Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Несуча здатність грунтів

Грунт - це те, без чого не може існувати жодна земельна ділянка. Саме на ньому стоїть будь-якя будівля. Тому важливо всебічно дослідити ґрунт, щоб мати уявлення з якими елементами доведеться мати справу у ході будівельного процесу. Однією з найважливіших характеристик ґрунту є його несуча здатність. Простіше кажучи - це здатність того чи іншого по виду грунту витримувати різні ступені  навантаження. Подібна інформація повинна бути неодмінно отримана перед початком будь-яких робіт по будівництву об'єкта. Тільки так у вас буде міцна, довговічна і надійна споруда. Тому що за даними відомостями правильно підбирається тип фундаменту, матеріали для нього, а, значить, готова підстава не буде валитися або деформуватися. Чим нижче якість ґрунту, тим він гірше буде витримувати навантаження важкого фундаменту. Отже, в такому разі основа повинна бути більше за площею.

Несуча здатність грунтів

Є кілька складових, які можуть позитивно або негативно вплинути на несучу здатність грунтів. Цими складовими виступають тип ґрунту, кількість вологи в ній, а також ступінь щільності. Волога - це, напевно, один з найбільш впливових факторів. Чим більше рівень грунтових вод в ґрунті, тим нижче буде несуча здатність грунту.

Несучу здатність потрібно правильно визначити шляхом обчислень. Для цього обов'язково варто вдатися до допомоги кваліфікованих фахівців нашої компанії. У нас ви можете замовити дослідження як комплексно, так і окремо.

Визначення несучої здатності грунтів не виконується на порожньому місці. Цій процедурі передують інші важливі етапи. В першу чергу необхідно вивчити всі перераховані вище фактори - тип ґрунту, його особливості, щоб мати максимум характеристик. Для цього потрібно провести геологічне дослідження, зокрема, взяти проби з пробурених свердловин для лабораторних аналізів і тестів.

Ціна виконання геологічних робіт від 490   грн за метр при глибині до 8 метрів! Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Коли стали відомі результати лабораторних аналізів, в першу чергу увага звертається на тип грунту. Саме від нього залежить правильність визначення несучої здатності грунту. Існує кілька типів грунтів:

  • скелясті - відрізняються великою міцністю, не промерзають;
  • піщані можуть відрізнятися в залежності від розмірів піску - великого, середніх розмірів або дрібного. Також піщані ґрунти поділяються на маловологі та вологі;
  • глинисті також мають кілька підвидів залежно від кількості піску в них. Це чисто глинисті, суглинні (близько 30% глини) і супіски (тільки 20% глини, а решту - пісок).

Як правило, суху глину відносять до найбільш сприятливих і стійких типів грунту. Але і на територіях з іншими типами грунту також можна зводити конструкції, головне - вибрати правильний тип фундаменту.

Кожному з цих видів властива своя міра несучої здатності. Тому точно знаючи тип ґрунту можна з легкістю встановити ступінь витримки навантажень. Крім цього показника при розрахунку несучої здатності обов'язково повинна бути врахована інформація, що стосується майбутньої споруди - вага кожного з ключових елементів, а також приблизна вага внутрішнього наповнення приміщень та кількості людей, які будуть там перебувати. Всі ці фактори прямо впливають на навантаження.

Отримавши сукупність необхідних відомостей, фахівці компанії Гільдія Інжиніринг з легкістю проведуть розрахункові роботи. Вони самі підберуть необхідний метод визначення, щоб отримати найбільш точний результат по вашій території. Адже з даними відомостями будова, зведена на вашій ділянці, прослужить набагато довше. Щоб замовити дослідження грунту зателефонуйте за номером, який вказаний на сайті, або залиште повідомлення нашому консультанту.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення