Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Геодезичний моніторинг зрушень і деформацій будівель

При будівництві об'єктів нерухомості необхідно проводити такі роботи, як геодезичний моніторинг. Це свого роду проведення спостережень за деформаціями будівель під час проведення будівельного процесу. Такий моніторинг дозволяє визначити також причини утворення цих відхилень, та зазирнути наперед визначаючи ступінь прогресивності розвитку їх, а також вжити відповідні заходи для того, щоб не допустити критичних ситуацій, які можуть призвести до непоправних наслідків.

Геодезичний моніторинг зрушень і деформацій будівель

Ні для кого не секрет, що нову будівлю після закінчення будівництва протягом певного часу дає осадку. Це явище пов'язане з тим, що грунт ущільнюється під вагою побудованого будинку, тому осад об'єкта нерухомості вважається цілком нормальним процесом.

Термін "осідання споруди" у науці - геодезія, має на увазі під собою зниження деяких точок зведеного об'єкта, яке викликає крен будинку, а в деяких випадках, повне його руйнування. Щоб цього уникнути необхідно проведення такої роботи, як геодезичний моніторинг, який дозволить виявити розміреність осад точок споруди. Дані роботи проводяться не тільки для будівель, які знаходяться в процесі будівництва, але також і для будинків, що знаходяться поблизу будівельного майданчика.

Найважливіша складова геодезичного моніторингу - це геодезичні спостереження за деформаціями будівель. Вони здійснюються за допомогою використання спеціальних геодезичних приладів, які дозволяють проводити з максимальною точністю геометричне нівелювання. Для проведення геодезичного нагляду здійснюють закладання спеціальних марок і реперів по всьому периметру досліджуваного об'єкта. При кожному циклі вимірювань віднімається різниця висотних відміток цих марок. отримані дані дозволяють проаналізувати відхилення і стрімкість зміни їх значень.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

Важливу роль у всьому цьому процесі відіграє опорна геодезична мережа реперів і точок. Слід враховувати дуже важливий момент: пункти мережі повинні знаходитися поза зоною впливу осідань. Наші геодезисти проводять геодезичні спостереження з використанням інноваційного обладнання - високоточних нівелірів. Вони дозволяють отримати максимально точні дані в ході проведення робіт.

Роботи виконуються наступним чином. Марки і репери закладаються по всьому периметру досліджуваного об'єкта.

Моніторинг також може проводиться з допомогою електронного тахеометра. Він використовується в тому випадку, коли видно тріщини на стінах споруди. Дуже важливо, щоб дані спостереження здійснювали кваліфіковані геодезисти, які мають великий досвід роботи, а також володіють спеціальними навичками і знаннями, завдяки яким роботи виконуються якісно і оперативно. Такими є наші фахівці. Вони проведуть вимірювання з точністю до міліметра. Точно виміряні координати дозволять визначити яка частина стіни і в яку сторону рухається. Достовірна інформація дозволить застосувати відповідні заходи, що допоможуть зупинити деформаційний процес і запобігти їх негативних наслідків.

Вартість геодезичного моніторингу залежить від кількості закріплених марок, розміру самої будівлі, а також розмірів зон можливих деформацій.

В ході проведення геодезичного моніторингу ведеться пояснювальна документація, в якій міститься інформація про кожен цикл проведених вимірювань. Найбільш актуальне проведення даних робіт на територіях з нестійкою підставою. До таких відносяться автомобільні дороги та тунелі метрополітену, що знаходяться в процесі будівництва.

 

Визначення, обстеження крену (нахилу) будівлі

Геодезичний моніторинг будівлі

Крен будівлі - це стан, що характеризується відхиленням споруди від вертикалі відповідно площині.

Геодезичний моніторинг включають в себе вимірювання горизонтальних зміщень (кренів, зсувів, нахилів). Такі вимірювання застосовуються для об'єктів баштового типу. При наданні даних послуг наші геодезисти використовують спеціальне геодезичне обладнання - тахеометри. Метою вимірювань є визначення геометричного центра нижнього і верхнього перерізу будівлі(за бажанням замовника перерізу можна визначати через задану кількість метрів таким чином виявляються проблемні місця, наприклад, крен у верхньому перерізі може бути відсутнім, а в середньому перевищувати допустимий...). За підсумками проведених робіт складається технічний звіт, що відображає стан та інтенсивність розвитку виявлених деформацій. Проводиться розробка методів, спрямованих на усунення відхилень.

Компанія "Гільдія Інжиніринг" здійснить моніторинг будь-якої складності і розміру якісно і оперативно, використовуючи в роботі тільки інноваційне технологічне обладнання. Ми пропонуємо високу якість за доступною ціною

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення