Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Контроль щільності ґрунту, перед влаштуванням фундаменту

Контроль щільності ґрунту перед пристроєм фундаменту здійснюється прямими і непрямими методами. До перших відносяться способи вимірювання маси і об'єму і визначення щільності в лабораторних умовах, згідно з нормативною документацією. Непрямі - це пенетрацііні і ядерні способи, які дають можливість з'ясувати щільність грунту безпосередньо в масиві. Вони дуже продуктивні, і використовуються при одноразових та багаторазових визначеннях, що вельми важливо при стаціонарних спостереженнях.

Що таке щільність?

Щільність - це фізична властивість грунту, яке оцінюється величиною відносини його маси до об'єму і використовується в якості прямого розрахункового показника при обчисленні побутового тиску і тиску під наполегливу стінку, стійкості схилів і укосів, а також для опади споруд та розподілу напружень в грунтах підстави під фундаментами і при визначенні обсягу земляних робіт.
Грунт має різними фізико-механічними властивостями. Пористість і щільність вважаються найважливішими показниками, які характеризують його стан. В інженерній геології для визначення характеристики щільності ґрунту застосовуються такі чинники, як щільність твердих частинок грунту, щільність грунту і щільність скелета грунту.

Головні складові

Отже, для визначення щільності необхідно обчислити і інші показники. Тверді частинки - це мінерали, органічні та органо-мінеральні речовини. Також спочатку можна визначити і щільність вологого грунту. Тут мається на увазі його природна вологість. Звичайно, при підвищеній кількості води в грунті щільність теж збільшується. При цьому під скелетом грунту мається на увазі його сухий стан, і знаючи всі ці важливі показники, фахівці визначають загальну щільність.

На що впливає щільність?

З розвитком технологій вже немає потреби в складних математичних обчисленнях, і визначення щільності ґрунту стало можливим завдяки наявності спеціального сучасного обладнання. Наша організація не раз стикалася з проведенням лабораторних досліджень для проектування доріг, фундаментів будинків і споруд, прокладкою комунікацій, та інше. Наші співробітники розуміють, з якою метою проводяться подібні роботи - відбір проб на щільність в котловані, і мають достатньо досвіду в цій сфері. Ми проводимо інженерні вишукування на ділянках, які вимагають детального дослідження ґрунтових мас. Як відомо, практично в будь-якому будівництві ущільнення вважається важливим показником, що згодом впливає на експлуатаційні показники інженерних споруд. Несуча здатність грунту дає можливість кардинальним чином змінити рішення проектувальника щодо вибору фундаменту під будівлю або споруду, а також матеріалу.

Вимірювачі щільності

Існують сучасні динамічні вимірювачі щільності ґрунту, які вимірюють усадку і несучу здатність щебеневого полотна і корисні на різних етапах будівництва. Також вироби контролюють будівництво автомобільних доріг і залізничних насипів, ущільнення грунтів та засипки ділянок.

Сюди відносять:               

  1. Вимірювач щільності ґрунту.               
  2. Динамічний плотномер.

Зв'язаність або зчепленням грунту безпосередньо залежить від його щільності. При виявленні на ділянці слабких місць, схильних до деформації, зміщення або набухання, архітектор повинен задуматися про подальші свої дії, оскільки найменша помилка може спричинити за собою не одну проблему. Від щільності ґрунту залежать і його показники водонепроникності, а наявність в землі вологи може привести до усадки грунту, а взимку - до морозному пученію. Знаючи дані показники, можна не допустити затопляемость або руйнування споруди і заздалегідь розрахувати дренажну систему для будинку. Визначення щільності ґрунту займає вагоме місце при проектуванні або прокладання комунікацій. Тому, якщо вчасно звернутися за допомогою до професіоналів, можна убезпечити від непотрібних неприємностей і заощадити на розтратах.

Які ще існують способи визначення характеристик щільності ґрунту:

  • випробування грунтової основи методом ріжучого кільця;
  • за допомогою зважувань в волі парафінованих зразків;
  • методом зважування в нейтральній рідини;
  • об'ємні, гамма-променеві і розрахункові способи;
  • варіанти з пікнометричним водою або нейтральною рідиною;
  • пошарове трамбування грунту і метод двох пінкнометров.

Контроль щільності ґрунту перед будівництвом фундаменту включає в себе проектні рішення по ущільненню грунтів, які повинні містити вихідні і необхідні значення показників якості і величин зниження поверхонь, а також перелік технологічних параметрів, плани і розміри котлаванов, вказівки по необхідній глибині ущільнення, оптимальної вологості грунту, його характеристики, вказівки і рекомендації, схеми і режими роботи, технологічні параметри і інші показники, що впливають на технологію і результати робіт.

Наша компанія на даному сегменті ринку знаходиться вже тривалий час, і зуміла зарекомендувати себе надійним і точним партнером. Користуючись простим інтерфейсом нашого сайту, можна легко розібратися з його функціоналом, а співробітники нашої компанії завжди працюють швидко і ефективно. Щоб зробити замовлення, необхідно відправити заявку або замовити зворотний дзвінок, подзвонити за телефонами, вказаними на сайті або відправити лист на електронну адресу.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення