Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Розташування земельної ділянки

У кожної земельної ділянки є своя адреса. Саме за допомогою неї будь-яка людина може встановити її місце розташування. Тим більше, що сьогодні це зробити ще простіше – онлайн карти та навігатори полегшують це завдання. Але не тільки назва вулиці та порядковий номер визначають розташування тієї чи іншої території. У землеустрої також існує поняття місця розташування ділянки.

Розташування земельної ділянки

З точки зору інженерів місце розташування земельної ділянки - це набір координат, визначених точок, що передають дані про межі території. При цьому система координат може відрізнятися в залежності від потреб. Якщо мова йде про вищезгаданий пошук за адресою, то доцільно розглядати місцеву систему координат. Але коли мають місце землевпорядні роботи, то це вже кадастрова система координат.

Землевпорядні роботи – найскладніші з усіх інженерних процесів на ділянці. Хоча на перший погляд нічого складного в них немає – куди важче проводити дослідження на яких-небудь промислових об'єктах. Але мова йде не про труднощі практичного характеру. Вся справа в тому, що ці роботи, особливо їх кадастрова частина, викликають найбільше суперечок, розбіжностей, більшою мірою, що стосується визначення місце розташування земельної ділянки. Таку закономірність відзначають як інженери, так і юристи, ріелтори та інші фахівці у галузі земельних питань.

Вартість винесення меж від 1 900 грн за ділянку

Проведення процедури визначення місця розташування необхідно у ході виконання комплексу кадастрових робіт на території. Сукупні результати цих процесів оформляються в єдиний пакет технічної документації для реєстрації землі в кадастрових органах.

Ключовий елемент процедури встановлення меж ділянки – це координати. Саме по ним визначаються основні точки, кути, які формують кордони. Тому точному, правильному визначенню координат потрібної території слід приділити особливу увагу і перевірити ці відомості. Адже помилка призведе до неточності, які можуть виступити предметом суперечок між сусідами.

Бувають випадки, коли розташування визначається не тільки за координатами, а по конкретних об'єктах, що знаходяться якраз на місці проходження меж ділянки. Це можуть бути інженерні споруди, залізниці, водні об'єкти або зелені насадження. У цьому випадку у кадастровій документації слід позначити дану інформацію відповідним чином.

Обов'язковим для процесу визначення місця розташування ділянки є погодження меж з сусідами. Це ключовий етап всієї процедури, в якому повинні брати участь всі зацікавлені особи і сам замовник.

Деякі власники земельних ділянок думають, що у них  є можливість заощадити на процедурі визначення місце розташування ділянки. Такий випадок випадає, якщо територію оточують землі, на яких вже проводилися кадастрові роботи і там були чітко визначені межі. Проте покладатися на ці відомості варто не завжди, а тільки в тому випадку, якщо ви довіряєте своїм сусідам і інженерам, які проводили для них визначення кордонів. Якщо хоч одна крапля сумніву закрадається в вас, то краще витратити кошти і перевірити ці відомості. Тим більше, що з компанією “Гільдія Інжиніринг” така процедура буде коштувати для вас зовсім небагато.

Маючи на руках документ, що передає правильні координати вашої ділянки, ви можете бути впевненими у своїй правоті і використовувати свою територію  за будь-якого призначення.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення