Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Дослідження міцності будівельних матеріалів, що виготовлені на основі бетонних розчинів

Одна з умов надійного будівництва – це добра якість будівельних матеріалів, що застосовуються при виготовленні конструкційних елементів будинків та інженерних споруд. Серед багатьох параметрів якості бетону (щільність, вологість, водопроникність, морозостійкість тощо), що є дуже поширеним будматеріалом, чи не найважливіша – міцність. Тому дослідження міцності будівельних матеріалів, що виготовляються на основі бетонних розчинів, грає велику роль у забезпеченні безпеки об'єктів капітального будівництва та додержання нормативних термінів їхньої експлуатації.

Дослідження міцності будівельних матеріалів

Коли виконуються дослідження міцності будівельних матеріалів?

Продукція компаній, що виробляють будівельні матеріали, підлягає обов'язковій перевірці якості, і перш ніж виставити бетонні вироби на продаж виробники зобов'язані забезпечити належний технічний контроль. Крім того, що експертиза проводиться на підприємстві-виробнику, дослідження міцності будівельних матеріалів виконуються і на наступних етапах їх життєвого циклу:

  • при тривалому зберіганні на базах;
  • при їх отриманні кінцевими споживачами (забудовниками та будівельними підрядниками);
  • при інженерних вишукуваннях на об'єктах, що готуються до реконструкції або капітального ремонту;
  • в процесі технічного нагляду за відповідальними будівельними спорудами.

За яким принципом здійснюються дослідження міцності будівельних матеріалів?

Показники міцності бетону визначаються в лабораторних умовах, за допомогою випробувального обладнання, в якому контрольні зразки бетону піддаються механічному стисканню, що імітує реальне навантаження. Випробування за допомогою стиснення являють собою визначення зусилля, здатного зруйнувати контрольний зразок під час статичного навантаження. Перевірка здійснюється на зразках, виготовлених у вигляді кубиків бетону (вийнятих з масиву будівельної конструкції або отриманих шляхом затвердіння бетонної суміші, якість якої потребує перевірки). Після випробування складається протокол досліджень та висновок про можливість застосування випробуваного матеріалу.

Виготовлення зразків бетону для випробування

Якщо випробовується зразок бетону з готової конструкції (фундамент, балка, плита перекриття, колона, стіна), то спершу з неї спеціальною твердосплавною або алмазною коронкою вибурюється основа зразка у вигляді керна (проба циліндричної форми) з непорушеною внутрішньою структурою. Перед випробуваннями в умовах лабораторії з керна виготовляється серія контрольних зразків – кубиків розміром 100 х 100 х 100 міліметрів. Якщо перевірці підлягає партія сирого бетону, то такі кубики відливаються з отриманої від замовника випробувань бетонної суміші та доводяться до кондиції в лабораторній камері нормального твердіння.

Порядок проведення дослідження

Перевірка зразків

Перед випробуванням проводиться візуальний огляд зразків на наявність дефектів (раковин, включень, слідів розшарування, тріщин), і вибраковуються дефектні екземпляри. Вимірюються лінійні розміри та визначається вага зразків. При необхідності, вони проходять додаткову обробку з метою приведення розмірів у відповідність до встановлених вимог.

Піддавання зразків навантаженням

Для підвищення вірогідності випробувань зразки бетону випробовуються серіями. Кожен контрольний зразок із серії закладається під прес і строго центрується відповідно до осі навантаження. Потім на передбачений методикою випробувань час створюється початкове статичне навантаження, яке періодично збільшується. Контрольно-вимірювальні прилади постійно фіксують реакцію контрольних зразків бетону на стиск і визначають момент, коли починається їх руйнування (після досягнення навантаження межі міцності).

Складання протоколу

За результатами випробування зразків оформляється протокол проведених досліджень. В ньому вказується межа міцності на стиск, а також визначений клас міцності бетону.

Від чого може залежати вартість виконання випробувань бетону?

Вартість робіт з випробування зразків бетону залежить:

  • від кількості зразків, які потребують перевірки міцності;
  • від того, чи входить у вартість випробувань послуга з відбору проб бетону та виготовлення стандартних зразків;
  • від необхідності додаткової обробки наданих замовником випробувань твердих зразків.

Сучасний ринок будматеріалів пропонує великий вибір бетону різних марок, що класифікуються за різними параметрами. Яким би не був бетон (легким, важким, полімерним, силікатним, щільним, дрібно- або грубозернистим тощо), міцність залишається однією з найголовніших його якостей, і дослідження міцності будівельних матеріалів, що виготовлені на основі бетонних розчинів, є обов'язковим перед їхнім застосуванням у будь-яких видах будівництва.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення