Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Визначення місця розташування земельної ділянки

Кадастрові роботи виділяються серед інших землевпорядних процедур тим, що вони зачіпають не тільки інтереси одного замовника робіт, але і власників суміжних територій. Тому, щоб не виникало ніяких претензій один до одного серед сусідів з приводу меж ділянок, виконується визначення місця розташування земельної ділянки.

Визначення місця розташування земельної ділянки

У ході визначення розташування території обов'язковим етапом буде узгодження цих показників з власниками суміжних ділянок. Але перед тим як погоджувати кордони, їх необхідно встановити, а це значить визначити координати всіх ключових точок.

Місцерозташування земельної ділянки визначається на підставі даних, які містяться в документах на дану територію. У разі якщо проводиться повторне встановлення меж – уточнення, а правовстановлюючих  документів власник не має, то відомості беруться з матеріалів, складених у ході першої процедури.

Є ще один варіант – документи землевпорядного характеру можуть бути втрачені або зіпсовані, то розташування встановлюється на підставі тих меж, які беззмінно простояли протягом декількох років.  Ці межі можуть мати зовнішній вигляд огороджувальних споруд  або визначатися за допомогою природних об'єктів (водойм, зелена зона та інше).

Процедура позиціонування має обов'язкову складову – стадію узгодження. Узгодження проводиться з власниками сусідніх ділянок. Це можуть бути як власники ділянок, які мають землю у власності. Також це люди, які успадкували цю землю або орендарі.

Вартість винесення меж від 1 900 грн за ділянку

Погодження місця розташування ділянки в своїй більшості здійснюється відразу після того, як  межі території встановлені на місцевості. Однак ця частина кадастрових робіт може бути проведена і через якийсь час після визначення меж.

Встановлення місця розташування земельної ділянки проводиться фахівцями-інженерами компанії “Гільдія Інжиніринг”. Вони виконують дану роботу за допомогою спеціального обладнання, яке дозволяє зафіксувати точні  координати території. Як вже згадувалося, розташування ділянки може бути позначено огорожами або природними об'єктами, що проходять якраз за межі. Однак якщо земельна ділянка являє собою чисте місце, без яких-небудь яскраво виражених розпізнавальних знаків та огорожі, то встановлені межі потрібно закріпити межовими знаками. Коли кордони встановлено та складено Акти про проведення даних робіт, можна переходити до процедури узгодження.

Погодження місця розташування земельної ділянки здійснюється в кілька послідовних етапів. Для початку необхідно провести підготовку. Вона полягає у виявленні власників суміжних територій, які виступають зацікавленими особами. На другій стадії виконується безпосередньо процедура узгодження. В її ході фахівці, які проводять роботи на ділянці, забезпечують доступ до даних, отриманих під час означальних робіт, всім зацікавленим. На заключному етапі підписується акт узгодження меж земельної ділянки. Документ є неповним, якщо він не буде містити графічної складової у вигляді креслення ділянки.

У землевпорядній практиці поширена ситуація, коли питання про становище ділянки та розмежування вирішуються в суді через претензії власників суміжних територій один до одного. Цього можна уникнути, якщо своєчасно встановити місце розташування земельної ділянки і узгодити його з усіма зацікавленими сторонами.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення