Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Межі земельної ділянки

Межа земельної ділянки визначається відповідно до кадастрово-земельної документації. Межі земельної ділянки встановлюють на місцевості в ході польового етапу робіт. За основу беруться документи з землеустрою, в яких визначаються місця розташування поворотних точок меж земельної ділянки.

Межі земельної ділянки

Вищезазначену документацію з землеустрою, що пов’язана з самою територією та її межами, розробляють в ході кадастрових робіт. Дотримання меж ділянки є обов’язковою умовою її використання незалежно від суб’єкта – чи то власник, чи орендатор. У тому випадку, коли між ділянками немає чіткої межі у вигляді дерев чи парканів, то її потрібно відновлювати згідно з кадастровими даними.

Бувають випадки, коли межі по документах неможливо встановити. В цьому випадку розмежовують території згідно з фактичним використанням ділянки, а коли і такий варіант неможливий, то одну територію розділяють порівну між всіма зацікавленими особами. Однак такі ситуації зустрічаються рідко. В більшості випадків межі встановлюються згідно з кадастровими документами, а лінії розмежування позначаються межовими знаками, коли немає ніяких огороджень.

Коли межі закріплюються спеціальними знаками, то мова йде не тільки про встановлення кордонів, а й про їх винос в натуру. Якраз винос меж на місцевості відбувається за допомогою межових знаків, які встановлюються на поворотних точках.

Якщо на ділянці не проводилося ніяких геодезичних процедур до цього, то спершу потрібно зробити кадастрову зйомку ділянки, а вже на основі її даних проводити й процедуру встановлення меж земельної ділянки.

Вартість винесення меж від 1 900 грн за ділянку

Ця робота необхідна в декількох випадках. В першу чергу, якщо роботи з землеустрою ще не проводились і потрібно оформити відповідну документацію на ділянку. Друга причина – це втрата чи переміщення межових знаків, які були встановлені раніше. В такому випадку проводиться повторне встановлення меж, бо положення попередніх даних не відповідає дійсності. Третя причина – проведення будівельних процедур. Як не дивно, але й в ході будівництва не обійтись без робіт із землеустрою. Такими випадками може бути встановлення паркану чи іншої огорожі або будівництво певної конструкції. Якщо мова йде про конструкцію, то знати правильні параметри потрібно, щоб розташувати будівлю згідно з нормами.

Є ще дві особливі причини, які виділяються поміж інших. Перша пов’язана з купівлею ділянки. Якщо ви прийняли рішення про купівлю ділянки, перед тим як підписувати договір купівлі-продажу, замовте послугу встановлення меж ділянки. Це допоможе вам переконатися в правильності документів на землю.

Друга ситуація, яка вимагає інформації про правильні межі земельної ділянки – це конфлікти між сусідами з питань межування. Це дуже розповсюджене явище. При цьому владнати питання мирним шляхом виходить не завжди і справа доходить до суду. Володіючи інформацією щодо меж земельної ділянки, можна вирішити всі конфліктні ситуації.

Як правило, процедура, що встановлює межі території, починається з підготовки. Вона включає вивчення потрібних кадастрових та  топографічних відомостей стосовно місцевості. Далі, коли інженер отримав всю інформацію, можна переходити до польових робіт на ділянці. Вони передбачають встановлення меж і, при необхідності, закріплення їх межовими знаками. Потім всі відомості обробляються та заповнюються відповідні Акти.

Замовити послуги, що стосуються питань межування та встановлення меж земельних ділянок ви можете в нашій компанії. Наші працівники мають великий досвід в питаннях землеустрою і кадастру, тому можуть кваліфіковано і проконсультувати, і виконати польові роботи, і скласти всі потрібні документи.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення