Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Координати земельної ділянки

Координати земельної ділянки - це інформація про її місцезнаходження

В нашій державі всі земельні ділянки зареєстровані. Кожна із ділянок має унікальний кадастровий номер, завдяки якому ділянку можна ідентифікувати та побачити її на кадастровій мапі. Важливою інформацією при постанові на кадастровий облік є координати земельної ділянки.

Кордони ділянки визначаються лініями, прокладеними по прямій між двома сусідніми кутовими точками. Кожна кутова точка має свої координати. Ділянка може бути маленька і велика, простої прямокутної форми або у вигляді складного многокутника, вона може мати вклинюючі сервітути та обмеження у використанні. І всі ці особливості ділянки показуються за допомогою поворотних точок.

Геодезия

Коли встановлюються координати земельної ділянки

Координати земельної ділянки - а саме координати кутових точок - встановлюються під час виготовлення проекту землеустрою. При виготовленні проекту землеустрою створюється технічна документація винесення меж земельної ділянки в натуру. Виносяться кутові точки. Якщо відстань між двома точками перевищує 200 метрів, посередині між ними встановлюється додаткова точка.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по винесенню меж для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

Якщо існуюча земельна ділянка ділиться навпіл, чи на декілька ділянок, координати її змінюються. Те ж саме відбувається при об’єднанні ділянок. На кожну ділянку виготовляється обмінний файл, який додається разом з заявою про присвоєння ділянці кадастрового номеру до пакету документів. Інформація обмінного файлу основується на даних паперових документів, які складаються виконавцями-землевпорядниками. В ньому містяться координати всіх поворотних точок ділянки. Записується, в якій системі координат виконуються роботи. Ця інформація зберігається протягом всього часу існування ділянки. По даним координат поворотних точок розраховується площа земельної ділянки.

Під час виготовлення технічної документації складається план, на якому позначені межі та поворотні точки. Кутовим точкам присвоюються порядкові номери. До плану додається таблиця, в яку записані номери точок та відповідні їм координати.

Відомості про земельне володіння повинні відповідати черговому кадастровому плану.

Координати земельної ділянки: винесення кутових точок на місцевості

Фірма ТОВ “Гільдія Інжинірінг” виконує топографо-геодезичні роботи. Завдяки тому, що в ній працюють інженери-землевпорядники, відомості про яких внесені до Державного реєстру, фірмою можуть бути виконані роботи із розробки проекту землеустрою, може бути виконане винесення меж в натуру, складена технічна документація.

Щоб безпосередньо розпочати процес винесення точок в натуру, на ділянці треба мати точку з відомими координатами. Її розташовують посередині ділянки. За допомогою супутникового обладнання встановлюють координати. Визначення координат такої точки може бути виконане шляхом прокладання теодолітного ходу від точок з відомими координатами. Потім на неї встановлюють тахеометр і за допомогою віхи виносять всі необхідні поворотні точки.

Винесені точки закріплюють, встановлюючи межові знаки. Це може бути межовий знак встановленного зразка із довготривалого полімеру з металевою маркою, або дерев’яний чи залізний кіл з закріпленою табличкою. Кожний межовий знак має свій номер. По цьому номеру можно встановити координати даної межової точки в будь-який час.

Існують ситуації, коли треба відновити межові знаки. Якщо земельна ділянка має кадастровий номер, дані по координатам поворотних точок можна запросити в Держземагетстві. Координати земельної ділянки однозначно визначають її розташування на місцевості.

Коментарі та запитання:


Сергій
Яка вартість встановлення координат та встановлення меж
Гильдия Инжиниринг
Для розрахунку вартості напишіть нам кадастровий номер ділянки.

Алла
Як встановити геокоординати земельної ділянки, є кадастровий номер 
Гильдия Инжиниринг
Надсилайте нам в вайбер кадастровий номер, ми готуємося до виїзду пару днів, приїжджаємо на ділянку із супутниковим обладнанням і кілочками і встановлюємо їх по геодезичним координатам згідно кадастру.

Олена
Що означає буква "к" в кінці кадастрового номеру?
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Олена! У кадастровому номері відсутні будь-які букви, у форматі ХХХХХХХХХХ: ХХ: ХХХ: ХХХХ. Може Ви щось інше маєте на увазі? 

Василій
доброго дня.що робити,якщо координати ділянки  не  збігаються тим,що є в натурі? ( ділянка і будинок є офіціно в моїй приватній власноті) 
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Василь! Звяжіться будь ласка, з нашим спеціалістом за телефоном на сайті, або скористайтеся послугою зворотнього дзвінка. 

Михайло
Земля комунальної власності, знаходиться в оренді ю.о. , яка має намір здійнити винесення меж даної земельної ділянки в натуру на місцевості. Який офіційний документ потрібно Вам надати для можливості виконання Вами даної роботи з правильним винсеенням координат поворотних точок ділянки на місцевість та уникнення спорів з сусідніми землекористувачами.
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Михайло. Необхідний кадастровий номер ділянки. 

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення