Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Контрольно-виконавча зйомка

Для контролю якості проведеного будівництва необхідно здійснення такої послуги, як виконавча геодезична зйомка, яка дозволить проконтролювати роботу будівельників на кожному етапі виробничого процесу. Проведення даної роботи необхідно для перевірки відповідності проектної документації котловану під фундамент, підземної і надземної частини будівлі, якість прокладання підземних комунікацій. Виконавча зйомка дозволяє виявити усі відхилення від початкових проектних документів, а також вжити заходів з ліквідації допущених помилок під час проведення монтажно-будівельних робіт. Дуже важливо, щоб ці роботи проводили кваліфіковані геодезисти.

Контрольно-виконавча зйомка

Контроль геодезистів підрядника може виробляти інженер-геодезист, який має кваліфікацію того ж рівня, або вище, ніж геодезична служба, яку контролює. Контрольно виконавча зйомка дозволяє з'ясувати як точно було вироблено винесення проекту в натуру, а також знайти всі дефекти стосовно проекту, які були припустимі під час монтажно-будівельних робіт. Контрольно виконавча зйомка здійснюється для комунникаций, які прокладаються, та лінійних споруд. По закінченні контрольно виконавчої зйомки складається відповідна документація.

Ціна геодезичного супроводу будівництва від 2 500 грн за робочий день

Виконуючи виконавчі зйомки самим нижнім підрядникам новітніх високоточних тахеометром за останніми пискам геодезичної моди, ми часто стикалися з ситуацією коли наші фундаменти і виконавчі схеми на їх виготовлення перевіряли геодезисти ЗАМОВНИКА з пластиковими 10-ти метровими  рулетками і технічними теодолітами 80-х років, які не проходили перевірку ніколи, в принципі. І тоді при підписанні акту прийому-передачі фундаментів вони висували нам вимоги: ви нам винесете осі на кожен фундамент, по 4 штуки на кожен, реперні оцінки, наприклад +1.0 метр, на кожен фундамент, надайте контрольно виконавчу схему, а ми вас будемо перевіряти. Тобто пройдемося з рулеткою, промерим від осей до кутів, до анкерів і тоді якщо співпаде, то будемо приймати ваші схеми, якщо не співпаде, то будете або осі переробляти, або виконавчу зйомку переміряти. На такі запити наше начальство мало дуже потужний відповідь. Мені завжди подобався відповідь одного італійського виконроба П'єро Лариче. Він говорив: "Наші геодезисти дадуть вам координати двох точок в районі проведення виконавчої зйомки. Ви берете креслення і перевіряєте фундаменти самі. І через день або приймаєте майданчик, або даєте офіційний папір про невідповідність зведених конструкцій проекту. Якщо до завтра ви з цим завданням не справляється, то вам не місце на будівництві інженером, вам місце на базарі продавати пиво”. В цих словах криється глибокий зміст. Після цього на той самий фундамент приїжджала спеціалізована геодезична компанія для виконання контрольно-виконавчої зйомки, або після тижневих мук дідуся геодезиста з теодолітом всі розуміли що простіше буде повірити нам як виконавцям даної зйомки на слово (звичайно ж всі ліцензії, сертифікати, дозволи та повірки приладів у нас в повному порядку). Або замовники наводили довідки про нас у своїх знайомих, та у відповідь чули тільки позитивні відгуки.

Контрольно-виконавча геодезична зйомка

Сама суть контрольно виконавчої схеми передбачає наступне:

  1. деякі конструкції вже побудовані;
  2. на їх будівництво був проект;
  3. геодезисти, які супроводжували будівництво, виконали геодезичні виміри, склали пакет виконавчої документації;
  4. ми запрошені на об'єкт як 3-я не заінтересована сторона для контрольних промірів цих конструкцій, перевірки документації (найчастіше ми починаємо таку роботу саме з перевірки проекту!).

При сукупності цих факторів ЗАМОВНИК має 100% гарантію  якості як самого проекту, так і правильності геометрії, свого будівництва. Цю процедуру зазвичай проводять перед грошовими розрахунками за виконану роботу. У разі виявлення невідповідностей ви як платник отримуєте мінімум - відстрочку платежу до моменту усунення неполадок, максимум - знижку за неякісно виконану роботу.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення