Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Визначення залишків корисних копалин на складі

Визначення залишків корисних копалин на складі здійснюється згідно з усіма вимогами і відповідними нормами, зазначеними в інструкції з проведення маркшейдерських робіт. Проектуючи нові підприємства або під час проведення реконструкції діючого відводиться площа під відкриті склади. Топографічна зйомка такої площі проводитися в масштабі, який повинен бути не менш 1 до 1000. Слід також пам'ятати, що перетин рельєфу має бути в межах 0,25-0,5 м. Під час проведення топозйомки встановлюються таблички і різні огорожі з позначками попереджувального характеру.

Визначення залишків корисних копалин на складі

Але крім відкритих широко застосовуються закриті типи складів. В такому випадку, якщо склад плануються бути закритого типу, для нього відводиться територія, на якій здійснення маркшейдерських робіт буде безпечним і практичним. На перегородках складу або на яких-небудь інших його частинах наносяться поділки, які дозволять візуально визначити залишки корисних копалин на складі.

В бункерах, відведених для довгого збереження копалин, зйомка відвалів здійснюється після того, як складування закінчено і до початку вантажних робіт. Якщо відбулися зміни залишків або форми обвалів, проводиться контрольна зйомка. Всі результати зйомки заносяться у відповідну документацію.

Для максимально зручного проведення інструментальної зйомки, насипам корисних копалин надають геометричну форму. Найчастіше зйомку проводять з допомогою мензуального або тахеометричного способу. При цьому знімальні точки можливо ущільнювати, прокладати ходи, довжина яких не повинна перевищувати 200 м. Мензуальні або тахеометричні ходи, які прокладаються між нерухомими пунктами. Існує ще один спосіб - полярний. Під час його застосування проводиться вимірювання двох примичних кутів. Лінія вимірюється рулеткою в двох напрямках. Якщо залишок відвалів досягає 100 тис. метрів кубічних, то під час зйомки відстань між інструментом і рейковою точкою може бути не більше ніж 60 м, а відстань між самими рейковими точками не повинна бути понад 10 м. Якщо залишки відвалів більше, то відповідно відстані більше.

Вартість геодезичних послуг від 2 200 грн за всю ділянку. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

В бункерах визначити залишки корисних копалин вимірюють з допомогою незаповнених частин висот самого складу. Це відбувається завдяки застосуванню таблиці, яка складається заздалегідь. У ній показано співвідношення обсягу тієї частини бункера, яка завантажена, від висоти, є порожнім, то є незаповненою залишками. На грейферних складах вимірювання проміжків здійснюється від закріпленої точки мостового крана по відношенню висоти до межі самих корисних копалин по сітці на витягнутих прямокутників складах. Ці відстані дозволяють проводити обчислення висот тій частині бункера, яка є заповненою, підраховувати обсяг, проводити вертикальні перерізу.

Крім розрахунку залишків корисних копалин компанія "Гільдія Інжиніринг" здійснює вимірювання щільності корисних копалин. Її можна визначити кількома методами:

  • спосіб мірної ємності;
  • спосіб пробної вирубки;
  • спосіб пробної виїмки.

При виборі способу особлива увага приділяється типу самих корисних копалин,їх властивостями, кількістю, терміном зберігання, а також методики складування. Перші два способи застосовується у разі, якщо коефіцієнт змінності щільності залишків корисних копалин не більше половини відхилення, яке допускається.

Ємностями для вимірювань можуть послужити спеціальні ящики або транспортні судини. Проби повинні представляти обсяг всього насипу. Завантажені ємності зважують і потім проводять округлення їх маси до 0.1 р.

Третій спосіб передбачає проходження шурфів або виїмок, які мають геометричний обрис. Спосіб пробної виїмки здійснюється завдяки відбору порід вантажними машинами.

Те, з якою періодичністю повинні проводиться вимірювання щільності копалин, вказується у відповідних інструкціях які визначаються організацією.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення