Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Обстеження фундаментів будівель і споруд

Будь-яка будівля маэ потребу у міцному фундаменті - і житлова, і промислова. Фундамент являє собою несучу конструкцію, завдяки якому навантаження будівлі або споруди розподіляється рівномірно на ґрунти основи. Ненадійний фундамент може спричинити за собою такі негативні наслідки, як тріщини в стінах і багато іншого. А щоб фундамент був міцним, потрібно не тільки правильно спроектувати і реалізувати проект. Його потрібно ретельно і своєчасно моніторити. Обстеження тих чи інших елементів споруди - важлива справа, але й вельми складна. Самий трудомісткий процес - це саме обстеження фундаментів будівель і споруд. Його складність полягає в тому, що на процес моніторингу впливає безліч додаткових чинників, деякі з яких можуть бути прихованими. Але будучи прихованими, вони, тим не менш, впливають на загальний стан конструкції.

Обстеження фундаментів будівель і споруд

Обстеження фундаменту будівлі проводиться для того, щоб визначити стан підстави будівлі, а також виявити геологічні особливості грунту, що контактує з фундаментом. Якраз цей контакт і може вплинути на цілісність підстави, на наявність у ньому деформаційних процесів і ступінь їх розвитку.

Перед обстеженням будь-якого фундаменту споруди, незалежно від розмірів і розташування, необхідно виконати ретельну підготовку. Для початку потрібно вивчити дані геологічного аналізу, якщо вони проводилися на цій території, наприклад, перед будівництвом будівлі. Також потрібно переглянути і проектні матеріали. Особливу увагу слід звернути на плани розташування комунікаційних мереж, щоб уникнути їх пошкодження. Після того, як фахівцями досліджено всі матеріали, потрібно візуально оцінити конструкцію і зовнішню частину фундаменту на наявність змін, руйнувань. Потрібно зрозуміти, яка їх ступінь і якого вони характеру.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Актуальним і часом суперечливим питанням є питання про руйнування фундаменту. Щоб провести повний і всебічний моніторинг, розтин необхідний. Однак не завжди він представляється можливим, особливо якщо для деформації підстави сильні. Також може представляти складність ця процедура, якщо мова йде про будівлю, яка розташована в густонаселеному міському районі, де ймовірність осідань і аварійних ситуацій дуже велика. У тому випадку, якщо з проектних документів або навіть візуально стає ясно, що розкривати фундамент не можна, залишається тільки один спосіб його обстеження - статичне зондування.

Якщо яскраво виражених ознак пошкоджень немає, то можна покривати основу. Робиться це шляхом риття шурфів. Коли роботи по розкриттю зроблені, можна повноцінно обстежити фундамент. Повноцінний аналіз включає в себе вивчення технічних параметрів, огляд гідроізоляції (якщо вона є), визначення ступеня навантаження верхнйої частини будівлі на підставу, наявність і ступінь пошкоджень фундаменту, стан будівельних матеріалів, які були використані при закладці та інші параметри.

Також, коли було проведено розтин фундаменту, необхідно взяти зразки ґрунту для лабораторного аналізу, щоб вивчити ступінь агресивного впливу на основу. Якщо раніше подібні роботи вже виконувалися, проби все одно беруться, а результати зіставляються. У деяких випадках може знадобитися і спостереження за опадами, якщо встановлено, що саме вони впливають на стан підстави.

Лабораторними методами можна встановити і ступінь осідання, а також ступінь міцності або деформації підстави. Коли всі досліджені зразки і всі результати отримані дані необхідно обробити й упорядкувати в єдиний звіт.

Скільки робити шурфів, в яких місцях і якими  методами досліджувати зразки, визначається в кожному випадку індивідуально. Все залежить від місця розташування будинку, його поверховості та розмірів, а також від ступеня деформацій і змін, які спостерігаються на ньому. Все це визначають фахівці при огляді місця і при знайомстві з об'єктом. Якщо ви звертаєтеся в компанію Гільдія Інжиніринг за обстеженням фундаменту, то можете розраховувати на повне і кваліфіковане виконання цієї процедури.

Коментарі та запитання:


сергій
скільки коштує проведення інструментального обстеження виконаного монолітного ростверку, мета проведення - після бетонування ростверку через 3 доби поряд на відстані 1м  проводилася забивка паль
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Сергій! Для розрахунку вартості необхідна додаткова інформація про об'єкт. Будь ласка, зв'яжіться за нами за телефоном на сайті.

Богдан
Доброго дня. Потрібно зробити обстеження фундаменту будівлі та геологію грунтів у Львові для реконструкції і підсилення будинку. Площа - 10 соток. Житловий будинок, 2 поверхи. 
Гильдия Инжиниринг
Доброго дня, Богдан. 
Вартість обстеження фундаменту будівлі та геологія грунту складає 15000 грн. 
Обстеження фундаменту буде здійснюватися шляхом риття 2-х шурфів. Повноцінний аналіз включає в себе вивчення технічних параметрів, огляд гідроізоляції (якщо вона є), визначення ступеня навантаження верхньої частини будівлі на підставу, наявність і ступінь пошкоджень фундаменту, стан будівельних матеріалів, які були використані при закладці та інші параметри.
Геологія грунту включає в себе буріння 2-х свердловин по 6-8 метрів, відбір грунту для аналізу у лабораторії.
Термін виконання робіт - 3 тижні.
Після закінчення робіт Ви отримаєте технічний звіт, в якому встановлено ступінь осідання, а також ступінь міцності або деформації підстави та особливості грунту і його ступінь агресивного впливу на основу.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення