Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Оцінка земельної ділянки

Земля - це постійний предмет ринкових взаємин. Причому, вона завжди затребувана. Угоди з купівлі-продажу земельних ділянок - найбільш актуальні й поширені. Але часто ці ж території виступають предметом суперечок. Ці суперечки можуть стосуватися межових питань, а можуть зачіпати фінансову сторону. Щоб між покупцем і продавцем землі не виникало звинувачень у завищеній вартості або бажання купити «майже задарма», і існує оцінка земельної ділянки.

Оцінка земельної ділянки

Оцінка землі дає можливість отримувати свіжу інформацію про актуальну вартість тієї ділянки, яку ви збираєтеся купити або продати. Адже спади і підйоми в економіці, а також курс валют прямим чином впливають на ціни. Отже, ділянка, коштувала одну суму місяць тому, сьогодні може оцінюватися набагато вище або, навпаки, нижче. Оцінка землі необхідна не тільки в ході укладення угод купівлі-продажу, але також і в разі здавання земельної ділянки в аренду, вступу у права спадкування.

Існує кілька факторів, які впливають на підсумковий результат. Цими факторами є:

 • місце, на якому розташована ділянка.  Територія, яка розташована в центрі міста буде коштувати на порядок вище, ніж така ж за розмірами ділянка десь на окраїні;
 • розмір - в цьому випадку він має значення. Як правило, вартість прямо залежить від площі ділянки;
 • наявність матеріалів про проведення геологічних або геодезичних вишукувальних робіт на ділянці. Особливо цей пункт актуальний, якщо потенційні покупці планують щось будувати на цьому місці.

Ціна виклику спеціалістів від 1 900 грн за об'єкт

Дуже часто при визначення вартості ділянки ми керуємося газетами з оголошеннями, думками рідних, друзів, не зовсім довіряючи оцінювачам. Однак у більшості випадків неможливо обійтися таким приблизним, «домашнім» способом. Є ряд питань, при вирішенні яких потрібна не лише кваліфікована оцінка ділянки, але і офіційний документ про її проведення та результати:

 • нотаріальне оформлення угод з купівлі-продажу землі;
 • кредитна позика в банку, заставою в якому виступає дана територія;
 • вирішення питань щодо розділу майна, наприклад, в ході вступу у права спадкування однією ділянкою двома людьми;
 • реєстрація території відповідних господарських установах.

Процедура оцінки - це не робота на п'ять хвилин. Це аналітичний і комплексний процес, що включає в себе:

 • вивчення території;
 • аналіз ситуації на земельному ринку;
 • збір всіх відомостей, які необхідні для оцінки, їх вивчення та аналіз;
 • вибір методу і проведення по ньому оцінки;
 • розробку Звіту про оцінку земельної ділянки.

Якщо досліджувана територія - це не просто земля, а ще й об'єкти нерухомості, які на ній розташовані, то цей фактор також враховується при проведенні процедури. Тоді мова йде про зовсім іншу вартість.

Супутніми документами, які можуть знадобитися в процесі, є кадастровий план, державний акт або інший правовстановлюючий документ.

Поряд з органами місцевого самоврядування та виконавчої влади здійснювати діяльність можуть і інші особи та організації, які мають на це спеціальну ліцензію. Якщо у вас виникла потреба в проведенні оцінки земельної ділянки, ви можете звернутися в компанію Геотоп, фахівці якої мають ліцензії на здійснення даного виду робіт. Ми завжди в курсі всіх останніх змін у вартості і на земельному ринку в загальному. Наша оцінка об'єктивна і точно відповідає всім ринковим вимогам. Після проведення процедури компанією Гільдія Інжиніринг вартістю буде задоволений і продавець, і покупець.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення