Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Лазерне 3d сканування складних контурів будівель

Технічний прогрес розвивається надшвидкими темпами. Для геодезії нове обладнання в дослідженні територій має велике значення. Адже саме від нього залежить точність отриманого результату. Так, раніше для вивчення параметрів того чи іншого земельної ділянки застосовувалися оптичні прилади. На зміну їм прийшли електронні тахеометри, і якість і оперативність роботи збільшилася в кілька разів.

Лазерне 3d сканування складних контурів будівель

Але електронні тахеометри це не межа. Зараз перевага віддається приладів тривимірного лазерного сканування. Вони дають можливість дізнатися про території практично всі подивитися на неї так би мовити зсередини. Порівняно з традиційним тахеометром, таке обладнання не тільки дає можливість відтворити тривимірну модель досліджуваного ділянки, але і значно автоматизує процес.

Будівельні проекти, складені на підставі даних, отриманих за допомогою лазерного сканування, значно точніше і якісніше. Особливо актуальне застосування такого приладу на складних об'єктах з важкодоступними елементами, наприклад, на промислових підприємствах. Тим більше що обробка відсканованих відомостей проводиться відразу ж, прямо на місці.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

Поява нового обладнання, такого як 3D лазерний сканер одночасно від двох виродників Topcon і Leica на Україні геодезичної компанії geotop.com.ua стає можливим виробництво такої послуги як лазерне 3d сканування. У всіх розвинених країнах такі прилади вже успішно застосовуються. Вартість такого приладу починається від 800 000 грн., звідси і випливає дорожнеча таких зйомок. Наприклад сканування одного фасаду невеликого 2-3-х поверхового будинку починається від 25 000 грн. Що в цю вартість входить:

 • Складання кошторису на вишукувальні роботи;
 • Провезення фахівців з обладнання на місце вимірів;
 • Польові роботи
 • Камеральні роботи
  • Завантаження в програму сирих даних
  • Обробка даних
  • Перетворення креслення в зручний для замовника вигляд
 • Оформлення матеріалів для здачі
 • Роботи на всіх стадіях супроводжуються усіма дозвільними та податковими документами.

В результаті на підставі такої детальної зйомки можна обчислювати обсяги матеріалів і майбутніх робіт.

Здійснення лазерного 3d сканування відбувається в кілька етапів. Спочатку розробляється план здійснення робіт. Визначається порядок проведення робіт, обираються фахівці, між якими розподіляються ті чи інші обов'язки. Коли план розроблений можна приступати безпосередньо до проведення перевірки об'єкта. Коли сканування здійснено, фахівці приступають до виконання наступного етапу робіт. Він полягає в проведенні робіт у лабораторії. Отримані скани зшиваються в хмару точок, відбувається прив'язка до системи координат. Підсумком даних робіт є копія об'єкта з даними, з точністю до міліметра. Заключним етапів є побудова 3д моделі, складання планів, креслень.

3д сканування є дуже популярним, завдяки цілому ряду переваг:

 • швидкість вимірювання дуже висока;
 • висока щільність вимірювання. Завдяки даним перевагам можна простежити за всіма нерівностями стін, колон і перекриттів. Висока щільність вимірювання дозволяє простежити за кожним елементом і деталлю;
 • відсутність "людського чинника";
 • вимірювання досягають максимальної точності;
 • результати лазерного сканування можна застосовувати для різних цілей;
 • можливість під час проведення польового етапу визначити зони, відносяться до типу "мертвих".

Лазерне сканування будівель і споруд - це послуга, яку повинні проводити досвідчені фахівці, які мають навички для використання сканера, чим може похвалитися не кожен геодезист. На жаль, не всі володіють цими знаннями, та й не всі геодезичні компанії мають в наявності цей прилад. Компанія "Гільдія Інжиніринг" має лазерний сканер, а також зібрала у своєму штаті кращих геодезистів, які з допомогою даного приладу можуть виконати сканування будівлі або споруди.

\Крім лазерного 3d сканування будівель і споруд наша компанія проводить сканування мостів, тунелів, об'єктів енергетики, промислових об'єктів і т. д.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення