Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Малі архітектурні форми

Коли мова йде про оформлення дозвільної документації на забудову, то всі мають на увазі саме великі споруди – багатоповерхові будинки або котеджі, торгові центи, об'єкти інфраструктури. А про таке поняття, як малі архітектурні форми, згадують в останню чергу. Однак незважаючи на свої невеликі габарити, подібні конструкції також мають право на установку, яка повинна бути виконана в рамках законодавчих і містобудівних норм.

Малі архітектурні форми

Що ж таке ці малі архітектурні форми? Це споруди, що мають відносно невеликі розміри. Як правило, цим поняттям позначають кіоски, торгові павільйони, гаражі та інші подібні споруди. Всіх їх об'єднує одне – вони не вимагають закладки фундаменту перед установкою.  Часто саме вони не мають жодних дозвільних документів на своє розташування на тій чи іншій території. Адже незаконна споруда і установка карається законом, повинна бути знесена, а власник її обкладається штрафом.

Крім вищезазначених кіосків і гаражів до малих архітектурних форм належить ще цілий перелік елементів, які служать для перетворення дворових територій або громадських місць. Це лавки, столики, альтанки, вазони, фонтани та декоративні басейни, елементи освітлення, декоративні містки, зупинки, дитячі майданчики, огорожі, об'єкти рекламного характеру (сітілайти, білборди).

Основна документація, яка обумовлює розміщення об'єктів малих архітектурних форм, особливо так званих тимчасових споруд (кіоски тощо) – це паспорт прив'язки. Необхідне звернення до органів місцевої влади для того, щоб отримати дозвіл на встановлення об'єкта. А для того, щоб рішення органів було позитивним, потрібно наочно показати, що розміщення об'єкта відповідає всім вимогам і нормам будівництва.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

Наочно це можна зробити за допомогою графічних матеріалів. Зокрема, для МАФ достатньо надати графічні матеріали у вигляді топографічного плану з позначенням планованого місця установки конструкції. Сама конструкція повинна бути позначена контурно. Масштаб топографо-геодезичної основи береться стандартний – 1:500. Розташування планованої малої архітектурної форми повинно бути виконано на графічних документах з прив'язкою до тієї місцевості, де власник об'єкта бажає розмістити МАФ. Разом з інформацією про власника даних матеріалів цілком достатньо для того, щоб органи влади ухвалили позитивне рішення і дали дозвіл на встановлення.

А коли вже отримано позитивну відповідь, можна займатися оформленням паспорту прив'язки. Для цього також знадобиться графічне супроводження у вигляді схеми-ескізу у великому масштабі 1:50, а також технічні умови забезпечення об'єкта комунікаційними мережами.

Як бачимо, на етапі отримання дозволів на установку малих архітектурних форм без певної геодезичної допомоги не обійтися. Вона полягає в тому, щоб скласти топографо-геодезичну основу місцевості. Як правило, це топографічний план. Також необхідно нанести на цей план МАФ. Однак перед тим як виконувати роботи із складання графічних документів, потрібно досліджувати територію за допомогою топографічної зйомки. І навіть якщо ця місцевість вже нанесена на топокарти, то перед розробкою документів для МАФ необхідно актуалізувати дані. Всі роботи, пов'язані з малими архітектурними формами і тимчасовими спорудами вирішують фахівці компанії Гільдія Інжиніринг. Від нашої компанії ви отримаєте надання графічних матеріалів з позначенням планованого місця розміщення Маф(малих архітектурних форм), які виконані в довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 з обрисовкой контурів Мафу.

Коментарі та запитання:


Любов
дозвіл на розташування МАФ на присадибній земельній ділянці
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Любов. Можемо виконати топографічну зйомку М 1:500 для дозволу на розташування МАФ на присадибній земельній ділянці. Орієнтовна вартість складає 3500 грн. За деталями звертайтеся за номером

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення