Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Ортофотоплани і цифрові моделі рельєфу за допомогою дронів і квадрокоптерів

Застосування дронів і квадрокоптерів для розв'язання геодезичних задач

Для складання карт і планів, опису рельєфу досліджуваної місцевості застосовувати літальні апарати люди почали практично відразу ж після їх появи. Спочатку це були лише примітивні замальовки обрисів території з повітря, потім в хід пішла фототехніка. Поступово удосконалювалася як авіаційна база, так і фізичні методи збору топо-геодезичних даних. На сьогоднішній день деякі фірми, що надають геодезичні послуги, почали будувати ортофотоплани і цифрові моделі рельєфу за допомогою дронів і квадрокоптерів, що виявилося досить вигідним і зручним у плані економії часу і трудовитрат на польові знімальні роботи. Ортофотоплани та моделі рельєфу служать вихідними матеріалами для складання баз даних геоінформаційних систем та отримання на їх основі високоякісних топографічних карт.

Ортофотоплани і цифрові моделі рельєфу за допомогою дронів і квадрокоптерів

Як отримують ортофотоплани і цифрові моделі рельєфу за допомогою дронів і квадрокоптерів?

Отримання ортофотопланів полягає в спеціальній обробці фотоматеріалів, отриманих в результаті ординарної, маршрутної або суцільної аерофотозйомки за допомогою безпілотників. Називається така обробка ортокорекцією або орторектифікацією. В ході неї проводиться комп'ютерне перетворення вихідних зображень, при якому компенсують перспективні, а також інші спотворення, що виникли через вплив рельєфу місцевості, зміни кута оптичної осі фотозйомки і за будь-яких інших причин. Орторектифікація необхідна навіть при дуже високому рівні якості вихідних фотографій, знятих за допомогою дронів. В результаті її виконання, отримані ортофотоплани, за ступенем достовірності зображення, ні в чому не поступаються топографічним картам, отриманим методами наземної зйомки, і можуть ефективно використовуватися при вирішенні завдань:

  • у сфері земельного кадастру та землеустрою;
  • оновленні топографічних карт;
  • проектуванні архітектурно-будівельних об'єктів;
  • геологічній зйомці, пошуках і розвідці;
  • створення цифрової топографічної основи для різних комп'ютерних програм.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Цифрові моделі рельєфу, отримані за допомогою дронів і квадрокоптерів, можуть бути:

  • двомірними, з передачею рельєфних форм горизонталями (умовними лініями, що з'єднують позначки рівної висоти);
  • тривимірними, у вигляді різних 3D-проекцій і блоків-діаграм.

Все частіше замовниками топо-геодезичних робіт у технічних завданнях виставляється вимога надання, за підсумками зйомки, повноцінних тривимірних моделей.

Сучасні технології дозволяють отримувати цифрові моделі поверхні землі за допомогою дронів і безпілотників не тільки шляхом обробки фотоматеріалів, отриманих в результаті аерофотозйомки, але і іншими способами:

  1. Способом лазерного сканування території за допомогою лидарів. (Лидарами називаються прилади для сканування – активні оптичні системи, що працюють за принципом випущення і уловлювання відбитого лазерного випромінювання.)
  2. Способом радіолокаційного розпізнавання об'єктів, що знаходяться на поверхні землі.

Створювані фірмою ТОВ «Гільдія Інжиніринг» ортофотоплани і цифрові моделі рельєфу за допомогою дронів і безпілотників відрізняє висока якість і наочність. Відображення та обробка наданих фірмою матеріалів знімальних робіт можливі у всіх основних форматах, підтримуваних сучасними геоінформаційними системами.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення