Чому потрібно проводити інженерно-геологічні вишукування для типового проекту котеджу?

У кожної людини, яка запланувала будівництво власного котеджу, виникає логічне питання – з чого почати і на чому можна заощадити? І деякі люди вважають, що для зведення невеликого будиночка можна не проводити інженерно – геологічні вишукування. У цій статті я хочу пояснити помилковість такої думки.

Для початку давайте розберемося, навіщо потрібен цей вид робіт, і що це таке. Інженерно-геологічні вишукування для котеджу – це комплекс робіт, спрямованих на вивчення геологічної будови, гідрогеологічних та геоморфологічних умов ділянки будівництва. Також, при проведенні досліджень, прогнозується подальший розвиток інженерно–геологічних процесів після зведення споруди. На основі даних досліджень дається висновок, в якому пропонують використовувати тип фундаменту, який найбільш підходить для даної будівлі і території. Але про фундаменти ми поговоримо пізніше. Зараз я хочу детальніше розповісти про інженерно–геологічних вишукування і етапах їх проведення.

Цей комплекс заходів проводиться, висловлюючись загальнодоступними словами, для того, щоб споруда, в даному випадку котедж, не розтріснувся по швах, не пішов під землю або просто не розвалився. Можна навести такий приклад – споруду було зведено без проведення інженерно-геологічних вишукувань на нестійкому до розмиву грунті. З часом водонесучі комунікації почали текти, або, скажімо, навесні відбулося сезонне підняття рівня грунтових вод, внаслідок чого стався розмив грунту, і Ваш котедж провалилася в утворену яму. А якщо б на передпроектній стадії будівництва були проведені роботи по вивченню геологічної будови і рівня підземних вод на ділянці, всього цього можна було б уникнути.

Вартість геологічних вишукувань від 7 700 грн за об'єкт

Інженерно–геологічні вишукування для типового проекту котеджу проводяться в кілька етапів. Перший етап – це підготовка, яка включає в себе прийом технічного завдання, встановлення обсягу комплексних робіт по цьому завданню, складання, а також узгодження алгоритму виконуваних робіт.

Другий етап – це, так звані, «польові» роботи. На даному етапі буряться свердловини, проходяться гірничі виробки (в основному шурфи), а також проводиться відбір зразків з них. Зразки являють собою грунт і проби води. Одночасно з відбором зразків проводять різного роду зондування (динамічне, а також статичне) і випробовують грунт вертикальними статичними навантаженнями. Це проводиться для того, щоб дізнатися його несучу здатність, просто кажучи, дивляться, при якому навантаженні грунт почне деформуватися.

Третім етапом проведення інженерно – геологічних досліджень для котеджу є лабораторні дослідження. На цьому етапі проводяться роботи з вивчення отриманих зразків ґрунту та води. А точніше – досліджуються фізико–механічні властивості грунту і хімічний аналіз води.

Четвертий, заключний, етап – це камеральні роботи, які включають в себе аналіз польових і лабораторних досліджень.

В кінці проведення камеральних робіт подається технічний звіт, в якому описані різного роду характеристики ґрунту і складу води. На основі цього звіту дається висновок про вибір фундаменту для майбутньої споруди.

Тепер я хочу розповісти вам про основні типи фундаментів. Фундамент являє собою конструкцію, завдання якої полягає в тому, щоб рівномірно перенести на грунт всю покладену на нього навантаження від споруди. Фундаменти бувають різних типів, але виділяється кілька головних, їх розглянемо докладніше. Стрічковий фундамент являє собою смугу з залізобетону, що проходить під всіма несучими стінами споруди. Глибина закладення такої підстави, як правило, варіюється в межах 20 см. нижче зони сезонного промерзання грунту. Стрічковий монолітний фундамент зазвичай застосовують при будівництві легких будинків з дерева. В даному випадку смуга йде по всьому периметру будинку.

Стовпчастий фундамент застосовується при будівництві легких будинків. Він являє собою стовпи, які розташовані в точках з найбільшим навантаженням. Його плюси – це те, що він економний і надійний. Пальовий фундамент застосовується в тому разі, коли спорудження будинку проводиться на території з нестійким грунтом. В основі даної конструкції лежать стовпи, загострені до низу – палі.

Після всього прочитаного, людина може задатися питанням – а скільки це все коштує? Відповідь – все залежить від обсягу виконаних робіт. Обсяг же, в свою чергу, залежить від технічних характеристик споруди і від геологічної та геоморфологічної будови ділянки.

Сподіваюся, що в цій статті я зміг переконати Вас, що проведення інженерно–геологічних вишукувань для типового проекту котеджу – невід'ємна частина робіт, що виконуються при зведенні котеджу, на яких економити не можна.

3 основні досягнення нашої компанії за 3 роки: 312 виконаних об'єктів за минулий вересень (червень 2016 р), у тому чисте 93 ділянок з інженерно-геологічних вишукувань Повне геодезичний супровід будівництва нового заводу Дніпросталь від Генпідрядника Італійської фірми Даніелі (2008-2014 р) Топографічна зйомка м 1:500 заводу ДМК площею 800 га за 4 місяці з усіма узгодженнями (2014 р)

Copyrights 2011-2016 geotop.com.ua