Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Підрахунок об'єму земляних робіт

Для того, щоб провести розрахунок обсягів земляних робіт, ми застосовуємо високоточне геодезичне обладнання в поєднанні зі спеціалізованим програмним забезпеченням, яке дозволяє виконувати різні операції на підставі визначеного обсягу в умовах будь-яких типів і геометричних форм об'єктів земляних робіт. У випадку простих форм виїмки/насипу, підрахунок їх обсягів заснований на елементарних формулах визначення об'єму геометричних фігур. Але при складних конфігураціях об'єктів процес визначення обсягу, який необхідний для вибору методів та засобів проведення виїмки/насипу, оплати за проведені земляні роботи, визначення можливості подальшого використання розкривних порід, часу проведення робіт, досить складний.

Підрахунок об'єму земляних робіт

Основа застосовуваної методики визначення обсягів розкривних/насипних робіт – метод розбивки на прості геометричні тіла. Сучасне обладнання дозволяє вдосконалити процес визначення до максимальної необхідної точності. Сучасне програмне забезпечення в поєднанні з камеральною обробкою досвідчених фахівців дає можливість досягати максимально стислих строків виконання обробки отриманих даних зйомки.

Підрахунок об'єму земляних мас

Питання визначення обсягів виконаних розкривних/насипних робіт, в більшості випадків, пов'язаний з виникненням спірних питань. Тому ключовим моментом при виконанні зазначених робіт є узгодження зйомки початкової конфігурації земельної ділянки із зацікавленими сторонами (замовником і виконавцем). Без виконання цього етапу до виконання робіт, при їх завершенні визначити істину при виникненні спірних ситуацій буде неможливо.

Вартість геодезичних послуг від 2 200 грн за всю ділянку. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Для якісного і найбільш точного визначення обсягу складної геометрії потрібно:

Приклад картограми

Виконати детальну топографічну зйомку до початку виробництва земляних робіт. Зробити знімок характерних точок для правильної побудови фігур. Виконати докладну топографічну зйомку після закінчення виробництва земляних робіт. Особливої уваги і професіоналізму вимагає етап безпосереднього розрахунку обсягу робіт. Останнім часом найбільш точним і доцільним є метод підрахунку розрахунок картограми земляних робіт. При цьому ділянка розбивається на рівні квадрати будь-якого розміру, на нашому прикладі це метр на метр. Потім у кожній точці визначається методом інтерполяції відмітка нижньої поверхні, відмітка верхньої поверхні, товщина шару. Потім середня товщина з 4-х точок множиться на площу і отримуємо обсяг. При цьому програма підписує суми по квадратах по вертикалі і по горизонталі. Зводить всі дані в таблицю. І отримуємо обсяг земляних робіт.

Розшифровка картограми підрахунку земляних робіт

Існує безліч способів виконання камеральної обробки даних, але при цьому існує ряд нюансів, які безпосередньо впливають на якість і точність підрахунку.
Окремо треба виділити наступні моменти:

  • Виконавча зйомка земельної ділянки після завершення земляних робіт повинна в обов'язковому порядку бути виконаною в тій системі координат, в якій виконана зйомка ділянки до виконання робіт;
  • Система опорних пунктів повинна бути закріплена таким чином, щоб вона забезпечувала умови збереження і відсутність схильності деформацій при виконанні земельних робіт опорних пунктів.

Приклад виконавчої зйомки

Але якою б не була хорошою програма, особливу увагу потрібно приділяти попередній обробці даних. Видаляти помилкові або нехарактерні точки, додати незасняті з тієї чи іншої причини потрібні для правильної побудови моделі точки і т. д.
Звертайтеся, підрахуємо вам обсяги точно і швидко за відмінною ціною.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення