Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Вимір площі поля дроном

Для чого необхідно знати розміри сільгоспугідь?

Сільгоспугіддя часом займають значні простори. На цих гектарах проводять різноманітні роботи, починаючи від весняної оранки, вибору і посіву різних культур, внесення підгодівлі, і закінчуючи оранкою на зиму і внесенням добрив, які повинні бути на ділянках ранньою весною. Щоб бригадир, агроном, власник або орендар могли орієнтуватися по наступним питанням:

  • за кількістю необхідної для оранки техніки і, відповідно, за кількістю потрібних запасних частин для неї, і палива;
  • за кількістю добрив або насіння, необхідної для внесення на конкретне поле;
  • по розташуванню тих чи інших культур - слід знати розташування сільгоспугідь і розміри кожної конкретної ділянки.

Вимір площі поля дроном

Всі розрахунки за кількістю насіння і добрив на певну територію, попередній підрахунок врожаю і, відповідно, розрахунок передбачуваних баришів, виконуються на підставі знання займаного простору ділянками.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

БПЛА, повітряна зйомка і вимірювання площі поля дроном

БПЛА - безпілотні літальні апарати - були винайдені в 1993 році. Великобританія - країна, якій по праву належить першість у витягу користі застосування БПЛА (деколи просто БЛА).

Побутові безпілотні літальні апарати носять назву дронів. Вони можуть управлятися із землі за допомогою пульта. Дрони, на відміну від БПЛА, які застосовують у військових цілях, мають невеликі розміри. Дрон - автономна машина. Він може довго працювати в автономному режимі підзарядки батареї від сонця. Дрони бувають як наземні, так і повітряні. Можливості останніх дронів чудово продемонстровано в художньому фільмі «Обливіон».

В Україні за допомогою дронів проводиться розрахунок розмірів сільськогосподарських угідь. Якщо використовується літаюча модель дрона, робиться повітряна зйомка. На дрон встановлюється техніка, необхідна для проведення аерофотозйомки.

Як виконується вимірювання площі за даними аерофотозйомки?

Встановивши на літальний апарат фотографируючий пристрій, його запускають на обліт території. Виконується аерофотознімання. Аерофотозйомка надає дані для побудови карти. Побудова карти і обчислення розмірів проводиться в автоматичному режимі завдяки застосуванню сучасних комп'ютерних програм.

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг", що має в розпорядженні дрони, відповідну апаратуру і необхідні комп'ютерні програми, виконує вимірювання площі поля дроном. Можуть бути визначені площі територій використовуваних орних земель, порожніх ділянок, може здійснюватися контроль за станом посівів, моніторинг сільськогосподарських угідь. За даними аерофотозйомки будуть складені карти угідь, що зробить роботу всього персоналу, працюючого на цих полях, більш рентабельною.

Як виконується вимірювання площі поля за даними наземних вимірювань?

Система «Агрометр 4», яка використовується для виміру сільгоспугідь, встановлюється на дрон, що переміщається по поверхні землі. У зв'язку з чим зручно використовувати саме дрон для об'їзду полів? Дрон, що обходиться без водія, може працювати і в момент розпилення добрив над полями, і в інші несприятливі умови для перебування людини (наприклад, задимлення).

Вищевказана система, в якій використана унікальна розробка «Area 3D», враховує при розрахунку площі всі нерівності поверхні - такі, як розташування поля на схилі, яри та пагорби всередині вимірюваного простору. Вимірювання площі поля дроном - зручна новинка.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення