Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Обстеження фундаментів

Фундамент є основою будь-якої конструкції. Від його міцності, надійності залежить довговічність і безпека всієї будови. Тому всебічному дослідженню фундаментів потрібно приділяти особливу увагу. Одним із способів моніторингу стану підстави є обстеження фундаменту.

Обстеження фундаментів

Дана процедура проводиться, переважно, з двох основних причин. Перша - це наявність ознак руйнувань, деформацій фундаменту. До таких деформаційних процесів відносяться тріщини, просідання, вологі місця від впливу з ґрунтовими водами та інше. Інша причина обстеження фундаментів - це плановий моніторинг перед роботами, пов'язаними із збільшенням навантаження на основу. Наприклад, ваша будівля мала два поверхи, а ви вирішили добудувати ще й третій. Але, можливо, фундамент вашого будинку не розрахований на зайве досить велике навантаження. Чи витримає він, чи ні додаткове обтяження, і можна дізнатися за допомогою обстеження.

Процес обстеження - це серйозна процедура, яка не обходиться одним етапом. Головні завдання, які ставляться перед фахівцями - це виявити причини і ступінь деформаційних процесів, якщо такі є. Або встановити цілісність і міцність фундаменту. Якщо процедура виконується за всіма правилами і максимально повно, то додатково до цих аналізів та розрахунків додасться ще і геологічне дослідження грунту, який знаходиться під фундаментом, щоб виявити його вплив на основу.

Вартість геологічних вишукувань від 7950 грн за комплекс вишукуваннь. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

В першу чергу, така серйозна робота вимагає підготовки. Потрібно дослідити всі матеріали, пов'язані з цією будівлею. Основний документ, який потрібно вивчити - це проект і всі супутні матеріали. Якщо на ділянці вже проводилися якісь геологічні вишукування, то з їхніми результатами також потрібно обов'язково ознайомитися.

На етапі підготовки приймається рішення і про розтині фундаменту. Не завжди його можна розкопати. Якщо в ньому є деформаційні ознаки, то процедура розкопування може ще більше погіршити ситуацію і не буде абсолютно безпечною. У підсумку, такими діями можна тільки посилити просадку, якщо така вже мала місце, або допустити часткове руйнування всієї конструкції. Щоб знайти правильний вихід із такого становища потрібно попередньо провести зондування ґрунту.

Коли підготовка закінчена, можна переходити безпосередньо до обстеження. На цій стадії фундамент вже розкритий і можна рити шурфи в тих місцях, де спостерігаються деформаційні зміни. Перед риттям потрібно скласти план на основі креслення комунікаційних ліній, щоб не зачепити їх. Коли шурфи вириті, можна провести дослідження фундаменту. Виявляють усі його особливості - розмір, вид, глибину, тип матеріалів, вологість і гідроізоляцію. Особливу увагу треба приділити місцям з порушеннями, дослідити ступінь деформацій. Для цього можуть використовуватися різні способи - від спостереження за допомогою маяків до використання нівелірів для встановлення тих чи інших параметрів.

Але визначити всі показники неможливо прямо на ділянці, де проводяться роботи. Для того щоб отримати докладні відомості, потрібно провести і лабораторні тести. Вони забезпечать повною інформацією про негативні зміни у функціонуванні фундаменту. На завершальній стадії всі отримані дані підсумовуються, аналізуються і підводяться підсумки на їх підставі. Все це викладається в єдиному звіті. У ньому містяться всі фактичні відомості, а також практичні рекомендації щодо подальших робіт з фундаментом для приведення його у нормальний стан.

Докладне і ретельне обстеження фундаментів проводить служба компанії Гільдія Інжиніринг.

Коментарі та запитання:


Костя М.
Мене цікавить дослідження фундаменту, чи можна добудувати ще один поверх. Яка вартість послуги у м. Київ?
Гильдия Инжиниринг
Варість геології грунту на обстеження фундаменту складає 18000 грн.
Буде проведене буріння 2-х свердловин та 2-х шурфів для обстеження фундаменту.
Спеціалісти виконають розрахункові роботи для фундаментів і грунтів підстав щодо подальшої експлуатації або реконструкції, якщо така буде потрібно та складуть висновок про виконану роботу.
Термін виконання робіт - 3 тижні.

Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення