Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Колонкове буріння

Колонкове буріння та його переваги

Колонкове буріння – це спосіб буріння з використанням різного діаметра коронок від 50 до 160 мм. Вони мають зуби внизу, а вгорі йдуть на конус. Коронки обертаються дуже швидко і порода витягується непорушеною, а цілісної структури. Це так званий керн. Колонкове буріння дозволяє отримати породу з свердловини так, що вона руйнується тільки зовні і добре видно розріз геологічних порід на досліджуваній території. По мірі заглиблення у свердловину діаметр застосовуваних насадок зменшується.

Колонкове буріння

Колонкове буріння і використання коронок з різного матеріалу

Для виготовлення коронок використовують алмаз, вольфрам і сталь. Алмазні або твердосплавні використовують для проходження в скельних породах. Вони дуже тверді і інструмент іншого складу швидко тупиться. Вольфрамові коронки застосовують для порід середньої твердості. Для буріння в верхніх осадових породах, таких як піски, супіски, суглинки можна застосувати сталь.

Колонкове буріння та види промивання свердловин

Оскільки проходити різні шари ґрунтів важко, інструмент часто тупиться, свердловина може обсипатися, застосовують різні води промивки. Найчастіше це водний розчин, але, якщо буріння йде в водомістких пластах, в свердловину нагнітається повітря. Це самий маловитратний спосіб, його перевага ще й у тому, що використовувати воду брудно, а в холодну пору року некомфортно для бурильників. Якщо воду використовувати не можна, так як свердловина обсипається і потрібно скріпити її стінки, застосовують глинистий розчин. При роботі в сипучих грунтах можуть застосовуватися і більш дорогі види промивки.

Ціна виконання геологічних робіт від 490   грн за метр при глибині до 8 метрів! Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Колонкове буріння та його переваги порівняно з іншими методами буріння

  1. Колонкове буріння дозволяє отримати зразки непорушеної структури, за якими легко визначити, які породи присутні в геологічному розрізі.
  2. Колонкове буріння свердловин - дуже економічний метод, при його застосуванні використовується мало електроенергії, переважно вода і повітря. Глибина свердловин зазвичай буває до 1000 метрів, але можна бурити і значно глибше.
  3. Важливою перевагою методу є те, що цей вид буріння служить для розвідки складу геологічних порід і водних запасів в різних цілях. У колонкових свердловин згодом здійснюється шнековий вид буріння, який дуже затребуваний для різних цілей. Відразу бурити шнековим способом дуже дорого і треба напевно знати геологічну і гідрогеологічну ситуацію, перш, ніж вибрати відповідні шнеки та методи промивання свердловин.
  4. Ще однією важливою перевагою, яке має колонкове буріння, є те, що буріння може проводитися в дуже твердих породах.
  5. Колонкове буріння може бути горизонтальним, вертикальним і під кутом до поверхні землі в будь-яких породах, що можливо не при всіх видах буріння.
  6. При бурінні на велику глибину можна використовувати більш легке обладнання.
  7. Свердловина може бути глибокою, а діаметр коронки буде невеликим.

Колонкове буріння і від яких параметрів залежить його вартість

Вартість колонкового буріння свердловин залежить від складу порід у геологічному розрізі ділянки. Чим вони важче, наприклад, буріння в глинистих пластах, в скельних породах, тим більш дорогі інструменти потрібно застосувати, різні види більш дорогий промивки. Ціна робіт на пряму пов'язана з глибиною свердловини. Чим вона глибше, тим дорожче роботи. Це природно, оскільки до вартості кожного метра проходки додається вартість складності порід більш глибокого залягання. Чим нижче знаходиться грунт, ніж він твердіше і потрібно змінювати інструмент на більш дорогий. Чим більш слабкі породи зустрічаються і свердловина обсипається, тим дорожче промивка для роботи.

Самим затребуваним колонкове буріння буває при пошуку води та встановленні свердловин на воду для господарсько-побутових цілей на дачних і приватних ділянках.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення