Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Розбивочна геодезія при будівництві будівель і споруд із застосуванням обноски

Винесення проектних схем в натуру або розбивочна геодезія при будівництві - окремий вид інженерно-геодезичних вишукувань. Проводяться вони на будмайданчику, до того як почнуться земляні та інші будівельні роботи. Здійснюються ці дослідження в дві стадії: основні геодезичні роботи, а також детальний винос осей. На першій стадії визначається положення будівель відносно сторін світу і координатної сітки, намічаються основні осі. На другій - застосовується будівельна обноска і позначаються всі передбачені проектом осі, інші елементи з проектних схем і креслень.

Обноска Стадія основних розбивочних робіт

На цій стадії в натуру виносяться основні осі споруджуваних об'єктів. Орієнтуються вони по вузловим пунктам будівельної сітки і кутах раніше зведених стійких будівель. Точність позначення на місцевості контурів запроектованих споруд повинна відповідати точності проектного креслення.

Стадія детальних розбивочних досліджень

Детальна разбивочная геодезія полягає в закріпленні в натурі:

  1. другорядних осей (а якщо необхідно, то ще й додаткових ліній, паралельних їм);
  2. габаритних розмірів і конфігурації будівельних об'єктів;
  3. висотних відміток конструктивних елементів.

Необхідна ступінь точності детальної розбивки встановлюється спеціальними розрахунками з урахуванням нормативних вимог до точності виготовлення і монтажу конструктивних елементів будівлі, що будується або споруди.

Застосування будівельної обноски при детальній розбивці проекту

В процесі детальних розбивочних геодезичних вишукувань застосовується будівельна обноска.

Що таке обноска?

Обноска, використання якої передбачає геодезія при будівництві, являє собою подобу тимчасового огородження навколо контуру будівельного об'єкта. Основу її становить низка стовпів, забитих в землю на деякій відстані (зазвичай воно складає близько трьох метрів) один від одного. Потім на ці стовпи горизонтально кріпляться рейки або дошки товщиною чотири-п'ять сантиметрів. Сувора горизонтальність дуже важлива, і процесі обладнання обноски вона контролюється за допомогою тахеометра або нівеліра. На схилах, де горизонтальність забезпечити неможливо, обноску влаштовують уступами. З досвіду, найбільш зручна її висота - від півметра до 120 см. У конструктивному відношенні вона буває дерев'яною і виготовленої з металу. Металева - сучасніше. Вона легко демонтується і використовується багато разів. Ще обноска буває суцільний (розташовується безперервною стрічкою по периметру будівлі) або ж перервану. Безперервна - використовується там, де необхідно залишати вільний простір, щоб не ускладнювати пересування техніки на будмайданчику.

Вимоги до установки обноски

Незалежно від конструкції і матеріалу, з якого вона виготовлена, обноска повинна відповідати таким умовам:

  • Сторони обноски встановлюються строго паралельно поперечним і поздовжнім осях споруджуваного об'єкта.
  • Горизонтальні рейки (дошки) повинні бути рівними, без вигинів.
  • Вона встановлюється на відстані від будівлі, що будується, що забезпечує її недоторканність з боку робітників і будівельних механізмів.
  • Від краю котловану до обноски в будь-якому випадку, повинен залишатися вільний простір завширшки не менше трьох метрів (ця відстань повинна бути витримана, щоб при отритії котловану її стійкість не було порушено).
  • У місцях руху робітників у обноски влаштовуються розриви.

Використання обноски

За допомогою обноски точно позначається положення будівельних осей. Робиться це в такий спосіб. Після її обладнання, за допомогою геодезичних приладів встановлюють просторове положення закріплюється осі, після чого точки перетину осі з обноскою нумеруються і фіксуються на останній. Для цього забиваються цвяхи, і/або робляться відмітки яскравою масляною фарбою із зазначенням номера, згідно заздалегідь підготовленої схемою. Далі вісь, що виноситься в натуру, позначається натягнутою між відповідними мітками на протилежних сторонах обноски міцної дротом або шнуром. Таким же чином позначаються бровки майбутнього котловану. В процесі виробництва земляних та будівельно-монтажних робіт становище обноски періодично контролюється. Обноска використовується аж до завершення зведення підземної частини будівлі. Після того як будівельні конструкції піднімаються вище нульової позначки, геодезія при будівництві передбачає перенесення розмітки розбивочних осей безпосередньо на спорудження.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення