Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Контроль агротехнічних заходів за допомогою дронів і безпілотників

Великі площі посівних угідь, транспорту і величезна кількість співробітників, зайнятих в аграрній галузі, викликали необхідність розробки принципово нових методів управління земресурсами. Однією з найбільш популярних технологій є точне землеробство, передбачає активне використання безпілотних літальних апаратів. Оснащені сучасними камерами безпілотники дозволяють отримувати високоточні відомості про поля, які згодом обробляються. Таким чином, можна вести спостереження за угіддями в режимі реального часу, забезпечуючи контроль агротехнічних заходів за допомогою дронів і безпілотників на найвищому якісному рівні.

Контроль агротехнічних заходів за допомогою дронів і безпілотників

До агротехнічних операцій можна віднести: сівозміни, оптимальний вибір посівних ділянок, своєчасне знищення бур'янів і знищення хворих рослин. Всі ці заходи спрямовані на забезпечення гарної врожайності культур при мінімальних фінансових вкладеннях. Також, такі роботи забезпечують збереження родючості земель та захист їх від ерозій.

В яких агрозаходах використовуються дрони?

Безпілотники в сільському господарстві використовують у наступних випадках:

  • для ефективного моніторингу агроугідь з висоти пташиного польоту;
  • для виявлення проблемних ділянок на полях (з GPS прив'язкою);
  • при високоточних вимірах полів з урахуванням ландшафту;
  • для контролю якості заходів, виконуваних за допомогою с/г техніки;
  • для точного підрахунку схожості посівів і планованої врожайності;
  • при диференційованому внесенні міндобрив;
  • при моніторингу якості посівної компанії і меліоративних заходах;

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Плюси використання безпілотників безперечні: оперативність отримуваної інформації, значна економія витрат, можливість складання інфобази, своєчасне виявлення бази-прогнозу майбутнього врожаю, ефективне виявлення факторів, які можуть перешкоджати ефективному землеробству.

Особливості моніторингу сільськогосподарських заходів

Для того, щоб максимально забезпечити контроль якості агротехнічних заходів за допомогою дронів і безпілотників потрібні наступні дані безпілотної зйомки:

  1. Карта-схема NDVI.
  2. Ортофотоплан.

Також можна отримати 3D-модель полів, матрицю висот, електронні карти посівних угідь, карти висот і водотоків досліджуваної території. Дані відомості отримують в результаті синхронної зйомки у видимому та інфрачервоному спектрі. Такі матеріали обробляються від 1 до 3 днів. Сучасні моделі дронів всього за кілька годин польоту дозволяють виконати моніторинг полів радіусом понад 20 км. Отримана інформація є запорукою якісного контролю виконання сільськогосподарських технічних робіт, проаналізувати стан сходів на полях і окремих їх ділянках, а також своєчасно виявити акт реалізації несанкціонованих дій.

Враховуючи високу ефективність використання такої інноваційної техніки, послуга - контроль якості агротехнічних заходів за допомогою дронів і безпілотників - дуже затребувана. Але на сьогоднішній день до безпілотників вдаються тільки як до допоміжних інструментів, що дозволяє контролювати посіви і запобігати ризики в агропідприємствах. Керувати дроном мають виключно експерти. Тому, при бажанні отримати якісний результат, замовляти цю послугу варто тільки в профільних, сертифікованих компаніях. Фірма ТОВ «Гільдія Інжиніринг» гарантує виконання всіх моніторингових робіт, складання карт з сантиметровою точністю в самі короткі терміни за досить демократичною ціною.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення