Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Планово-висотна зйомка підкранових шляхів

 

Підкранові шляхи - невід'ємна частина промислового виробництва, машинобудівної, енергетичної галузей. Одна з головних складових цих виробничих сфер - крани. Вони можуть підрозділятися на мостові, козлові, баштові. Крім кранів є й інші види підйомних механізмів, які здатні піднімати і переносити з однієї точки цеху в іншу важкі та об'ємні вантажі. Всі ці крани рухаються по певній траєкторії, що визначається шляхами.

Планово-висотна зйомка підкранових шляхів

Для безпечної експлуатації такого серйозного обладнання розробляються спеціальні норми і приписи. Відповідно до цих інструкцій, самі крани та їх підкранові шляхи підлягають регулярному огляду і контролю. Крім простого огляду, потрібно виконувати геодезичну зйомку для того, щоб проконтролювати їх роботу і відповідність параметрів вихідним нормативним показникам. Виконується зйомка підкранових шляхів тахеометром, тахеометр - на даний момент найбільш точний прилад в інженерній геодезії.  У тих випадках, коли ведеться проектування і розробка підкранових шляхів, потрібно враховувати момент вільного доступу до механізмів для того, щоб провести геодезичні дослідження .

Планово-висотна зйомка підкранових шляхів є частиною геодезичних робіт в цехах і на виробництві. Для її проведення часто застосовується лазерний метод. Щоб не сталося непередбачених ситуацій у роботі всього виробництва і щоб уникнути перебоїв і неточності в роботі мостових кранів, зйомка повинна здійснюватись періодично. Саме в ході планово-висотної зйомки визначається висотне і планове розташування рейок підкранових шляхів.

Вартість нівелювання від 5 500 грн за 100 погонних метрів

Кожен з параметрів досліджується дуже ретельно, адже до роботи всього механізму висуваються дуже жорсткі вимоги. Адже мова йде про багатотонної конструкції, яка переносить не менш важкі та об'ємні вантажі. Така тяжкість може істотно впливати на стан підкранових шляхів та при деяких обставинах викликати деформацію. Крім ваги, впливати на зміну положення можуть і інші чинники - температурний режим та його перепади, осідання підстави та інші. Деформація може виявлятися через перекоси кранів, зношення рейкових шляхів, балочних перекриттів.

Всі дані, отримані в ході проведення польових робіт обробляють за допомогою спеціальної програми. Вона складена в "Excel". Така програма дозволяє побачити інформацію по висотному і плановому положенні. Що стосується висотного положення, то ця таблиця показує відносні відмітки контрольних точок, можливі перевищення вздовж ряду на сусідніх точках, а також графік висотного положення. Крім цього, вона дає можливість простежити перевищення в поперечному перерізі. Простежити в таблиці планове положення можливо по відхиленню контрольних точок від прямої, яка проходить через точки шляхів, які є кінцевими. Також дана таблиця дозволяє простежити на кожній осі обчислення ширини прольоту. Дана програма дуже зручна у використанні і дозволяє проводити роботи оперативно та якісно, тому дуже цінується камеральними працівниками.

Контроль над роботою підкранових шляхів - досить нелегке завдання, тому що умови виробництва дуже нелегкі, а підкранові шляхи розташовані на висоті декількох десятків метрів над підлогою. При планово-висотної зйомки відзначаються наступні параметри - ширина колії, вимірювання вздовж і впоперек шляху, а також його нахил, відстань зазорів на стиках. Крім цих основних параметрів фіксуються і інші, не менш значимі, норми яких прописані в нормативних документах.

Як вже згадувалося, вимірювання підкранових шляхів вимагає великої уваги, точності та майстерності, щоб в умовах працюючого виробництва провести всі потрібні виміри. Компанія Гільдія Інжиніринг володіє всім потрібним обладнанням, а співробітники - достатній кваліфікацією і майстерністю, щоб провести знімальні роботи, а також нівелювання на найвищому рівні.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення