Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг". Працюємо по Україні


Відображення простих векторних шарів за допомогою дронів і квадрокоптерів

Побудова електронних топографічних карт шляхом відображення простих векторних шарів за допомогою дронів і квадрокоптерів

Поняття «векторна графіка» увійшло в ужиток геодезистів порівняно недавно, коли поява продуктивної комп'ютерної техніки і програмних засобів для складання проектних креслень призвела до оцифровки топографічних зображень – переведення їх в електронний вигляд. Векторні графічні побудови є головним методом оцифровки геодезичних матеріалів, так як отримані зображення є якісними, незалежно від ступеня збільшення при їх перегляді або обробці. Основними елементами електронних карт і планів служать прості векторні шари – набори однотипних (як топографічних, так і математичних) елементів, з яких складається ситуація місцевості. Приклади векторних шарів:

 1. Лінійні водні об'єкти (річки, струмки).
 2. Площинні водні об'єкти (озера, ставки, водосховища).
 3. Земельні ділянки.
 4. Межові знаки.
 5. Дороги.
 6. Пункти державної геодезичної мережі.

Відображення простих векторних шарів за допомогою дронів і квадрокоптерів

Після появи надійних безпілотних літальних апаратів для аерофотозйомки деякі установи пішли шляхом автоматизації збирання вихідних топографічних даних, максимально скоротивши частку ручної праці при польових роботах. В даний час відображення простих векторних шарів за допомогою дронів і квадрокоптерів – один з передових геодезичних методів.

Вартість проведення аєрофотозйомки від 5 500 грн за 1 політ (приблизно 20 Га)

Методи фотографування місцевості для відображення простих векторних шарів

В залежності від цілей топозйомки, аэрофотосесія може бути:

 • ординарною;
 • маршрутною;
 • суцільною.

Ординарна зйомка за допомогою дронів – це вибіркове фотографування важливих для замовників об'єктів. Таких, наприклад, як ділянки лісу, окремі інженерні споруди і т. п. При ординарних зйомках створюються поодинокі фотографії або парні знімки, пов'язані перекриттями ділянок.

Маршрутною називають зйомку з безпілотників місцевості у вигляді смуги вздовж вибраного маршруту, який може бути або прямим, або наміченим уздовж довільної кривої лінії. Для якісного відображення векторних шарів при дешифруванні знімків дуже важлива наявність великого взаємного перекриття зображень (до 60%).

При суцільній зйомці досягається повне фотографування значних площ шляхом їх покриття паралельними маршрутами. У цьому випадку обов'язково дотримуватися необхідного відсотку перекриття знімків сусідніми, як у поздовжніх, так і у поперечних напрямках.

Контурне і стереограмне відображення простих векторних шарів

В результаті дешифрування та комп'ютерної обробки вихідних даних, отриманих за допомогою дронів і безпілотників, виходячи з поставлених завдань і методів проведення аерофотозйомки, можуть бути отримані різні набори простих векторних шарів:

 1. Для контурної карти, на якій зображуються тільки планові обриси місцевості.
 2. Для планово-висотної карти, що показує повну топографічну картину земельної ділянки (з горизонталями).

Другий варіант вимагає від знімків стереоскопічної якості або ж особливих прийомів фотографування об'єктів з різних ракурсів. При планово-висотній зйомці вимоги до характеристик безпілотників, оптики та налаштування знімальних апаратів, фіксування елементів орієнтування є більш жорстким, ніж при контурній.

Використання фірмою ТОВ «Гільдія Інжиніринг» дронів і безпілотників у процесі топографічної зйомки і створення електронних карт місцевості забезпечує прискорені, у порівнянні з традиційними методами, темпів виконання робіт.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення