Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Червоні лінії

Будь-який план місцевості передбачає наявність великої кількості різноманітних позначень меж та інших елементів тієї чи іншої ділянки. Одне з найважливіших місць займають на графічних документах червоні лінії. Так називають позначки, які наносяться на карту або план для того, щоб відокремити територію громадського користування від конкретної індивідуальної земельної ділянки. Чому ж такі лінії названі червоними? Як правило, червоним кольором позначається все те, на що потрібно звернути першочергову увагу, найважливіше. І у випадку з геодезичними матеріалами саме червоні лінії першими наносяться на документ. Встановлені межі ділянки повинні повністю відповідати і збігатися з червоною лінією. Ці лінії можуть бути локальними, відокремлюючи ділянку від проїжджої частини, а також більш широкі. Останні поділяють вулиці і дороги  від інших територій.

Червоні лінії

нанесенні червоних ліній на топографічний план обов'язково потрібно звертати увагу на те, щоб фасади або інші елементи конструкцій, розташованих на конкретній ділянці, не виходили за межі лінії в бік вулиці. Плани, на які виконується нанесення, можуть бути в масштабах, починаючи від 1:500 та 1:2000. Необхідно чітко перевіряти розміщення ліній, щоб уникнути спірних, проблемних ситуацій, коли виникає невідповідність нових позначок з тими, які вже колись були нанесені на землевпорядні документи.

Червоні лінії наносяться на проектну графічну документацію. А коли розробляється будівельне креслення, то ті об'єкти, які планується зводити на території, потрібно розташувати тільки з урахуванням червоних ліній. З проектного креслення ці лінії потрібно обов'язково перенести в натуру, на будівельний майданчик. Ключові положення ліній повинні бути закріплені дерев'яними, металевими кілками або забетонованими стовпцями. Вибір способу залежить від масштабів і тривалості будівництва, а також від цільового призначення конструкції, яка будується. Наприклад, бетонні знаки не використовуються для невеликих будівель, натомість поширені, коли мова йде про будівництво великих об'єктів, найчастіше, промислової спрямованості або при будівництві окремих житлових масивів. В першу чергу знаки червоних ліній встановлюються по кутах. Такі знаки можна робити і з бетону, а проміжні позначки більш простими. А якщо на території є якісь старі споруди і вони стоять на місцях проходження червоних ліній, то прямо по ним наносяться позначення червоною фарбою.

Вартість проведення топографічних робіт від 2 500 грн за ділянку

Червоні лінії необхідні не тільки для територій, відведених під забудову. Вони використовуються при межуванні ділянок, їх інвентаризації, а також у ході землевпорядних робіт, наприклад, при реєстрації ділянки і оформленні його у власність.

Без документів, в яких би були затверджені червоні лінії, не допускаються будь-які роботи на території. Тому роботи по їх встановленню та нанесення необхідні кожному, хто хоче зайнятися переоформленням земельних документів або почати будівельний (реконструкційний) процес. Дуже важлива в цій справі точність. В іншому випадку, ваш проект або землевпорядний документ не буде затверджений, тому що лінії не будуть відповідати дійсності. Щоб такого з вами не сталося і ви з першого разу отримали всі необхідні дозволи, довірте нанесення червоних ліній на геодезичні  документи фахівцям компанії Гільдія Інжиніринг. Обладнання та кваліфікація фахівців дозволяють точно визначити координати і інші необхідні дані для правильного нанесення ліній на топографічний план. Всі роботи виконують геодезисти з відповідними допускними сертифікатами.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення