Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Підрахунок земляних робіт при вертикальному плануванні

підрахунок об'ємів земляних робіт при вертикальному плануванні

Практично в будь-якому будівельному процесі - незалежно від того, що зводиться житловий будинок або промислове підприємство - обов'язково виконується обчислення об'ємів земляних робіт. Це поняття передбачає проведення низки дій, які б допомогли обчислити і проаналізувати всі розміри траншей, котлованів, насипів, необхідних для подальшого будівельного процесу. Завдяки цій процедурі можна визначитися зі способами, якими будуть здійснюватися земляні роботи, а також мати уявлення про кошторис всього будівельного процесу. Наша компанія вже давно займається цим напрямом діяльності, і зайняла в ньому міцне місце завдяки кваліфікації наших співробітників.

Вартість геодезичних послуг від 2 200 грн за всю ділянку. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Підрахунок обсягів земляних робіт відіграє дуже велику роль при будівництві і дозволяє вирішити питання щодо підвезення грунту, якого не вистачає для підсипки, або ж навпаки, для його вивозу з-за надлишків. Вивезення або ввезення грунту на будівельний майданчик часто невигідно для виробничої організації, тому дуже важливо перед початком робіт передбачити всі ситуації, які можуть виникнути під час проведення земляних робіт. Необхідність у підвезенні грунту виникає коли треба засипати котлован під різні водойми, для пристрою валів, гірок і багато чого іншого. Найчастіше ґрунт береться з розташованих поблизу будівельних майданчиків. Добре, коли така майданчик знаходиться десь поблизу, але буває, що для того, щоб роздобути грунт необхідно подолати чималу відстань, а це вимагає додаткових витрат. Тому дуже важливо в даному випадку правильно все підрахувати, щоб в подальшому не виникало неприємних ситуацій. Вивезення надлишків грунту також вимагає певних транспортних витрат. До того ж, якщо грунт є непридатним, дуже засміченим або ж токсичним, то його необхідно вивозити на звалище, що є знову ж таки вимагає чималих витрат на транспорт.

Коли мова йде про підрахунку обсягів земляних робіт, застосовується таке поняття як робоча відмітка. Вона позначає різниця двох інших позначок - проектної (під неї планується земляне спорудження) і фактичної (позначення земляної поверхні до проведення будь-яких робіт). Дані відмітки наносяться на спеціальну картограму-план ділянки. Крім робітників, фактичних і проектних відміток, нанесені на план особливості рельєфу. При проведенні підрахунків картограма вже є на руках у бригади, тому що вона складається ще на етапі розробки генплану. Для того, щоб нам було легше і точніше проводити розрахунки обсягу, ми самі виконуємо попередню топографічну зйомку ділянки, щоб мати можливість зіставити розміщення точок до і після початку земляних робіт.

підрахунок об'ємів земляних робіт

Для того щоб правильно розрахувати всі необхідні обсяги, застосовуються декілька методик і безліч формул. Який саме підхід і метод застосувати, а також по якій саме формі виконати розрахунки, наші фахівці визначають індивідуально при роботі з кожним ділянкою та кожним клієнтом. При цьому враховуються такі чинники, як особливості рельєфу, тип споруджуваного об'єкта та інших характеристик. В основному, виділяється два методи - метод ізоліній робочих відміток і метод горизонтальних профілів. Перший спосіб застосовується відносно рідко, в тих випадках, якщо способом горизонтальних профілів не можна досягти необхідного результату (наприклад, йде накладення горизонтальних перерізів).

Щоб максимально точно виконати всі розрахунки обсягів, для початку потрібно правильно виконати всі виміри для визначення розмірів. Як правило, для досягнення правильності даних кожного з вимірюваних об'єктів (котлован, насип та інші) представляють у вигляді певної геометричної фігури. У таких випадках розрахувати обсяг можна за формулами, характерним для тієї чи іншої фігури. Але не завжди все так просто. Зустрічаються складні ситуації, коли одними простими формулами не обійтися. Необхідно наявність професійного обладнання, а також спеціальних програм. Все це може надати вам наша компанія, фахівці якої беруться за найскладніші варіанти і майстерно проводять всі необхідні процедури за гранично короткий час.

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення