Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованих фахівців Гільдія Інжиніринг. Працюємо по Україні


Звіти по геології - пояснення всіх лабораторних показників

Геологічні вишукування перед будівництвом - це не просто вивчення складу зразка і визначення того, на якому рівні знаходяться ґрунтові води. Геологічні вишукування перед будівництвом - це, перш за все, ретельне фізичне, хімічне і механічне вивчення прошарків. Саме завдяки унікальним властивостям ґрунт або добре витримує фундамент, та, відповідно, забезпечує тривале і безпечне функціонування всього будівельного об'єкту, або через деякий час обіцяє будівлі просідання, власнику об'єкта - серйозні проблеми.

Звіти по геології - пояснення всіх лабораторних показників

Обов'язкова частина комплексної геології ґрунту перед будівництвом від компанії Гільдія Інжінірінг- це лабораторні дослідження вилучених зі свердловини зразків або, як називають інакше цей етап, камеральні роботи. Лабораторні роботи - це експерименти на спеціальному обладнанні, які допомагають побачити точні дані, завдяки чому спрогнозувати поведінку основи за будь-яких обставин, за будь-яких погодних умов, за будь-якого навантаження. Саме тому геологію ґрунту так важливо проводити не стільки перед будівництвом, а саме перед плануванням робіт.

Властивості ґрунту та як їх визначають в спеціальних лабораторіях

Всі експерименти по визначенню фізичних, хімічних і механічних особливості ґрунту проводяться в спеціальних лабораторіях з використанням сучасних приладів. Кожен зразок заморожується, розморожується, розтягується, розмочується, перевіряється на щільність за умови різного тиску, вивчається на предмет наявності розчинних з'єднань і органіки ... Більш детально про всі види дослідження можна дізнатися в пунктах: "Геологія ділянки - фізичні властивості", "Геологія ділянки - хімічні властивості "," Геологія ділянки - механічні властивості ".

Геологія ділянки - фізичні властивості

Фізвластивості - це, інакше кажучи, опис здібностей змінювати вагу, обсяг, пластичність та інші особливості зразком під дією змінних факторів.

  • Природна вологість, W

Природна вологість - це те, який відсоток твердого скелета і води знаходиться в зразку при звичайних умовах. Визначається цей показник відношенням води до маси твердих частинок. Паралельно з природною вологістю визначається максимальне водонасичення. Ці показники потрібні для того, щоб визначити типи гідроізоляції, матеріали, що використовуються для обробки і, в деяких випадках, тип фундаменту.

  • Вологість на межі пластичності, WP

Залежно від процентного вмісту глини, ми бачимо тенденцію зміни пластичності зі зміною вологості. При визначенні цього показника вивчається межа розкочування зразка (значення вологості, при якій "ковбаска" 3 мм починає кришитися), межі його текучості (межа, процентний вміст води, при якій земля починає "розтікатися") і число пластичності (цей показник тим більше, ніж більше глинистих мікрочастинок). Для кожного типу аналізу існують свої норми цих показників. Спираючись на дані лабораторії, проектувальники визначають тип основи, захисні заходи і відбирають найбільш підходящі будматеріали.

  • Щільність частинок ґрунту, ρs

Показник щільності частинок - це те, скільки грамів їх знаходиться в квадратному сантиметрі зразка. Від цієї характеристики залежить вибір головних інженерних рішень, правильність яких в результаті позначиться на експлуатаційній витривалості об'єкта. Більш детально: ρ, г / см3 - відношення маси до займаного обсягу. Розраховується в умовах природної вологості і залежить від пористості і мінералогічного будови. Сюди ж відноситься і щільність сухого ґрунту (ρd, г / см3) - тут розглядається залежність твердих частинок і загального обсягу в стані з мінімальною вологістю.

  • Коефіцієнт пористості

Від того, який коефіцієнт пористості буде визначений, залежить витривалість платформи і, відповідно, вибір проектної моделі.

  • Коефіцієнт фільтрації

Це постійна водопроникності по ГОСТу завжди доповнюється гранулометричним складом, параметрами водонасичення, пористістю, щільністю твердих частинок в сухому ґрунті, на кордоні плинності і розкочування. Від водопроникності залежить, крім іншого, і хронологічні прогноз поведінки основи.

  • Гранулометричний склад

Показник, від якого залежить безпосередньо низка особливостей, в тому числі і фізичні, фізико-хімічні, а також хімічні та біологічні. Що мається на увазі? Чим менше діаметр складових частинок, тим більше питома поверхня і менше міцність. Якщо ми визначаємо, що ґрунти важкі, то тут йдуть нюанси за змістом повітря. У легких ґрунтах, як правило, йдуть проблеми з водним режимом. Залежно від розміру фракцій, ми можемо визначити склад тих чи інших мінералів і, відповідно, здатність до гумусообразованія.

Останнім фізичним параметром зразка ми назвемо змістом в ньому органіки. Мається на увазі не визначення хімічної структури органічних включень, а саме відсотковий їх зміст. Процентний склад органічних включень безпосередньо впливає, крім іншого, на хронологічний прогноз по експлуатаційної стійкості основи.

Геологія ділянки - механічні властивості

Під цими особливостям ми розуміємо прогноз по найбільш ймовірній поведінкці основи за умови впливу на неї зовнішнього навантаження в будь-якому з можливих в природі умов (фізичних станів). Саме розрахунки цього параметра є основою для визначення деформацій, стійкості та інших обов'язкових для проектування найбільш вдалого варіанту фундаменту факторів.

  • Компресійні випробування методом однієї кривої, і методом двох кривих

Перший спосіб випробування проводиться за умови природної вологості, 2 - в стані максимальної насиченості водою. Таким чином порівнюються можливі спотворення поведінки ґрунту при зміні вологості.

  • Зсувні випробування - Зсувні випробування – неконсолідованно- недренований (для просідних ґрунтів), консолідовано-дренований (для суглинистих та піщанистих ґрунтів)

Під час випробування взятих зразків на стійкість до зрушення визначається їх значення опору, без цих значень неможливо правильно спроектувати основу фундаменту. Під час дослідження гірських виробок саме цьому способу випробування приділяється особлива увага.

  • Спеціальні лабораторні дослідження

До спеціальних лабораторних досліджень відносяться обчислення стандартного ущільнення і водна витяжка. І перше, і друге дослідження проводиться спільно з іншими аналізами, але, безсумнівно, несе і самостійну важливість. Метод стандартного ущільнення - це визначення прямої залежності щільності матеріалу в сухому стані та при збільшенні вологості.

Геологія ділянки - хімічні властивості

  • Водна витяжка - це аналіз H2O, яку пропустили крізь ґрунт. А в деяких випадках саме з аналізу отриманого водного розчину найлегше розуміти про ступінь включення органіки, мінералізації ґрунту і прогнозувати її здатність до самоочищення.
  • Хімічний аналіз ґрунтових вод

Від правильного визначення хімічного аналізу ґрунтових вод залежить не тільки розуміння того, чи можливо підземне джерело використовувати для питних або технічних цілей, а й розуміння того, наскільки стабільний буде фундамент без додаткових заходів захисту. Ґрунтові води - це досить агресивне середовище для багатьох видів платформи, і в залежності від нюансів їх хімічного складу буде йти визначення способу гідроізоляції або методи іншої форми захисту. У деяких випадках навіть особливість фундаменту.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення