Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Моніторинг ліній електропередач - надійний спосіб запобігти перебоїв у роботі

Позначимо поняття "моніторинг ліній електропередач"

Повітряні лінії електропередачі - це спеціально спроектовані і побудовані пристрої для передачі електроенергії по проводах. Вони складаються з опор, електропроводів і ізоляторів. І кожна з цих складових має свої параметри, які можуть з плином часу і під впливом зовнішніх факторів змінюватися.

Моніторинг ліній електропередач за допомогою безпілотників

Моніторинг, що представляє собою безперервний процес спостереження за станом траси шляхом реєстрації інформації, що надходить, і відстеження змін, дозволяє помітити небажаний розвиток ситуації на ЛЕП, своєчасно втрутитися і усунути причини, що можуть призвести до аварії. Моніторинг передбачає порівняння нової інформації, що надійшла про параметри лінії електропередач з попередніми даними або з заданими критеріями. Завдяки йому можна помітити виникнення небажаного процесу, простежити його розвиток і зробити припущення про подальший розвиток подій. Таким чином, моніторинг ліній електропередач являє собою зручний механізм обслуговування ЛЕП.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Моніторинг ліній електропередач: які параметри ЛЕП можна визначати за допомогою безпілотних літальних апаратів

Застосування безпілотних літальних апаратів (БПЛА) дозволяє виконувати аерофотозйомку вздовж траси ЛЕП. За цими даними можуть бути визначені точні координати опор ЛЕП. Фотоапаратура дає знімки з високою роздільною здатністю, на яких добре видно охоронні та санітарно-захисні зони. Ширину їх можна контролювати. Встановлена відеоапаратура надає відеозйомку в реальному часі. Наявність сторонніх предметів, машин і людей, що проводять несанкціоновані дії в охоронних зонах дозволяє виявити повітряний моніторинг.

За допомогою безпілотників вимірюються такі параметри проводів, як стріла провисання і габарити. Ці дані дозволяють контролювати відповідність габаритів проводів нормам при появі нових інженерних об'єктів поблизу або які проходять під ЛЕП. Здійснюється нагляд за рослинністю, що запобігає появі загрози цілісності проводів.

Застосування безпілотників дозволяє обстежити стан ізоляторів, так як БПЛА можуть літати на невеликій висоті. При аварійному відключенні неоціненну інформацію про дефекти проводів можна отримати дуже швидко. За матеріалами, одержуваними з БПЛА, достовірно оцінюється заподіяна шкода після виникнення позаштатних ситуацій.

Моніторинг ліній електропередач за допомогою безпілотників: матеріали, які може отримати замовник

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" пропонує здійснення моніторингу ліній електропередач. Наявні у фірми дрони і навчені фахівці дають можливість здійснювати як періодичні обстеження ЛЕП, так і постійне спостереження. Результатом виконаних робіт можуть бути наступні матеріали, що надаються замовнику:

  1. Топографічний план території уздовж лінії ЛЕП на ширину, необхідну замовнику.
  2. Топографічні плани територій, передбачуваних до будівництва нових ліній.
  3. Ортофотоплани і векторні карти досліджуваної території. Шари векторних карт можуть містити всю необхідну для замовника інформацію.
  4. Обробка в спеціалізованому програмному забезпеченні даних фото- і відеозйомок призводить до побудови 3D-моделі місцевості.
  5. Відомість координат опор ЛЕП.
  6. Таблиці встановлених габаритів проводів.
  7. Фотографії та відеозйомку, констатувальний стан ізоляторів.

Коментарі та запитання:


Дмитро
Чи потрібно проводити інженерно-геодезичні випробування для об'єкту реконструкції вуличного освітлення, якщо сама лінія вуличного освітлення реконструюється по існуючих опорах ліній електропередач обленерго.
Гильдия Инжиниринг
Ми надамо вам ситуаційний план із зазначенням розташування електроустановки і викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі 1: 2000 із зазначенням місця розташування електроустановки, земельної ділянки або прогнозованной точки приєднання. Або топографічну зйомку в масштабі 1:1000. Якщо потрібні будуть погодження, то масштаб буде 1:500.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення