Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Здійснювати поточний контроль за станом посівів

До чого здійснювати поточний контроль за станом посівів?

Бізнес-план фермера будується на цифрах. Роблячи аналіз вихідної позиції, господар землі вивчає фактори успіху. Ладу прогнози, він закладає певну урожайність поля. Але погодні умови, хвороби рослин і здатність людей робити помилки (наприклад, вчасно не виконана обробка поля або невчасно внесене підживлення) вносять свої корективи. Тому так важливо стежити за станом посівів. Адже недобір урожаю - це прямі збитки.

Здійснювати поточний контроль за станом посівів

До того ж, в процесі росту рослин виділяються ділянки, де рослини проросли добре, а де потрібне підживлення, де рослини захворіли. З цією метою потрібно виділити зони аграрних робіт.

Яку інформацію надають сучасні технології для того, щоб здійснювати поточний контроль за станом посівів?

Для людини, яка очікує хороший урожай, важливо простежити, чи вчасно зорана земля і посіяне насіння. Також дуже важливо спостерігати, як проросли паростки, як ведуть себе рослини в процесі росту. Всю цю інформацію отримують, використовуючи безпілотну техніку.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

На базі безпілотних літальних апаратів - БПЛА (їх ще називають БЛА) - були створені безпілотники, які виконують роботи, в тому числі, і для сільського господарства. Це дрони і квадрокоптери. Дрон, застосовуваний для сільськогосподарських робіт, відрізняється невеликими розмірами і гарною маневреністю. Квадрокоптери, що мають вигляд конструкції вертольота, часто мають по кутах чотири пропелера.

Ці безпілотні літальні апарати забезпечені GPS, компасом і відеокамерою, за допомогою якої робиться фотографування поверхні землі. За допомогою БЛА створюється картографічна основа, на якій всі об'єкти мають точні координати. На цю основу накладаються векторні шари (поля, виділяються ділянки). Основа дає можливість точно розраховувати площу, а, відповідно, і планувати роботи, обчислювати необхідні ресурси.

Мультиспектральна зйомка, застосовувана останні кілька років, дозволяє спостерігати за станом посівів. За її результатами можна:

  • визначити рівень азоту в ґрунті та рослинах;
  • розраховувати індекси вегетації, листової поверхні і вологості. На знімках добре видно місця, де сходи не проросли, і ділянки уражених хворобами рослин. За електронними картками можна прогнозувати врожайність, так як на них чітко виділяються ділянки з різною кількістю рослин.

Економічна доцільність - ось головна перевага БЛА, використовуваних у сільському господарстві. Контроль за посівами виконується періодично або в потрібний момент.

Звертайтеся до професіоналів для проведення робіт

Недостатньо просто купити дрон або квадрокоптер. Потрібно ще мати програмне забезпечення для обробки отриманої інформації. Якість професійної камери значно вище. Це дає можливість робити більш точні розрахунки. Але і ціна більша.

Дрони, які використовуються професіоналами, можуть виконувати завдання автоматично. Замовник може укласти договір з фірмою ТОВ "Гільдія Інжиніринг", в якому буде вказано, з якою періодичністю потрібно здійснювати поточний контроль за станом посівів. У разі екстреної необхідності здійснюватимуться додаткові обльоти.

Дрони фірми, зробивши обліт посівів, будуть передавати відомості в комп'ютерну систему обробки результатів. Замовник буде отримувати карти стану посівів в електронному вигляді.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення