Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Як скласти техзавдання на інженерно-геологічні вишукування

Технічне завдання - основа для складання програми

Інженерно-геологічні вишукування - особливий вид інженерної діяльності, яка виконується за встановленим порядком. Підставою для виконання інженерних досліджень є технічне завдання. Як скласти тех завдання на інженерно-геологічні вишукування? Адже воно повинно містити інформацію, на підставі якої буде складена програма робіт, тобто технічним завданням фактично зумовлюються кількість свердловин і глибина буріння.

Як складати техзавдання на інженерно-геологічні вишукування

На запитання, як скласти техзавдання на інженерно-геологічні вишукування, є конкретна відповідь. Воно зобов'язано вміщувати такі відомості:

  • що передбачається побудувати;
  • на яких підвалинах;
  • де це розташоване.

Програма робіт - керівництво до дії

згідно з технічним завданням складається програма досліджень. Нормативна література досить однозначно встановлює як вибрати кількість свердловин для інженерно-геологічних вишукувань. Державними будівельними нормами визначено мінімальне число виробок у межах контуру будівлі, що будується, в залежності від його рівня відповідальності, регламентовані і проміжки. Рівень відповідальності вказується в технічному завданні.

Ціна виконання геологічних робіт від 490   грн за метр при глибині до 8 метрів! Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Різні ділянки будівництва характеризуються різною категорією складності геології. Категорія складності встановлюється на підставі поєднання геологічних факторів, таких як:

  • геоморфологія (один або кілька геоморфологічних рівнів);
  • скільки шарів і характер їх залягання;
  • однорідність або неоднорідність характеристик;
  • розвиток водоносних горизонтів і витриманість їх хімічного складу;
  • відсутність або існування несприятливих процесів;
  • присутність в розрізі грунтів, що володіють специфічними властивостями.

Так при III рівні відповідальності будівлі в простих умовах (I категорія складності) достатньо в контурі будівлі пробурити 1-2 виробки при відстані між ними від 75 до 100 м. При II рівні відповідальності в умовах середньої складності (II категорія) бурові роботи призначаються в обсязі не менше 3 свердловин, а скорочуються відстані до 40-50 м.

Таблиця 3.2 ДБН встановлює як вибрати глибину буріння при інженерно-геологічних вишукуваннях. За наведеною в техзавданні інформації про навантаження на фундамент і глибину підошви фундаменту задається глибина виробок. Наприклад, при будівництві на стрічкових фундаментах при навантаженні на фундамент 500 кН/м (4-6-поверхова будівля) глибина виробок повинна бути глибше підошви фундаменту на 9-12 м. При наявності товщі просадних грунтів буріння свердловин здійснюється на всю їх потужність із захоплюванням нижчого шару.

Таким чином, кількість свердловин і глибина буріння не абстрактні величини, що залежать від примхи виконавця, а цілком конкретні, обумовлені складністю будівництва та геології.

Польові роботи і складання звіту

Після того, як складена програма затверджена замовником, починаються польові дослідження. Бурові роботи надають матеріал для лабораторних досліджень і побудови геологічних розрізів і моделі. Буріння свердловин здійснюється методами, що дозволяють точно відбивати межі шарів і відбирати зразки.

За польовими і лабораторними матеріалами геологами фірми ТОВ "Гільдія Інжиніринг" пишеться звіт, що містить всі потрібні для проектування відомості. Успішне проходження експертизи гарантовано, якщо правильно обрані кількість і глибина свердловин.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення