Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Дослідження грунтів під будівництво

Дослідження грунтів під будівництво допомагає вивчити грунти під вашим майбутнім будинком. Виявити особливості їх залягання. Властивості ґрунтів можуть сильно змінитися, коли вони зволожуються. Коли за ним фільтрується вода. До таких належать лесові опади, тонкозернисті піски, карбонатні породи. А глинисті породи служать хорошими водоупором. Якщо на них залягають пухкі породи і залягання шарів під якимось кутом, тоді при зволоженні глин, що лежать зверху пухкі породи можуть сповзти. Це можуть бути величезні земляні маси. Можуть зруйнуватися цілі поселення.

Дослідження грунтів під будівництво

Інженерно-геологічне вивчення грунтів останнім часом стає все актуальніше і актуальніше. В місцях, раніше відносно стабільних, починають проявлятися небезпечні інженерно-геологічні процеси. Інтенсивне будівництво, інтенсивна господарська діяльність призводить до активізації таких явищ. Змінюється режим підземних вод. Майже повсюдно спостерігається підйом грунтових вод. Починаються підтоплення. З цим пов'язана також активізація овражної діяльності. Активне сповзання гірських мас по схилах.

Аналіз грунтів для будівництва здійснюється в лабораторних умовах. Вивчаються їх фізико-механічні властивості. За результатами досліджень робляться висновки про будівельні властивості ґрунтів. Поряд з грунтами вивчаються і властивості води, що фільтруються під землею. В залежності від хімічних властивостей, вона може роз'їдати бетон, залізо. В результаті конструкція починає поступово руйнуватися. Або це можуть бути труби, кабелі. Дослідження грунтів під будівництво складається з підготовчих робіт, буріння, камеральних робіт. Недостатньо просто описати властивості грунтів. Необхідно ще зробити прогноз прояву небезпечних процесів у майбутньому. Зараз велика увага приділяється так званим «геологічним ризикам». Перед будівництвом важливо їх врахувати.

Ціна виконання геологічних робіт від 490   грн за метр при глибині до 8 метрів! Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Інженерно-геологічне вивчення грунтів раніше не завжди проводилося. Фірми економили на таких роботах. По новинах зараз часто оголошують, як тут і там відбуваються різні невеликі і дуже серйозні катастрофи. Буквально недавно чуруз зсуви почала провалюватися під землю стіна в Києві. У Китаї під землю провалилися цілих 22 будинки. Виявилося, що вони були побудовані на техногенних ґрунтах потужністю більше 100м. Вода почала розмивати грунти, в результаті чого і сталася катастрофа.

Аналіз грунтів для будівництва – це не проста формальність, яку треба дотриматися. А важлива частина проектних і будівельних робіт. Перед початком будівництва потрібно вибрати підходяще для цього місце. Небезпечними, непридатними для будівництва вважаються схили, заплави річок. Техногенні ґрунти, просідаючі грунти. Грунти, які пливуть. Гарними властивостями володіють глинисті грунти. Але глина містить багато води. Взимку вона стає льодом і глини спучуються. В результаті руйнується фундамент, руйнується будівля. Щоб уникнути руйнування – фундамент роблять глибоким. Нижче глибини промерзання. Також застосовують спеціальні інженерні методи захисту, щоб фундамент не виштовхнуло.

Піски, що містять глини різного ступеня – називаються супіском, суглинком. У них майже такі ж властивості, як у глинистих порід. Вони також можуть спучуватися. Але вони можуть витримувати великі навантаження. І основу можна робити не глибоку. Але якщо такі грунти знаходяться на схилі, може утворитися зсув. По таким породам сповзають вищерозміщені опади, тому на схилах не рекомендують будувати на глинистих грунтах. Хорошими ґрунтами для будівництва є піщані грунти. Можна будувати неглибокі фундаменти. Але тонкозернисті піски можуть стати пливунами. Особливо небезпечні для будівництва схили.

На поверхні зазвичай оголюється тільки грунтово-рослинний шар. А для того, щоб дізнатися, що знаходиться ще глибше – потрібно провести геологічне вивчення. Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" допоможе вам досліджувати грунти і небезпечні природні явища на вашій ділянці.

Коментарі та запитання:


Влад
Який нормативно правовий документ регулює питання складання документації під час дослідження грунтів.
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Влад!
Якщо дослідження в принципі то:
ДБН А.2.1-1-2008 інженерні вишукування
ДСТУ Б А.2.1-4-96
Це якщо чисто лабораторні дослідження

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення