Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Нівелювання підкранових шляхів, рейок, доріг, асфальту, підлоги

Перевищенням називається різниця висот точок. Знайти перевищення ми можемо як різницю відміток по рейках. Якщо відлік більше, значить, відмітка нижче. Припустимо, відлік по першій рейці назвемо "А", а відлік по другій "Б".

Нівелювання підкранових шляхів, рейок, доріг, асфальту, підлоги

Отже, перевищення ми знаходимо як різницю відліку h=А-Б(h=1000-980=20мм.), при обчисленні перевищень дуже важливо звертати увагу на знак. Якщо ж при визначенні перевищень всі відмітки однакові (точки знаходяться на одній висоті) це означає, що поверхня рівна. Періодичність нівелювання підкранових колій проводиться 1 раз у 12 місяців і визначається Правилами будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів НПАОП 0.00-1.01-07 (с. 119).

Знаходження висоти точки

Процес зйомки підкранових шляхів

Подумки уявляємо розріз рівня балтійського моря ставимо рейку на точку А (цієї точки відома висотна відмітка) потім ставимо рейку Б у те місце в якому необхідно дізнатися висотну відмітку. Звітом по рейки починається від п'яти рейки до візирної лінії. Якщо ми знаємо висоту точки А ми легко зможемо з'ясувати висоту або відмітку другої точки "Б", тому за першу точку беруть ту, яку вже відомо або так звану задню точку, а другу точку називають передньою. В якості початкової точки зазвичай використовують спеціальний геодезичний знак, який називається репер. Репер може знаходиться в грунті званий ґрунтовим репером, або ж в стіні - стінний репер, може бути також тимчасовий і постійний.

Вартість нівелювання від 5 500 грн за 100 погонних метрів

На будівельному майданчику використовують тимчасові репери. Це можуть бути і стінні і грунтові, а так само штирі, закладні деталі і ризики. Необхідно пам'ятати, що точки на весь період будівництва повинні бути незмінні.

Деформація підкранових шляхів

Припустимо, нам необхідно знайти точку люка, для цього нам необхідно встановити рейку на репер, і знімаємо звіт з точки "А" потім знімаємо звіт з точки Б. Знаючи, точку А, тобто репера, ми обчислюємо позначку другої точки Б використовуючи різницю відміток. У деяких випадках за початкову точку ми можемо прийняти будь-яку довільну, наприклад, при нівелюванні поверхні найнижча точка буде мати найбільший звіт.

Згідно чинного законодавства на промислових об'єктах щорічно повинні проводитися обстеження кранових шляхів, рейок та нівелювання підкранових колій на шихто-заготівельній ділянці в цеху.

До складу перевірки входить як зовнішній огляд, так і комплексні геодезичні дослідження в склад яких входить:

 • геодезична перевірка паралельності рейки;
 • відхилення від осі кожної рейки;
 • нівелювання - визначення перевищення між сусідніми рейками;
 • визначення перевищень однієї рейки кожні 6 метрів;
 • замірювання фактичних розмірів між рейками по осях.

Усі результати вимірів заносяться в спеціальні таблиці зі ЗНіП із зазначенням допустимих і фактичних відхилень для конкретного об'єкта. Також вказуються проблемні місця.

Також до таблиць додається виконавча геодезична схема в електронному форматі.

Приклад схеми нівелювання підкранових шляхів

До складу комплексної перевірки крана входить:

 • визначення прогину балок;
 • паралельність балок;
 • фактичні розміри між колесами крана;
 • фактичні розміри між колесами візка;
 • промір головних діагоналей крана (по колесах, з контрольними точками);
 • відстань між рейками на візку;
Наша компанія має досвід динамічних випробувань кранів при введенні в експлуатацію. При таких випробуваннях виконується вимірювання прогину балок крана до підйому вантажу, з вантажем (балка навантажена на 120% вантажопідйомності протягом 15 хвилин), і знову без вантажу. При цьому важливим критерієм є те, чи повернулася балка в початкове положення.

Ми також з радістю виконаємо нівелювання підлог, доріг, зливових каналізацій, опалубки і т. д.

Нівелювання підлог

Нівелювання підлог

Візитною карткою будь-якого об'єкта з великою площею є його рівні підлоги, блискучі і гладкі. Але, на око не визначиш їх правильність і відповідність проекту. Нівелювання підлоги являє собою заливку сумішшю, що самовирівнюється, поверх чорної стяжки підлоги. Її використовують для створення ідеально рівної підстави перед тим, як настилати лінолеум, килимове покриття або укладати паркетну дошку. Чистові підлоги ллються на бетонну основу. Якщо для бетону допуск становить 20 мм по висоті, то для чистової підлоги після влаштування нівелір-маси допуски складають 2 мм на 2 метри. Ми розбиваємо будівлю умовної сіткою на квадрати 2Х2 метри і проставляємо фактичні позначки у вершинах квадратів, результат очевидний. Ось приклад такої зйомки.

Коментарі та запитання:


Інна
В компанію Гільдія Інжиніринг звернулися бо потрібно було провести нівелювання підлоги. Спеціалістів компанії порекомендували знайомі, котрі вже не одноразово зверталися до них, і ми не розчарувалися у якості проведення робіт. Нівелювання було виконано в стислі терміни, що не могло не порадувати. Дякую за гарну працю!

Олексій
Який порядок виконання робіт з виміру вертикальності веж та щогл, а також натяг у відтяжках щогл?
Які після даних робіт надаються документи?
Чи можливо виконати такі роботи на об’єктах Черкаської області?
Скільки коштує даний вид робіт? 
Гильдия Инжиниринг
Порядок виконання робіт з визначення вертикальності веж і щогл:
1. Розгляд існуючої документації, для визначення методики вимірів.
2. Польові роботи. Виконання вимірювань сучасним геодезичним устаткуванням характерних точок споруди.
3. Камеральні роботи. Обробка результатів вимірювань, складання звіту виконаних робіт. У звіті присутній каталог координат виміряних точок, вертикальні розрізи споруди по відповідальним напрямкам.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення