Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Розбивка осей будівлі, винос в натуру осі в котлован

Інженерна геодезія грає дуже важливу роль в будівництві. Зведення будь-якої будівлі або споруди повинно супроводжуватися під чітким керівництвом геодезистів. Одним з видів інженерно-геодезичного напряму є - розбивка осей і реперів. Така послуга проводяться для встановлення планового, а також висотного положення характерних точок і площин споруджуваного об'єкта згідно проектної документації.

розбивання основних осей будівлі винос в натуру спорудження котловану

Розбивка осей передбачає максимально точнt перенесення в натуру проектних рішень геодезистами. Ці роботи виконуються досвідченими кваліфікованими фахівцями, які працюють на повірених приладах, які зможуть виконати розбивку осей якісно і в мінімальні терміни. Такими є професіонали компанії "Гільдія Інжиніринг".

Розбивка осей будівлі може знадобиться не тільки під час будівництва об'єктів нерухомості, але і є не менш актуальною під час здійснення встановлення обладнання по осях. Також без цієї послуги не обійдеться якісна розмітка логотипу компанії на полях великими літерами. Для того, щоб почати здійснення робіт по винесенню в натуру осей необхідно мати проектну документацію (креслення, генплан забудови). Бувають випадки, коли достатньо всього лише усних домовленостей між замовником і виконавцем. На підготовчому етапі здійснюються роботи по визначенню способів закріплення осьових знаків. До них відносяться бетонування осьових пунктів, металевих кілків і т. д. Проведення такої роботи впливає на підсумкову вартість. Звертаючись до компанії з геодезичним напрямком для замовлення цієї послуги ви маєте право вимагати здійснення розбивки осей за допомогою високоточних геодезичних приладів, щорічну державну повірку на нього, а також сертифікат геодезиста, який здійснює розбивку осей, що підтверджує його кваліфікацію.

Отримати безкоштовний розрахунок вартості робіт по винесенню меж для Вашого об'єкту
Основна інформація про об'єкт досліджень
Ваше ім'я*
Телефон або email

На роботи по винесенню в натуру дуже рідко йде цілий день. Найчастіше, дані роботи геодезисти встигають провести протягом 1-5 годин. Як і інша будь-яка робота по геодезії, розбивка осей має кілька стадій, пов'язаних між собою ланцюжком:
  • Перший етап полягає у визначення положення головних і основних розбивочних осей. Визначаються вони за координатами пунктів геодезичної основи;
  • Після того, як координати осі знайдені, здійснюється їх закріплення;
  • На другому етапі здійснюється детальна будівельна розбивка осей об'єкта, стоимость которой в нашей компании от 1500 грн . Розбивку будівельних елементів необхідно здійснювати набагато точніше, ніж розбивку головних осей. На даному етапі проводиться винесення проектних відміток точок і в натуру;
  • На третьому етапі здійснюється рулеточна побудова;
  • На заключному етапі проводиться виконавча геодезична зйомка винесених кілочків, дані переносяться в програмне забезпечення, за допомогою яких відображаються на проекті. На цьому етапі складається вся необхідна документація: акт розбивки осей і виконавча схема осей.

Разбивка осей здания, вынос в натуру оси в котлован

Допускається маленька похибка при визначенні осей на місцевості. Для головних осей допускається 3-5 см (в деяких випадках більше), для детальних осей 2-3 мм. Розбивка осей здійснюється для визначення положення всієї будівлі або споруди на місцевості. Геодезичні роботи являють собою комплексний процес, який необхідний для проведення монтажно-будівельних робіт і є невід'ємною частиною. Їх організація і технологія виконання безпосередньо залежить від побажань замовника і від самого будівельного процесу. Винос в натуру ми здійснюємо застосовуючи спосіб прямокутних координат. Під час проведення робіт наші фахівці використовують високоточне геодезичне обладнання - тахеометр. Компанія "Гільдія Інжиніринг" має багаторічний досвід у наданні геодезичних послуг, і завдяки цьому досвіду можемо сказати, що просідання будинків необхідно починати з визначення та відновлення меж ділянки, або ж їх перевірки. Координати меж беруться з кадастрової карти, яка є актуальною на момент виконання даних робіт. Коли межі ділянки перевірені, виносяться осі майбутнього об'єкта нерухомості. Методи, а також способи їх винесення, визначаються згідно з початковим геометричним даними. Найчастіше для розбивки осей в будівництві або ж для виносу траси в натуру геодезистам необхідно не менш двох комплектів геодезичних приладів різних дій, серед яких комплект GPS, з електронним тахеометром, з інженерним тахеометром. Виконавчі схеми осей можна використовувати з метою передачі розбивочної основи підрядника і контролюючим органам. По закінченні проведення розбивки осей на ділянці передається замовнику акт прийому-передачі геодезичної розбивочної основи для будівництва, на якому є всі необхідні підписи і печатки.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення