Геодезія, геологія, топозйомка від сертифікованого виконавця "Гільдія Інжиніринг" по Україні


Підрахунок обсягів земляних робіт у котловані

При початку будівництва будь-якої будівлі або споруди необхідний котлован, розміри і глибина якого залежать від споруджуваного об'єкта.

Потреба і необхідність котловану може визначатися призначенням і видом майбутньої будови. Будівельний нульовий цикл починається з земляних робіт:

  • риття котлованів і траншей для фундаментів, розбиття;
  • прокладка трубопроводів та мережі кабелів;
  • транспортування грунту, його навантаження;
  • вивантаження;
  • зворотна засипка;
  • пристрій насипу з його ущільненням.

При здійсненні земляних робіт використовуються типи машин: бурильні і допоміжні, землерийно-транспортні, екскаватори.

Розрахунок обсягу земляних робіт для котловану

підрахунок об'ємів земляних робіт у котловані Знаючи всі необхідні розміри, підрахувати обсяги робіт для підготовки котлованів, траншей і влаштування насипів досить просто. Щоб спростити підрахунок обсягу, котлован розбивають на певні відстані (через 100-200 м) на окремі ділянки, і спочатку визначають обсяги на кожній з ділянок, потім підсумовують їх, визначаючи загальний обсяг робіт. Саме для вибору методів та засобів для їх виконання і підраховуються обсяги земляних робіт. Встановлюється необхідність отвозки грунту або розглядаються можливі способи його розподілу на території з його подальшим використанням для зворотної засипки. Тривалість і вартість здійснення земляних робіт. Прорахувати обсяг даних робіт - це один з важливих етапів з розробки календарного плану. Результати підрахунку таких робіт визначають потребу в трудових ресурсах, землерийних і інших машинах, конструкціях, виробах і матеріалах. Відповідно до обсягів визначаються і методи виробництва, відбувається розробка технологічних карт для основних будівельних процесів, розраховується кошторисна вартість монтажно-будівельних робіт, технічні та економічні показники.

Вартість геодезичних послуг від 2 200 грн за всю ділянку. Звертаємо увагу, що на сайті ціни орієнтовні.

Скористатися екскаватором або все робити вручну?

Розглянемо всі плюси і мінуси при кожному з таких варіантів. Котлован або викопується траншея більш акуратно, ніж екскаватором. Зіставляючи дешеву робочу силу, невеликі обсяги земляних робіт, вартість оренди екскаватора та іншої спецтехніки, можна визначити, що кінцева вартість буде різнитися на користь першого методу. Але при великому об'ємі земляних робіт - в оперативності роботи виграш екскаватора очевидна. В остаточному підсумку, прийняття рішення буде залежати тільки від вас. Щоб здійснення робіт для пристрою фундаменту було зручним, котлован для нього виривається з запасом. Розміри його повинні бути більше на 600 - 800 мм по периметру від зовнішньої межі котловану. Оскільки вивезення ґрунту за межі майданчика тягне за собою підвищення вартості і збільшення строків, потрібно вишукувати можливості укладання ґрунту без залишку на будівельному майданчику. Щоб отримати таку рівність і результат "нульового" балансу ґрунту, потрібно спланувати і визначити оптимальну позначку планування на майданчику. Таке рішення є найбільш вигідним.

Послідовність здійснення земляних робіт

Спочатку необхідно зробити розмітку котловану. Як уже раніше говорилося, його розміри визначаються цільовим призначенням об'єкта, що будується. Розмітка котловану здійснюється за допомогою кілочків і тонкого шнура, якими позначають місце, на якому будуть проводиться земельні роботи. Щоб перевірити точність геометричну, проводять вимірювання двох діагоналей позначеної ділянки. Геометрична точність підтверджується збігами цих діагоналей. На жаль, даний спосіб підходить тільки для земельних ділянок з рівною поверхнею. Наші фахівці в своїй роботі використовують спеціалізоване обладнання: нівелір, теодоліт, лазерну рулетку. Такі прилади дозволяють за короткий проміжок часу отримати точні дані до міліметра, що дозволяє виконати земляні роботи набагато оперативніше.

Висновок

Компанія Гільдія Інжиніринг виконує весь спектр послуг, хороші геодезисти за покликанням. Весь спектр послуг виконують швидко, і якість при цьому не страждає!

Коментарі та запитання:


Ваші запитання, зауваження та побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення