Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Контроль якості обробки грунту і посівних робіт

Ефективність сільгоспвиробництва і висока врожайність багато в чому залежать від виконання польових заходів. Якщо навіть один вид сільськогосподарських робіт буде виконаний неякісно, це зведе до мінімуму ефективність застосовуваних методик підвищення родючості грунтів, внесення підгодівлі і хімзахисту культур. Усі операції слід виконувати в повній відповідності з технологіями та існуючих стандартів, які регламентують вимоги до правильності здійснення сільськогосподарського процесу. Для цього використовують таку послугу, як контроль якості обробки грунту і посівних робіт, основним завданням якої є здійснення затвердженої технології та попередження помилок у роботі.

Контроль якості обробки грунту і посівних робіт

Особливості контролю якості

Контроль якості обробки грунту і посівних робіт обов'язковий при проведенні робіт у полі. Адже навіть невелике порушення норм до глибини, часу механічного обробітку землі може супроводжуватися сильною засміченістю територій та ерозійними змінами. Відповідно, це призведе до зниження урожаїв.

У зв'язку з цим, спостереження повинне проводитися вчасно, і бути досить дієвим з метою швидкого усунення виявлених недоліків. Професійний моніторинг передбачає використання ефективних сучасних методик оцінки грамотності виконання і відмінну організацію контрольно-вимірювальної служби.

Розрізняють кілька способів контролю якості:

  1. Глазомірний метод (візуальний).
  2. Інструментальний.

При використанні першого способу не варто розраховувати на абсолютну точність контролю. Тільки досвідчений фахівець, який має високу кваліфікацію, може виконати роботу цим методом на належному рівні. Найбільш ефективним вважається інструментальний спосіб, який передбачає застосування сучасних апаратів і пристосувань.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Методи і критерії оцінки якості аграрних заходів

До труднощів, які можуть виникати при спостереженні за якістю, відносять неоднорідність ґрунтів, вологість ґрунту та технологічні вимоги до належної реалізації процесу (норми і способи висіву, глибина і ширина міжрядь, обробка та ін). Одна з важливих норм, які пред'являються до польових заходів є точне дотримання термінів. Тому аграрії не випадково найважливішим фактором називають фактор часу.

Якісний контроль якості обробки грунту і посівних робіт обумовлює використання конкретних агротехнічних вимог, які пред'являються до кожного виду заходів:

  1. Для лущення і дискування грунту стандартними критеріями є термін, глибина закладення залишків в землю, достатнє вирівнювання поверхні.
  2. Для оранки характерні такі якісні показники, як своєчасне виконання оранки на певну глибину, ступінь кришення, вспушеність зораного грунту, заорювання узбіч сільськогосподарських угідь, гребнистість, закладення дернини.
  3. При культивації коефіцієнтом якості є: висота гребенів без перевищення встановлених норм, поверхня землі повинна бути дрібногрудкуватою, при обробці міжрядь не повинні пошкоджуватися рослини.
  4. При посіві культур використовують наступні якісні індекси: своєчасність, рівномірність загортання насіння, глибина загортання насіння.
  5. Боронування оцінюється по глибині, своєчасності, відсутності огріхів та розпушуванні поверхні грунту.
  6. Якість шлейфування визначається тими ж показниками, що і боронування.

Фахівці профільної компанії ТОВ «Гільдія Інжиніринг» готові надати послугу контролю якості у повній відповідності з вимогами та в стислі терміни.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення