Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Подеревна геодезична зйомка: мета проведення

Метою проведення подеревної геодезичної зйомки (подеревка, як коротко називають її геодезисти) є побудова топоплану місцевості з точним нанесенням розташування кожного зростаючого на даній ділянці дерева. Цілі виконання топографічної зйомки ділянок, подеревки (якщо там є дерева), рельєфу території у масштабах 1:200, 1:500 під будівництво можуть бути різними. Це і благоустрій прибудинкової території багатоквартирного будинку, ландшафтний дизайн присадибної ділянки. Реконструкція громадських просторів також виконується із застосуванням матеріалів подеревки. Прокладка комунікацій, облаштування майданчиків для занять спортом виконується за топопланом з позначеними деревами.

Подеревна геодезична зйомка

Етапи проведення робіт подеревної топографічної зйомки

Підготовчий етап включає вивчення матеріалів, наявних на ділянку виконання подеревної зйомки. Для виконання безпосередньо самої подеревки повинен бути в наявності актуальний топоплан місцевості. Якщо такий план на всю територію або окрему її ділянку є, то розглядається питання про здійснення топознімання.

Далі слідує польовий період. В цей час геодезисти виїжджають безпосередньо на місце проведення робіт. Зйомка створюється за допомогою GPS-обладнання, або прокладкою теодолітних ходів від пунктів геодезичної мережі. Сама зйомка дерев виконується за допомогою тахеометра і віхи. Зйомка при великій кількості дерев має свої нюанси. Необхідно позначати зняті дерева, щоб уникнути плутанини. При зйомці лісових насаджень можуть заважати чагарник і поросль.

Дерева на инвентаризаційному плані (топоплан з відображенням зростаючих дерев, чагарників і газонів) повинні відображатися із зазначенням їх виду. Деревам під час виконання подеревної зйомки присвоюються порядкові номери. Інвентаризаційний план супроводжує відомість. Крім того, що на плані вид дерева позначається відповідної умовним знаком,у відомості дається опис дерева - його товщини, висоти, стану крони, санітарного стану.

Камеральний етап подеревки полягає в побудові топоплану із зазначенням виду і розташування дерев. Може бути складений план з докладною відомістю, в якій наводяться дані про обрізку дерев. Також можлива побудова дендроплану. На дендрологічному плані умовними позначеннями показуються дерева, що підлягають пересадці, вирубці і ті, які зберігаються.

Для достовірного визначення виду дерев і їх стану може бути запрошений дендролог.

Останній етап - передача матеріалів Замовнику. Матеріали виготовляються в паперовому та електронному форматах.

До кого звернутися за виконанням даного виду робіт?

Подеревна зйомка - окремий вид геодезичних робіт. Вітчизняна нормативна література досить скупа щодо цих топогеодезичних досліджень. Звідси випливає велике значення ясного розуміння виконавцем поставленого завдання.

Фахівці фірми ТОВ "Гільдія Інжиніринг" якісно проводять подеревну геодезичну зйомку, так як володіють необхідними приладами і технологією виробництва робіт. Подеревная зйомка ціна якої в нашій компанії від 2000 грн, буде виконана нашими фахівцями якісно і в короткі терміни. Подеревна зйомка, вартість якої розраховується виходячи з площі ділянки, її віддаленолсті і інших чинників, необхідна при проекуванні.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення