Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Моніторинг витоків і незаконних підключень на ділянках трубопроводів за допомогою безпілотників

На сьогодні найбільш ефективним способом обстежувати будь-які види трубопроводів вважається використання дронів і безпілотників. Це цілком обгрунтовано: такі літальні апарати дозволяють виконувати моніторинг газо-, нафтопроводів, і отримувати високоточні дані про існуючі витоки, незаконної врізки та іншої несанкціонованої діяльності в охоронних зонах. Якщо на дрон встановити додатково відеокамеру і тепловізор, то отримувати дані про стан інфраструктури цілком можливо в режимі реального часу. Таким чином, моніторинг територій здійснюється не виходячи з офісу.

Моніторинг витоків і незаконних підключень на ділянках трубопроводів за допомогою безпілотників

Матеріали, отримані за допомогою застосування дрона, допоможуть виконати грамотний аналіз техстану простору навколо труби і самих трубопроводів на різних ділянках. Також ці дані можна використовувати, взявши за основу для створення сучасних карт місцевості в цифровому форматі. Компанія ТОВ «Гільдія Інжиніринг» має великий досвід роботи у сфері геоінформаційних послуг і штат висококваліфікованих фахівців, які швидко і професійно зможуть виконати будь-які послуги з використанням інноваційного безпілотного обладнання. При замовленні виконання моніторингу трубопроводів, якість робіт гарантована.

Завдання, які можна вирішити, використовуючи безпілотники

Якісний повітряний моніторинг витоків і незаконних підключень на ділянках трубопроводів, дозволяє не тільки виконувати контроль за станом інфраструктури, але й здійснювати аналіз змін і своєчасно планувати важливі заходи. До того ж, це найбільш економічно вигідний метод дослідження: ціна послуги досить демократична.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Основними завданнями, розв'язуваними за допомогою безпілотних літальних апаратів, є наступні:

 • виконання постійного моніторингу різних трубопроводів;
 • дослідження ділянок простору близько труб;
 • своєчасне виявлення витоків;
 • здійснення належної оцінки техcnfye напірного трубопроводу і виявлення навіть невеликих пошкоджень на ньому;
 • контролювання робіт на об'єктах;
 • виявлення сторонніх у межах охоронних зон;
 • виявлення несанкціонованих врізок в трубопровідні магістралі;
 • забезпечення надійності експлуатації трубопроводів;
 • обстеження важкодоступних районів.

Також безпілотне обладнання нерідко використовується для контролю у випадку нештатних ситуацій і аварій (щоб уникнути ризику знаходження людей на місцевості, де сталася пригода).

Етапи моніторингу

Дистанційний контроль і діагностика трубопроводу, що виконується із застосуванням апарата, здійснюється в кілька етапів:

 1. Передполітна підготовка передбачає збір та вивчення документів, підбір цільового обладнання та оптимальних моделей безпілотників, налаштування апаратів, узгодження програми польотів із замовником і контролюючих інстанціях.
 2. Натурні дослідження. На цьому етапі виконується рекогносцировка (наземна), встановлюються точки старту, здійснюються тестові польоти, після чого, безпосередньо, реалізується цифрова аерофотозйомка;
 3. Камеральна обробка отриманих відомостей припускає систематизацію інформації, геопросторову прив'язку, дешифрування даних.

За підсумками всіх стадій дослідження, грамотно виконується звітна документація в необхідних замовнику форматах, зазначених в індивідуальному технічному завданні. Замовлення такої послуги, стане запорукою збереження, безпеки експлуатації та подальшого розвитку трубопровідного транспорту всіх видів.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення