд рівномірно вдавлюють з фіксацією через кожні 20 см опору грунту втискування. Також можлива фіксація данних шляхом запису на діаграмних стрічках, яка здійснюється автоматично. Нарощують чергову ланку штанги, піднімають шток домкрата у верхнє положення до тих пір, поки не буде досягнута необхідна глибина або коли досягається граничний тиск на зонд або конус.

При обробці даних проведеного випробування спочатку визначається середнє арифметичне значення для певного геологічного шару для однієї точки зондування. Потім знаходиться середнє арифметичне значення по всіх точках ділянки. Отримані дані можуть застосовуватися для розрахунку несучої здатності різних типів паль з певними поперечними перерізами.

Крім зондування грунт також можна піддавати штамповому випробуванню. Даний метод дозволяє визначити схильність до ущільнення грунту. Штамповое випробування грунту застосовується коли планується будівництво будівель або споруд, які мають нормальний і підвищений рівень відповідальності. Таке випробування дає набагато точнішу інформацію про властивості грунту, ніж лабораторні дослідження. Під час штампового випробування грунт випробують за допомогою спеціального штампу. Піщані, глинисті і схильні до усадки грунти повинні бути обов'язково піддані випробуванню штампа. Суть даного методу: на грунт створити таке навантаження, яке буде порівняно з навантаженням будівлі або споруди, що проектується.

Компанія ТОВ "Гільдія Інжиніринг" здійснює випробування ґрунту методами зондування і штампами. Замовити інженерну геологію земельної ділянки Ви можете зв'язавшись з нашим фахівцем за телефоном, вказаним на нашому сайті. Ми надаємо безкоштовну консультацію, а роботи виконуємо в зручний для Вас час.

Коментарі та запитання:


Ігор
Доброго вечора! Підкажіть будь-ласка чи можливо штамповим методом перевірити якість пошарового ущільнення зворотної засипки основи під плиту підлоги. Дякую.
Гильдия Инжиниринг
Доброго вечора, Ігор. Так, можливо штамповим методом перевірити якість пошарового ущільнення зворотної засипки основи під плиту підлоги. Але ми, на даний момент, таких послуг не надаємо. 

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення