Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Дистанційне вимірювання об'ємів, площ, довжин за допомогою дронів і безпілотників – перспективний метод геодезії

Геодезичні роботи, що використовують вимірювання об'ємів, площ, довжин за допомогою дронів і безпілотників

Застосування авіації для топографо-геодезичних зйомок почалося досить давно. Об'єднання можливостей літаків (а пізніше і космічних супутників Землі) і автоматизованої фототехніки дозволило істотно збільшити швидкість і підвищити продуктивність робіт по складанню карт і планів місцевості, особливо на великих площах і в важкодоступних для піших топографічних загонів районах. Використання матеріалів і методів аерокосмічної зйомки вважалося недоцільним тільки для складання найбільш точних, великомасштабних планів невеликих ділянок території. В останні роки завдяки появі малогабаритних літальних апаратів і зростаючої їхньої доступності для застосування в самих різних галузях господарської діяльності, вимірювання об'ємів, площ, довжин за допомогою дронів і безпілотників стало набагато частіше застосовуватися організаціями, що надають різноманітні геодезичні послуги:

 1. Топографічна зйомка різних масштабів для потреб проектування.
 2. Виміри для регулярного оновлення раніше виданих топографічних матеріалів.
 3. Землевпорядна діяльність і контроль стану земельних площ.
 4. Геодезичний моніторинг різних об'єктів (обсягів розробки корисних копалин, площ снігового і льодового покривів, водотоків).
 5. Проведення кадастрового обліку нерухомості, контроль та супровід містобудівної діяльності.
 6. Створення цифрових географічних моделей ділянок місцевості.

Вимір площ і довжин за допомогою дронів і безпілотників

Організація вимірювання об'ємів, площ, довжин за допомогою дронів і безпілотників при топографо-геодезичних роботах

Аеровиміри безпілотниками – це послідовні комплексні роботи. У них входять:

 1. Підготовка, яка полягає в попередньому вивченні території, що підлягає фотозйомці та вимірювання, планування маршрутів польотів дронов, здійсненні розрахунків елементів зйомки.
 2. Власне польотно-знімальні вимірювання (фотографування поверхні земельної ділянки автоматичними фотокамерами).
 3. Обробка отриманих фотоматеріалів (прив'язка їх до геодезичної основи, виправлення наявних спотворень фотознімків, складання фотоплана).

Дуже важливим моментом є необхідність виконання всього циклу зйомки одним і тим же підприємством від початку і до кінця, так як вимірювання об'ємів, площ, довжин, проведені на основі даних, отриманих різними технічними пристроями, можуть призвести до отримання недостатньо достовірної топографічної інформації.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Різновиди геодезичного виміру за допомогою дронів і безпілотників

Фотозйомка з дронів і безпілотників виконується при різних положеннях оптичної осі аэрофотокамери. З урахуванням її просторового розташування, виділяють такі різновиди аерофотознімання:

 1. Горизонтальна. Під нею розуміється зйомка, коли оптична вісь розташовується в прямовисному положенні (з відхиленням від вертикалі не більше ніж на один градус).
 2. Планова. При проведенні фотографування з безпілотників з більш значним відхиленням від прямовисного положення (до п'яти градусів).
 3. Перспективна (похила). Проводиться при більш пологому нахилу оптичної осі приладів. Якщо кут її нахилу дозволяє зафіксувати на зображеннях лінію горизонту, то аерофотозйомка – перспективна з горизонтом.
 4. Планово-перспективна. Її суть полягає в отриманні з однієї позиції як планових, так і похилих зображень.

Фірма ТОВ «Гільдія Інжиніринг» успішно застосовує у своїй практиці вимірювання об'ємів, площ, довжин за допомогою дронів і безпілотників, що дозволяє їй проводити топознімальні роботи з високою швидкістю навіть при значних площах досліджень.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення