Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Нівелювання місцевості по квадратах

Для виконання проектів, складання карт і топопланов, натурний винесення інженерних конструкцій і споруд, важливо дізнатися уровенную висоту точок місцевості. Для цього на ній проводяться геодезичні роботи, вони іменуються - нівелюванням. Нівелюванням визначається різниця висоти одних точок поверхні над іншими. Потім, знаючи висоту вихідної точки, вираховують уровенные висоти і всіх інших точок. Компанія Гільдія Інжиніринг досить успішно проводить комплекс таких заходів.

Нівелювання місцевості по квадратах

Існують кілька методів по визначенню перевищення точок над поверхнею, розрізняються і прилади, що застосовуються для цього. Види нівелювання:

  1. Нівелювання місцевості по квадратах
  2. Геометричний вигляд, виконується горизонтальним візирним променем (виконується нівеліром);
  3. Тригонометричний вигляд, виконується вже за допомогою нахиленого візирного променя (прилад - теодоліт);
  4. Гідростатичний вигляд, ґрунтується на властивості переміщення рідини (води) у сполучених посудинах, яка завжди знаходиться на 1-му рівні;
  5. Барометричний вид - різниця висоти точок простежується за показниками атмосферного тиску в них;
  6. Механічний вид - вироблений з допомогою приладів, які записують профіль місцевості автоматично.
  7. радіолокаційний (використовуються радіовисотомір та ехолоти, встановлені на водних і повітряних судах, вычерчивающих профільні контури прохідного ними шляху автоматично).

Рельєфний характер місцевості, її ситуація і площа впливає на визначення застосовуваних до них методів нівелювання: за квадратної площі, паралельним лініях, магістралей та інших. Найбільш поширений з них метод нівелювання по квадратах. Такий метод використовують при проведенні топозйомки відкритих ділянок на місцевості. Рельєф поверхні - це сукупність нерівних ділянок земляної поверхні; рельєф - це найважливіший показник, в цілому, він показує характер місцевості. Знати рельєф місцевості - це означає знати висотні відмітки усіх точок на місцевості.

Вартість нівелювання від 5 500 грн за 100 погонних метрів

НІВЕЛЮВАННЯ МІСЦЕВОСТІ

Оцінка - це числове значення її піднесення над уровенной поверхнею, яка прийнята за початковий відлік висоти. По топографічній карті визначають оцінку кожної точки на місцевості, однак, точність при такому визначенні не буде високою.

Класифікація нівелірів За Держстандартом нівеліри поділяються на високоточні, точні і технічні. Всі вони включають в себе нівеліри з циліндричним рівнем, нівеліри з компенсатором і нівелірні рейки.

Принципи геометричного нівелювання У ньому використовується 2 способи: з середини і вперед. Від методик виконання вимірювань та точності обчислення висоти точок їх розрізняють на:

  1. Госнивелирование ще при СРСР, воно було основою будь-яких видів топозйомки. По точності Госнивелирование ділять на I, II, III та IV класи;
  2. Технічний вид - призначений для створення висотного зйомочного обґрунтування; використовується при складанні проектів і при будівництві інженерних будівель і споруд. Відміну від державного технічного нівелювання полягає в можливості вимірювання, як по горизонталі, так і візирним похилим променем.

Нівелірні знаки (ходи) закріплюються на місцевості постійними або тимчасовими знаками. Вони називається - реперами. Репери є ґрунтові і настінні. У будівельної геодезії, зазвичай застосовується, володіє високою точністю геометричний вид нівелювання, а в окремих випадках застосовується менш точний - тригонометричний вигляд. Крім виконання нівелювання місцевості, компанія Гільдія Інжиніринг проводить всі види нивелировния, нерозривно пов'язані з геодезією.

Нівелювання місцевості по квадратах найбільш актуально для територій, на яких планується проведення робіт, спрямованих на благоустрій ділянки. Наприклад, планується створення проекту садово-паркової зони. За даними, отриманими під час проведення нівелювання створюється топографічний план. Компанія "Гільдія Інжиніринг" надає послугу - нівелювання місцевості по квадратах. Ми пропонуємо якісне виконання даних робіт за доступними цінами.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення