Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Визначення площі загрозливої рослинності за допомогою дронів і безпілотників

Які існують нормативи проходження повітряних ліній електропередач через зелені насадження?

Повітряні лінії (ПЛ) електропередачі забезпечуються технічним обслуговуванням, спрямованим на їх збереження. Існують журнали обліку, в які необхідно записувати результати оглядів.

Визначення площі загрозливої рослинності за допомогою дронів і безпілотників

Одним з факторів, на що звертається увага при оглядах, є поява загрожуючих цілісності проводів рослин. Дерева мають властивість зростати, в окремих випадках досить швидко. При будівництві ЛЕП для прокладання ВЛ по територіях лісових масивів вирубуються просіки встановленої ширини. В період експлуатації розміри просік підлягають витримуванню шляхом вирубки дерев, які виросли за межами просіки і загрожують падінням на електропроводи, обрізання суччя і вирубки чагарників. Розчищення може виконуватися на кількох ВЛ одночасно. Останнім часом все ширше застосовується визначення площі загрозливої рослинності за допомогою дронів і безпілотників.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Для запобігання пошкодження ВЛ рослинністю існують норми, наведені в Правилах по електроустановок. Так для ЛЕП напругою до 1 кВ з самонесучими ізольованими електропроводами нормативи наведені нижче:

  • вирубка просік в лісі не потрібна;
  • виконується вирубування окремих дерев, які створюють загрозу цілісності проводів.

Для ЛЕП напругою до 1 кВ з неізольованими проводами вказівки наступні:

  • просіки в лісі і серед зелених насаджень не є неодмінними;
  • відстань при найбільшій стрілі провисання від електропроводів до дерев і кущів при максимальному відхиленні останніх повинна дорівнювати або перевищувати 1 м.

Для ЛЕП напругою понад 1 кВ до 750 кВ норми такі:

  • вирубуються просіки в обов'язковому порядку;
  • ширина просіки розраховується за формулами або береться табличне значення згідно типу рослинності і напрузі ВЛ.

Наприклад, для ПЛ напругою 750 кВ найменша відстань по горизонталі між проводами і кронами дерев становить 8 м.

Огляд, чи не поширилася зелень до небезпечних розмірів, проводиться інженерно-технічним персоналом щорічно або за потребою. Перевіряються габарити від електропроводів до порослі та стан проводів у місцях передбачуваного зіткнення з сучками і гілками дерев. Вирубка рослин, які загрожують пошкодженню електропроводів і обрізка сучків підлягають оформленню у паспорті ВЛ.

Які переваги має визначення площі загрозливої рослинності за допомогою дронів і безпілотників?

БПЛА - безпілотні літальні апарати - міцно входять в обслуговування ЛЕП. Це викликано зручністю їх використання. Літаючи на невеликій висоті (до 500 метрів) вздовж траси лінії, вони виконують фотографування місцевості високоточним обладнанням. Їм не потрібні дороги уздовж лінії електропередач, а роздільна здатність знімків, дозволяє побачити найдрібніші деталі. Програмне забезпечення, обробці яким передаються знімки та інша інформація, що надходить з дронів, видає відомості про розташування і площу небезпечних рослин.

Фахівцями фірми ТОВ "Гільдія Інжиніринг" відпрацьована методика обстеження ВЛ за допомогою безпілотних літальних апаратів. На планах, що надаються замовнику обстеження, добре видно стан просік і окремі дерева, що ростуть на неприпустимій відстані від проводів. Роботи з використанням БПЛА виконуються з високою швидкістю, що визначається технологією робіт.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення