Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Визначення провисання і габаритів проводів за допомогою дронів і безпілотників

Визначення провисання і габаритів проводів за допомогою дронів і безпілотників - перспективна справа

Можливо, незабаром ми перестанемо дивуватися безпілотнику, який пролітає над головою. Ці апарати полегшують життя людей, роблячи за півгодини той обсяг робіт, який людина виконує годинами. Особливо значиме застосування дронів у важкопрохідних місцях. Тому обстеження повітряних ліній (ПЛ) електропередачі з використанням безпілотників - справа, яка подає великі надії.

Визначення провисання і габаритів проводів за допомогою дронів і безпілотників

Фірма ТОВ "Гільдія Інжиніринг" пропонує нову послугу - обчислення за допомогою БЛА (безпілотних літальних апаратів) параметрів проводів.

Чому так важливе визначення провисання і габаритів проводів за допомогою дронів і безпілотників

Провіс електропроводів характеризується стрілою провисання - вертикальним проміжком між найнижчою точкою дроту і прямої, прокладеної між точками його кріплення на опорах. Для електропроводів ВЛ стріла провисання позитивна, так як точка розташовується нижче прямої. Ще одним суттєвим показником ВЛ служить габарит - відстань від електропроводу в прольоті по вертикалі до земної або водної поверхонь і проходять під ЛЕП комунікацій та інших інженерних об'єктів.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Від стріли провисання залежить дотримання габаритів електропроводe, що гарантує безпечну службу ЛЕП. ВЛ проектуються з таким розрахунком, щоб при найнижчій температурі повітря в районі проходження ЛЕП не стався розрив.

Спеціально створене комп'ютерне забезпечення обробляє інформацію, що надходить з безпілотних літальних апаратів. Дрон в режимі автопілота, або керований із землі за допомогою пульта, пролітає над ЛЕП, фіксуючи стрілу провисання і габарит ВЛ. Встановлена на безпілотник камера дозволяє встановити стан опор і наявність сторонніх предметів.

Перевагами використання БЛА для виконання даних робіт є:

  • менші матеріальні витрати на здійснення вимірювань;
  • велика швидкість виконання всіх вимірів;
  • обслуговування здійснюєтьсчя без відключення лінії;
  • висока достовірність даних.

Визначення провисання і габаритів проводів за допомогою дронов і безпілотників: періодичність виконання робіт

Перший раз з'ясування провисання і встановлення габаритів відбувається під час приймання ПЛ в експлуатацію. Таким чином перевіряється правильність монтажу. Здає лінію в експлуатацію організація, яка повинна надати приймальній комісії протокол контрольної перевірки даних параметрів.

Техобслуговування ВЛ у процесі експлуатування супроводжується здійсненням оглядів та профілактичних перевірок з подальшою ліквідацією несправностей. Огляди бувають періодичні (що проводяться щомісяця) та позачергові (виконуються після різних стихійних лих і аварій). На окремих ділянках щорічно інженерно-технічний персонал проводить контрольні огляди.

При виникненні нових перетинів з інженерними об'єктами виконується перевірка габаритів. Ця величина нормується правилами устрою ЛЕП. Наприклад, відстань від проводів до земної поверхні для ВЛ 10 кВ повинна становити 6 метрів.

Особливе значення контроль параметрів електролінії набуває з виникненням необхідності збільшення пропускної спроможності ЛЕП. Це може обумовлюватись оперативною обстановкою в мережі, коли відбувається розрив або відключення за планом однієї чи кількох ліній, або виникає перспектива підключення нових енергоємних споживачів, а будівництво нових електроліній або неможливо, або недоцільно. Зростання нагрівання проводів веде до зменшення габаритів, що вимагає контролю.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення