Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Визначення координат ЛЕП та їх параметрів за допомогою безпілотників

Нові технології на службі у фахівців

Ще зовсім недавно БПЛА - безпілотні літальні апарати, винайдені в першій половині XX століття, використовувалися тільки у військових цілях. І ось обстановка змінилася. БПЛА стали застосовувати в різних сферах громадського життя - у геодезії для проведення топозйомки, в сільському господарстві для встановлення площі полів і якості сходів, в обслуговуванні повітряних ліній (ПЛ) електропередачі.

Визначення координат ЛЕП та їх параметрів за допомогою дронів і безпілотників

Фахівці фірми ТОВ "Гільдія Інжиніринг" освоїли нові технології, придбали безпілотні літальні апарати і необхідне для обробки результатів програмне забезпечення і ввели в список послуг, що надаються, визначення координат і параметрів ЛЕП із застосуванням БПЛА. Договори укладаються як на постійне обслуговування, так і на здійснення разових обстежень.

Визначення координат ЛЕП і їх параметри за допомогою дронів і безпілотників: для чого слід знати точні координати?

Безперебійна служба ліній електропередачі, крім багатьох зовнішніх факторів, обумовлюється точним дотриманням проектної документації при будівництві. Однак, в силу різних обставин, іноді проектне положення опор не дотримується. Це тягне за собою, особливо в умовах нерівного рельєфу, порушення таких параметрів, як стріла дроту і габарити. Проміжки між анкерними опорами нормуються, а отже, підлягають контролю.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Точні координати ЛЕП та їх параметрb потрібно знати для дотримання Правил влаштування та експлуатації електроустановок. Встановлені мінімальні відстані від проводів до меж охоронних і санітарно-захисних зон, а також відстані до споруд, земельних ділянок, будинків і різних культурно-спортивних закладів. За змінною ситуацією легко стежити, маючи актуальну топографічну зйомку вздовж лінії електропередачі. Така топозйомка здійснюється із застосуванням дронsв, на яких встановлена апаратура, що фотографує, і прилади GPS. Безпілотники можуть управлятися з землі, причому, моделі, призначені для професіоналів, забезпечуються окремими пультами управління для коригування польоту та виконання зйомки. Це дозволяє оператору, що робить зйомку, не відволікатися, і, таким чином, значно підвищує якість геодезичних робіт.

За допомогою БПЛА визначаються стріла провисання і габарити електропроводів. Таким чином контролюються параметри ЛЕП. При прольоті безпілотника уздовж траси ВЛ встановлюється наявність рослинності, що загрожує цілісності проводів, і визначається її площа.

Як впливає стійка опори на параметри електропроводів і застосування БПЛА для встановлення положення опори?

При нерівномірному осіданні грунту підстави опори, слабкого сполучення в місцях кріплення деталей, неправильній установці опори ймовірне виникнення відхилення опори від вертикального положення понад допустимого значення. Це може створити додаткову напругу і бути причиною порушення механічної міцності.

За допомогою БПЛА може бути виконана аерофотозйомка і отримані знімки з високою роздільною здатністю, на яких помітні до 5 см реальної місцевості, визначені координати ЛЕП і їх параметри. Також створюється 3D модель місцевості в сучасних форматах 3D редакторів. Переваги застосування безпілотників в огляді ЛЕП незаперечні. Економічність БПЛА дозволяє використовувати їх для тривалого і періодичного спостережень за територією для виявлення позаштатних ситуацій. 35 км на годину для лінійних об'єктів - така оперативність зйомки за допомогою БПЛА.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення